Gyógyító méhcsípés

A méhcsípés-terápia az akupunktúrához hasonló, csak itt a tűket a méhek fullánkja helyettesíti. A terápia gyógyítja a csont- és ízületi bántalmakat, fájdalomcsillapító hatása van, erősíti az immunrendszert és fokozza a vérkeringést.

Kutyaharapás és kutyalélektan

Az állatok felelősségre, gondoskodásra tanítják a gyermekeket, sok örömet és szeretetet adnak az egész családnak. Azért, hogy jobban megérthessük, mi válthatja ki a kutyában a harapási reakciót és felkészülhessünk annak elkerülésére, érdemes egy kicsit jobban elmerülnünk a kutyalélektanban.

Hogyan jött rendbe a kutyám?

Néhány hete fertőzött kullancs csípte meg a dalmata kutyánkat. Csont soványra fogyott, semmit nem evett, Borrelia baktériumot mutattak ki a véréből. Szerencsére találtunk segítséget. Egy másik kutyának a gerincfájdalmait sikerült néhány hónap alatt megszüntetni – jól megválasztott táplálékkiegészítőkkel.

Házikedvenc vagy egészség? (2.)

Sokszor váratlanul érkezik a rossz hír: allergiás tüneteinket házikedvencünk okozza. Nem az elajándékozás az egyetlen megoldás. Vannak módszerek, amelyekkel elkerülhetjük, hogy meg kelljen válnunk egymástól.

Házikedvenc vagy egészség? (1.)

Aki egyből tüsszentőrohamot kap, amint túl közel kerül háziállatához, lehet, hogy állatallergiában szenved. Mit lehet ilyenkor csinálni? Elajándékozni az állatot? Nem feltétlenül. Léteznek olyan módszerek, melyekkel allergia mellett együtt élhetünk egy állattal.

Veled vagyok és segítek 2.

A segítőkutyák speciálisan az adott beteg igényeihez igazítva nagyon sokoldalúan képezhetők. Tudásukkal nem csak biztonságot, de függetlenséget is nyújtanak gazdájuknak. Fontos hát, hogy mindennapi élethelyzetekben együtt fogadják el őket.

Veled vagyok, és segítek 1.

Világszerte képeznek ki segítőkutyákat fizikailag és mentálisan korlátozott emberek számára. Az állatok nagyobb fokú függetlenséget és szabadságot biztosítanak embertársuknak. A segítőkutya a fogyatékos rehabilitáció újfajta, költséghatékony eszköze lehet.

Nem fog fájni!

Az éves fogászati ellenőrzés és fogápolás ugyanolyan fontos, mint a rendszeres pataápolás – mert bizony a lovakkal kapcsolatban is felmerül ez a kérdés.

Ne vidd haza – fogadd inkább örökbe!

Melyik gyerek ne szeretne húsvétra egy aranyos kiscsibét, kisnyuszit? A kísértésnek, hogy hazavigyük a bájos jószágot, érdemes azonban néha ellenállni, mert sok kisállat-simogató és állatkert lehetővé teszi, hogy örökbe fogadjuk az állatokat.

Házi kedvenceink és a stressz

Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az immunrendszer feladata.