Mi lesz velem mobil nélkül?

Mindannyian láthattuk már, hogy ha a kisgyereket elválasztják a szülőtől, szorongani kezd, megijed. Sokan annyira ragaszkodunk a mobilunkhoz, hogy hasonló szeparációs szorongás jelentkezik, amikor elveszik tőlük a mobiltelefont. Szívverésük alapján a szorongás olyan tüneteit mutatták, amely a poszttraumás stressz-szindrómához hasonlítható.

Juhász Gyula: Testamentom

Szeretnék néha visszajönni még,Ha innen majd a föld alá megyek,Feledni nem könnyű a föld izét,A csillagot fönn és a felleget.

A világ legismertebb mantrája

A világ legismertebb mantrája az Om vagy Aum mantra. A stresszoldásnak, a stressz csökkentésének az egyik legegyszerűbb, egyben leghatékonyabb módja az Om ismételgetése, éneklése. Mivel testi és lelki bajaink, betegségeink kb. 90%-a a stresszből ered vagy legalábbis összefügg vele, nem szorul bizonyításra, mennyire fontos a rendszeres stresszoldás.

Duci gyerek is lehet alultáplált

Az 5 év alatti gyermekek körében a haláleseteknek csaknem a fele alultápláltság miatt következik be, a hiányállapot világszerte közel 3 millió kisgyermek életét követeli minden évben. Az alultápláltság, más néven malnutríció a mai napig tévesen él a köztudatban, sok szülő azt gondolja, hogy egy normál testsúlyú vagy túlsúlyos gyermek nem lehet alultáplált.

Gyógynövények a szép bőrért

Szerényen nőnek az út szélén, az erdőkben és réteken, többnyire jelentéktelenek. De tudjuk, sok növényben, virágban gyógyító erő lakozik, amely nem csak az egészséget segíti elő, hanem széppé is tesz. A növényekből készült krémek, maszkok vagy testápolók sugárzó arcszínt, bársonyos bőrt kölcsönözhetnek. Lássuk, hogy melyik növény mely bőrtípusra alkalmas.

Eppur si muove!

Az élet nagy rendező. Egy óra időkülönbséggel kaptam két hírt a homeopátiával kapcsolatban. Az első arról szólt, hogy „a homeopátia hatástalan, sőt a betegek félrevezetésével még árthat is, hiszen elvonja őket a bizonyítottan hatékony orvosi terápiáktól… állításai valószerűtlenek, és nem állnak összhangban a kémia és fizika elfogadott elméleteivel”.

Jók-e még a rövid lejáratú tejtermékek?

Legtöbbször azért akciós egy termék, mert rövid lejáratú, és főként a tejtermékek esnek ebben a kategóriába. Néhányan már kidobják a hűtőjükből az élelmiszereket, ha lejártak, pedig pár napot rá lehet számolni a feltüntetett lejárati időpontra. Vagy mégsem? Ne ijedjünk meg, ha a boltban egy eleve tartós tejterméken közeli lejárati időt látunk.

Tények és hitek: a szkepticizmus gyökerei

Sokan élnek a világban, akik szerint a klímaváltozás nem létezik, az oltások pedig egytől egyig ártalmasak. A szakemberek most azt vizsgálták, hogy vajon mitől függ, hogy bizonyos információknak különös jelentőséget tulajdonítunk, míg más tényeket figyelmen kívül hagyunk, esetleg kiválogatjuk azokat az információkat, amelyek illenek a meggyőződésünkhöz.

Ipari termék vagy élelmiszer?

Messze távolodtunk attól a világtól, hogy ismeretségi forrásból szerezzük be az ennivalónkat, vagy magunk állítjuk elő a fogyasztani kívánt élelmiszert. A vidéki életforma követői csökkentek, ezzel együtt pedig növekszik a nagy hasznot hozó élelmiszeripar. Mit eszünk valójában? Mit mondanak a gyárban, vagy az élelmiszer-ipari cégeknél dolgozó szakemberek?

Az agy időérzékelése és a nyelv változása

Végre megszületett a kutatás, amely egyik fő életmódi javaslatunkat tudományosan is alátámasztja! A Miron holisztikus életmód-program kulcselemeként azt javasoljuk a „problémás” gyermekeket váró szülőknek és az egészségeseket váróknak egyaránt, hogy már a babaszületést megelőzően tanítsák két nyelvre a picinyüket. Miért lesznek okosabbak a kétnyelvű babák?