Többet kellene tudnunk a saját testünkről

Szervezett buszos úton vettünk részt a feleségemmel, 1350 km távolságot megtéve. A buszon 80 személy utazott, közülük nagyjából 70% nyugdíjas életkorú. A többiek 30-45 évesek. Egy ekkora utazás, hosszú órákon át szűk helyre beszorítva, erősen igénybe veszi a szervezetünket. De eszébe jutott ez egyáltalán bárkinek? Sztojalovszky Gábor természetgyógyász írása.

Pro- és prebiotikumok: mi a legjobb választás

A probiotikumok és prebiotikumok használata manapság gyakori beszédtéma. Valószínűleg sok reklámot láttunk már a televízióban és az interneten olyan étrend-kiegészítőkről és élelmiszerekről, amelyek hasznos baktériumokat és azok előnyeit ígérik. Lássuk, mi mindent, milyen szempontokat érdemes figyelembe venni, mielőtt megvásárolnánk ezeket a termékeket.

Pajzsmirigy-túlműködés: hogyan kerüljük el?

A forróság, a napsugárzás sokféle nyári betegséget okozhat, köztük a pajzsmirigy-túlműködés az egyik legveszélyesebb. Ezt többek közt az ilyenkor jellemző erős napsugárzás, a nagy hőhatás és a túl sok jódtartalmú étel fogyasztása is okozhatja. A tünetek közé tartozik az izzadás, a láz, a szapora szívverés és a hangulatingadozás. Hogyan előzhetjük meg a bajt?

Gyomorpanaszok – egyértelmű ok nélkül

Nem érzi jól magát a gyomrod. Nem gyomorégés, de összefügg az evéssel. Néha étkezés közben kezdődik a kellemetlen érzés, máskor fél órával később. Puffadtnak és teltnek érzed magad, vagy égető fájdalmat érzel. Hányingered van, és még az is előfordulhat, hogy hánysz. Lehet, hogy „gyomorrontásnak” vagy „emésztési zavarnak” nevezed.

Helyes étrend a cukorbetegség megelőzésére

„Ne egyél túl sok cukrot, mert cukorbeteg leszel!” Bizonyára sokan hallották már ezt a mondatot. Érdekes, hogy a legtöbb édesszájú ember mégsem jut a cukorbetegek sanyarú sorsára, azok viszont, akik egy csapott kiskanálnyi cukrot tesznek a teájukba, küzdhetnek a diabétesszel (ez a cukorbetegség orvosi elnevezése). Lássuk, miként segíthet a helyes étrend.

Házipatika: májusi gyűjtésű gyógynövények

A gyógynövények gyűjtésére a május ideális időszakot jelent. Ne halogassuk, mert lekéssük a természet gyorsvonatát. Milyen gyógynövényeket gyűjthetünk májusban? Íme, egy kis kínálat a tanácstalanoknak azokról a gyógyító növényekről, amelyeket májusban kereshetünk a réteken, kertekben, erdőkben. Németh Imréné Éva fitoterapeuta természetgyógyász ajánlata.

45 jó ok arra, hogy kevesebb cukrot együnk

Egy új kutatás szerint legalább 45 jó okunk van arra, hogy csökkentsük az ún. hozzáadott cukor mennyiségét. Számos vizsgálat bizonyította a sok cukor negatív hatásait, és ezek alapján a hozzáadott cukor fogyasztását a napi kalóriabevitel 10%-a alá kellene szorítani. Megerősítette ezt legutóbb a British Medical Journal című orvosi folyóirat is.

Lábizomgörcs: elsősegély, népi gyógymódok

Előfordul, hogy az éjszaka kellős közepén erre riadunk fel. Szerencsére ha hirtelen fellépő lábizomgörcs kínozza az embert, akkor is létezik gyors segítség a kellemetlen tünetek enyhítésére. Hogyan enyhíthetjük az izomgörcsöt, amely leggyakrabban a vádliban jelentkezik? Kövesse az útmutatást, és fedezze fel a legjobb recepteket az izomgörcsök megszüntetésére.

Fülzúgás: okok és lehetséges gyógymódok

Aki rockkoncertekre jár, az tudja: a felerősített hang és a már-már fájdalmat okozó, órákon át tartó hangos zene fülzúgáshoz vezet, amely többnyire reggelre eltűnik. De mi van akkor, ha ez a zaj állandó kísérőjelenséggé válik, és befolyásolja a mindennapi életünket? Sokan hozzászoknak a fülzúgáshoz, másoknak viszont a zaj komolyan rontja az életminőségét.

Népi gyógymódok epebántalmak esetén

Az epehólyagot érintő leggyakoribb betegségek az epegörcs (epeúti diszkinézia), az epehólyag-gyulladás, az epekő és a koleszterinkő. Mielőtt ezeket a betegségeket népi gyógymódokkal kezelnénk, feltétlenül egyeztessünk az orvosunkkal. A népi gyógymódok alkalmazása segíthet a bajok megelőzésében és abban, hogy az epehólyag egészséges állapotban maradjon. Az epehólyag a…