Kövessen minket:Kövessen minket Twitter-enTwitter, Kövessen minket Facebook-onFacebook vagy
2013. május 20., hétfő - Bernát és Felícia. Holnap Konstantin napja lesz.
 
 

H1N1 és szezonális oltás: együtt veszélyesebbek, mint külön-külön?

Natúrsziget  2009. október 26. hétfő, 07:01
Értékelje az írást
(0 szavazat)

Azok, akik a H1N1 elleni oltást megelőző évben kaptak szezonális influenza elleni oltást, kétszer akkora eséllyel fertőződnek meg, mint akiket nem oltottak be. Szakértők ezért azt ajánlják, hogy az idei oltóprogramot csak az újinfluenza elleni vakcinára korlátozzák.

A világszerte hatalmas médiakampányoknak köszönhetően az említett felfedezés nagy aggodalomra ad okot, mivel nem holmi kitalált rémhírterjesztésről van szó, hanem tudományos vizsgálatok eredményeiről. A fenti tény egyben megkérdőjelezi a H1N1 elleni oltás beadásának szükségességét, amivel kapcsolatosan már több amerikai egészségügyi intézmény dolgozói is kifejezték egyet nem értésüket.

A profit mindenek felett?

A The Scientist című magazin információi szerint az Amerikai Egészségügyi Minisztérium öt nagy gyógyszergyártó céggel kötött szerződést, hogy fejlesszen ki, illetve gyártson le több mint 195 millió adag H1N1 elleni vakcinát. A vállalatok – a Novartis, a GlaxoSmithKline, a MedImmune, az ausztrál CSL és a Sanofi-Pasteur – minden bizonnyal nagy bevételre tesznek szert. A CSL, szerződései szerint, 180 millió dollár értékben biztosít nagy mennyiségű antigént az USA számára; a MedImmun 40 millió adag legyengített újinfluenza vakcinát készít orrspray formájában, több mint 450 millió dollár értékben, a Sanofi-Pasteur pedig több mint 100 millió adag H1N1 vakcinát szállít 690 millió dollár ellenében.

A Business Week információi szerint a gazdagabb országok, mint pl. az USA és Nagy-Britannia adagonként 10 dollárért, míg a szegényebb országok ennél kevesebbért juthatnak hozzá a vakcinához. Végezzünk csak egy kis számítást, így már nem véletlen, hogy megannyi, már-már apokaliptikus üzenettel bombáznak a H1N1 lehetséges veszélyeivel kapcsolatban.

Egyértelmű tehát, hogy H1N1 elleni vakcinák hatalmas bevételt hoznak, ha az eddigi erős reklám továbbra is sikeresnek bizonyul. Ha mindez nem lenne elég, a H1N1 elleni vakcina mellett az egészségügyi dolgozók mindenkit arra biztatnak, hogy a szezonális influenza ellen is oltsák be magukat, ami összesen 3-4 tűszúrást jelenthet (az említett országokban 2 részletben adják be az oltást, nálunk ugyanez 1-1 oltást jelent – a szerk.), mindegyik adag legalább 25 mcg higanyt tartalmaz.

A jelenleg fennálló neurológiai problémákkal – autizmus, az elmezavarok növekvő száma – tisztában levő egészségügyi dolgozók vajon miért javasolják azt, hogy 100 mcg bizonyítottan mérgező anyaggal oltassuk be magunkat? Javasolják még a terhes nőknek és kisgyermekeknek is, akik pedig a komplikációk tekintetében köztudottan a legnagyobb veszélynek vannak kitéve. Miért is kockáztassunk maradandó agykárosodást csak azért, hogy ne legyünk influenzásak – amit ugye egészséges életmóddal elkerülhetnénk? Köztudott, hogy az etil-higany ismert idegméreg, az eddigi kutatások, előírások és biztonsági határértékek azonban még csak nem is az injektált, hanem a belélegzett vagy elfogyasztott higanyra vonatkoztak...

A higany méreg. Mennyit visel el a szervezetünk?

Furcsa, hogy még egyetlen hatóság sem állapított meg egészségügyi határértéket az etil-higanyra. Ez a higanynak az a formája, amely megtalálható az említett vakcinákban. A higany semmilyen pozitív hatással nincs az emberre, közismerten az egyik legveszélyesebb méreg, amit ismerünk. Csak a szemléltetés kedvéért: ha egy szem sónak megfelelő mennyiségű higanyt teszünk egy 190 m3-es medencébe, a koncentráció jóval az Amerikai Környezetvédelmi Minisztérium által megállapított határérték felett lesz.

Manapság a higanybevitel egyetlen „biztonságos” formája, amikor bizonyos higanytartalmú ételeket, például halat eszünk. Ez ugyan ellentmondás, hiszen a higany bevitele minden esetben mérgezéssel jár. (Azt azonban nem tudjuk, mennyi hal fogyasztásával mennyi higanyt veszünk magunkhoz, ráadásul nem szándékosan mérgezzük magunkat – a szerk.)

Olyan intézmények publikáltak irányelveket az etil-higany egészségügyi határértékével, valamint a mérgezés kezelésével kapcsolatban, mint a WHO, különböző élelmezésügyi hivatalok és egészségügyi minisztériumok. Mivel mind más és más adatok alapján dolgoznak, ezeket összevetve a biztonságos érték körülbelül 0,1-0,47 mcg/testkilogramm között van.

A kérdés viszont továbbra is fennáll: hogy nevezheti bárki is biztonságosnak az etil-higanyt, főleg ha azt a testbe injekciózzák, és előzőleg senki nem ellenőrizte annak hatásait? Annak fényében, hogy a higanyt évtizedek óta használják oltásokban, a tudományos kutatásokat nagyon komolyan kell venni. És még mindig nincsenek világos biztonsági előírások, egyértelműen meghatározott határértékek. Vajon senkit nem gondolkodtat el, miért?

Egészségünk védelmének hagyományos útja

A világot elárasztó információk ellenére vannak, akik nem adják fel, és megpróbálják kiszűrni a hírverésből a tényeket. Könnyebb lenne feladni, ha az igazság keresése közben a végkimerülés veszélye fenyeget. Ez azonban csak beletörődéshez vezetne, ami tulajdonképpen a kampány terjesztőinek végső célja, így dollármilliárdokat kereshetnek anélkül, hogy bármilyen kockázatuk lenne. Kérjük, ne feledje, a kockázatokat Ön viseli!

A H1N1 elleni oltás beadásával ugyanis nemcsak abba egyezünk bele, hogy kísérleti patkányoknak tekintsenek minket, hanem emellett további ismeretlen kockázatokat is vállalunk anélkül, hogy ezért bárki anyagi felelősséggel tartozna abban az esetben, ha Ön vagy a gyereke a vakcina miatt betegedne meg. De hogyan tudunk ebben a helyzetben megfelelően védekezni? A legfontosabb, hogy vigyázzunk egészségünkre, hogy szervezetünk bármilyen fajta influenza támadását könnyűszerrel visszaverje!

Az alábbi útmutatások követésével immunrendszerét egészséges szinten tarthatja, így könnyedén megelőzheti a fertőzést:

  • Figyeljünk szervezetünk D-vitamin szintjére! Ez az egyik legjobb megoldás arra, hogy immunrendszerünk ellenálljon a fertőzéseknek, mivel az igazi „bűnös” a D-vitaminhiány, nem pedig a vírus maga. Ez egyben a leghatékonyabb és legolcsóbb lépés, amit megtehetünk. Testünk D-vitamin szintjét ellenőriztessük, értéke pedig 50-70 ng/ml legyen.
  • Kerüljük a cukor és az előre gyártott élelmiszerek fogyasztását! A cukor a bevitelekor szinte azonnal csökkenti az immunrendszer működésének hatékonyságát, viszont az egészséges immunrendszer kulcsfontosságú a betegségek és vírusok legyőzéséhez. Ne felejtsük, hogy a cukor olyan élelmiszerekben is jelen van, ahol nem is sejtenénk, ilyenek például a ketchup vagy a gyümölcslevek.
  • Pihenjünk eleget! Ahogyan nehezebben végezzük el napi teendőinket, ha nem vagyunk kipihentek, ugyanúgy immunrendszerünknek is nehezebb győzedelmeskednie az influenza felett, ha fáradtak vagyunk.
  • Kerüljük a stresszt! Ennek a veszélyforrásnak ugyan nap mint nap ki vagyunk téve, de ha már túl nagy mértékű, akkor szervezetünk nehezebben tud védekezni az influenza és más betegségek ellen. A stressz enyhítésére rengeteg hatékony módszer létezik.
  • Mozogjunk! A sportolás fokozza a vérkeringést, ezáltal az immunrendszer is frissebb lesz. Ez azt jelenti, hogy sokkal hatékonyabban találja meg és pusztítja el a betegséget, még akkor, mielőtt az elterjedne.
  • Növeljünk az egészséges és létfontosságú zsírok bevitelét, fogyasszunk állati eredetű ómega-3 zsírsavakat, mert ezek alapvetően szükségesek az egészség megőrzéséhez. Az is fontos, hogy kerüljük a sérült ómega-6 zsírsavak fogyasztását, mint amilyenek például a transz-zsírsavak, mert ezek súlyosan ronthatják a szervezet immunválaszának hatékonyságát.
  • Mossunk gyakran kezet, így csökkentjük annak valószínűségét, hogy a vírus a szervezetünkbe bekerüljön, és esetleg más emberek is megfertőződjenek. Ne használjunk antibakteriális szappant – ezek használata teljesen felesleges, több kárt okoznak, mint hasznot. Mosakodjunk inkább egyszerű, vegyi anyagoktól mentes szappannal.
  • Fogyasszunk természetes antibiotikumokat! Ilyenek például az oregánó olaj vagy a fokhagyma. Ugyanúgy hatnak a szervezetben megtalálható baktériumok, vírusok és protozoonok (apró, egysejtű élősködők) ellen, mint a széles spektrumú antibiotikumok, a gyógyszeripari antibiotikumokkal ellentétben azonban használatukhoz nem szokik hozzá a szervezet, nem alakul ki rezisztencia velük szemben.
  • Kerüljük a kórházakat és a védőoltásokat! A kórház ideális táptalaja minden fertőzésnek, itt vagyunk kitéve talán a legnagyobb veszélynek. Tehát ha nem létfontosságú, ne látogassuk a kórházakat. Azt pedig nem szabad elfelejteni, hogy az oltások nem erősítik, hanem gyengítik az immunrendszert.

A szerkesztő megjegyzése: a H1N1 elleni magyar oltóanyag, a Fluval P a higanytartalmú tiomerzálból 50 mcg-ot tartalmaz.Ugyanennyi higanytartalmú adalékanyag található a szerzonális influenza elleni magyar vakcinában is. 

(Forrás: Mercola.com, angolból fordította: Németh Boglárka)

1 hozzászólás

  • Hsz. link 2009. október 28. szerda, 20:30 Beküldte ropcsike

    Elnézést, de az EPA (Environmental Protection Agency-Egyesült Államok Környezetvédelmi Hivatala) adott meg határértéket, mely a következő.
    "Biztonságosnak” tartott dózis 0,1 mikrogramm / testtömeg kg naponta. Azaz a mikrogramm egytizede kilogrammonként.
    Továbbá az Európa Unió BIZOTTSÁG 1881/2006/EK RENDELETE (2006. december 19.) pedig szabályozza
    az élelmiszerekben előforduló egyes szennyező anyagok felső határértékét. Ez pedig 1,6
    μg/testsúlykg, ideiglenesen megállapított megengedhető
    heti bevitel.
    Tehát igenis vannak határértékek, csak Magyarországon piszkosul nem foglalkoznak vele.
    Az sem igaz, hogy a vakcinákban lévő etil-higany nem káros! Persze! Az emberi szervezetben gyorsan lebomlik, viszont a hőmérőkből meg kivonják, mivel veszélyes a környezetre mert nem tud lebomolni!
    Hát nem érdeke???????????????

    Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.
Login to post comments
Partnereink
Hirdetés
Hirdetés
 
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
 
Belépés
    
 | 
Hírlevél fel/leiratkozás
Találkozzunk a Facebookon is!