Időseknek nem biztos, hogy jó választás a ventilátor

Az elektromos ventilátor használata szélsőségesen meleg időben megnöveli a pulzusszámot és a maghőmérsékletet – erre jutottak kutatók, akik azt vizsgálták, hogyan reagál a 60 év felettiek szervezete. Ezekben a napokban biztosan nálunk is sokan vették elő az egyszerű szobai szerkezeteket, nem árt hát, ha gondolnak a ventilátorok ilyen lehetséges hatására is.

Tényleg jót tesz a Guinness sör?

A Guinness sör a világ egyik legnépszerűbb itala. Évtizedek óta hallunk arról, hogy a termék a benne található antioxidánsok miatt különösen jót tesz a szervezetnek, jó vitamin- és ásványianyag-forrás, egyesek szoptatós anyáknak ajánlják előszeretettel. Kalóriatartalma is viszonylag alacsony, emellett vas is van benne. De vajon mi ebből az igazság?

Nyújtással segíthetünk az érszűkületen

Nyújtással növelhetjük a lábunkban a véráramlást, ezzel enyhíthetjük a perifériás érbetegség okozta fájdalmat. A perifériás érbetegség csak Amerikában több mint 8,5 millió embert érint, leggyakoribb tünete a csípőben, combban, vádliban jelentkező fájdalmas izomgörcs járás, lépcsőzés vagy tornázás során. A mozgás befejeztével a fájdalom általában megszűnik.

Ránc, sebhely, szemölcs – nem a gonosz jele

A hollywoodi szuperprodukciókban a gonosz karaktereknek szinte mindig van valamilyen bőrhibájuk, emiatt a hasonló tökéletlenségek a közönség szemében ördöginek tűnhetnek. Ösztönösen előítéletesebbek leszünk, ha testi hibát látunk, holott a valóságban a bőrbetegséggel küzdők nem gonoszok, és a tökéletes bőrű emberek nem feltétlenül jóindulatúak.

A bőbeszédűség Alzheimer-kórra is utalhat

Ha valaki a megszokottnál bőbeszédűbb, akkor elképzelhető, hogy az már a demencia korai jele. A szakemberek főként olyan pácienseket vizsgáltak, akik enyhe kognitív gyengüléssel küzdöttek, ami szakértői berkekben az Alzheimer-kór előszobájának számít. Fontos azonban, hogy a demencia korai tüneteit meg tudják különböztetni az öregedés természetes jeleitől.

Lónyugtató, partidrog, vagy antidepresszáns?

A ketamin, az illegális partidrog valójában az állatgyógyászatban használt szer, amely megfelelő alkalmazás mellett akár segíthet is azoknak a depressziós betegeknek a kezelésében, akik nem reagálnak a hagyományos kezelésre. Sok hír szól e „lónyugtató” pusztító hatásáról, de lehet, hogy ezúttal a modern pszichiátria legizgalmasabb felfedezéséről van szó.

A címkék összezavarhatják a vásárlókat

Egyes ételek címkéin félrevezető információk szerepelnek az allergénekkel kapcsolatban, ami összezavarhatja a vásárlókat. A következmények igen súlyosak, akár végzetesek is lehetnek. Veszélyt jelenthet a „tartalmazhat” és az „azonos gyártósoron készült” kifejezés. Ilyenkor valójában allergén kerülhet az ételbe, ami az allergiások számára életveszélyes lehet.

Legidegesítőbb szokásaink

Vannak bizonyos rossz szokások, amelyek miatt mások kevésbé vesznek komolyan minket, vagy kimondottan kedvezőtlen kép alakul ki rólunk. Amikor valami furcsát látunk, azért szorongunk, mert nem tudjuk, van-e félnivalónk vagy sem, ez azonban legtöbbször még csak nem is tudatosodik bennünk. Önre is vonatkozik valamelyik az alábbi legidegesítőbb szokások közül?

Barna rizzsel gyorsabban fogyunk

Ha szeretnénk megszabadulni néhány plusz kilótól, érdemes a fehér rizst barnára cserélni. Ez annyit jelent a diétában, mintha naponta harminc percen át tempósan gyalogoltunk volna. A teljes kiőrlésű ételek fogyasztásának hatására az anyagcsere gyorsul, illetve a szervezetben több ún. T-sejt termelődik, amelyek egyes fertőzések ellen veszik fel a kesztyűt.

Megcáfolták a „buta szőkék” mítoszát

Nem igaz az az elterjedt nézet, hogy a szőkék butábbak. Sőt, egy kutatás szerint a természetes szőke hajú férfiak és nők egy picit magasabb IQ-szinttel rendelkeznek, mint más hajszínű társaik. A sztereotípiák gyakran befolyásolják az alkalmazottak felvételét, az előléptetést és más társadalmi megítélést, ez pedig igazságtalan és hátrányos a szőkékre nézve.