Jóga: gyógyír a testnek, léleknek

A jóga számos betegségre van jótékony hatással: elsősorban a szív- és érrendszeri problémák, a magas koleszterinszint, a vérnyomásgondok és a túlsúly az, amivel hatékonyan képes felvenni a harcot. Meglepő módon a jóga élettani hatása ugyanolyan, mint a rendszeres biciklizésé és a kocogásé, gyakran pedig a hagyományos pirulákat is kiüti a nyeregből.

A teaivók jobban teljesítenek

A vezetőknek érdemes megfontolniuk a rendszeres munkahelyi teaszünet bevezetését, hiszen így jelentősen növelhető a munka hatékonysága. A teázás ugyanis javítja a hangulatot és serkenti a kreatív problémamegoldást. Ez annak tudható be, hogy az emberek örömüket lelik a folyamatban és az ital aromájában, a koffein és a teanin pedig segít ellazulni.

Sajtfondü színes ruhában

Ha rosszkedvű, érdemes sajtfondüt mártogatnia, hiszen a gyakran társaságban fogyasztott csemege rengeteg cinket és B12-vitamint tartalmaz. A hangulat és az önértékelés javításának alternatív módja emellett például a színes holmik viselése is – hívják fel a figyelmet a kutatók. A zöld a férfiakat deríti jobb kedvre, a kék, a lila és a narancs pedig a nőket.

Depresszió és D-vitamin

A D-vitamin hiánya számos betegség melegágya, többek között összefüggésbe hozható az asztmával, a rákkal és a krónikus fájdalmakkal is. Most kutatók azt valószínűsítik, hogy a D-vitamin alacsony szintje okozhat téli depressziót is. A természetes fény hiánya negatív hatással van a szervezet biológiai órájára, így az összefüggés logikusnak tűnik.

Elegem van, csokit eszem!

Azok az alkalmazottak, akiknek stresszes, rossz napjuk van a munkahelyükön, nagyobb valószínűséggel fogyasztanak egészségtelen ételeket, ezzel szemben a munkájukat pozitív színben látók gyakrabban választanak egészséges fogásokat, például salátát vagy kalóriaszegény szendvicset. A munkahelyi hangulat egyértelműen befolyásolja az ebédválasztását.

Üldögéljen tűz mellett, megnyugszik!

Egy hideg, nyirkos téli estén nincs is jobb, mint a tűz mellett üldögélni. A nyílt láng melletti üldögélés csökkenti a vérnyomást, és megnyugtat. Ez a kellemes, nyugtató hatást egészen az őskorig vezethető vissza, amikor a kőkorszaki ember a tábortűz körül élt társasági életet, és a barátkozás közben biztonságban és melegben érezhette magát.

Okosabbak lehetünk, ha meditálunk

Már nyolcheti meditáció elég nagy szerkezeti változásokat tud kiváltani az agyban ahhoz, hogy MR-vizsgálattal kimutatható legyen. Ez amolyan szellemi edzés, olyan, mint az izomerősítés. A lényeg a „használd, vagy elveszíted””elve. A mentális edzés úgy stimulálja a szürkeállomány idegsejtjeit, hogy azok sűrűbb csatlakozásokat hozzanak létre egymás között.

Futás a depresszió elől

A szabadidejükben rendszeres mozgó emberek ritkábban szenvednek depresszióban, ráadásul minden egyes edzéssel csökkenthetik a depresszió kialakulási esélyét. Heti háromszori testmozgás 16 százalékkal csökkenti a tünetek megjelenésének valószínűségét. Minél aktívabb valaki fizikailag, annál kisebb az esélye a depressziós tünetek megjelenésének.

Árulkodó álmaink

Miért ébredünk gyakran fel arra, hogy valami teljesen képtelen, bizarr dolgot álmodtunk? A kutatók megállapították, hogy az éjszaka előrehaladtával az álmaink egyre furcsábbá válnak, és közvetlenül ébredés előtt érik el azt a fokot, amikor már a legvalószínűtlenebb dolgok is megjelenhetnek bennük. Az álom pedig minden esetben az álmodóról árulkodik.

Ki van nálam is pocsékabbul?

Egyre gyakoribb, hogy a rosszkedvű emberek a közösségi médián keresztül kutakodnak valaki olyan után, aki még pocsékabbul érzi magát. Tudatosan használják a közösségi médiát a hangulatuk egyensúlyban tartására, nem arra kíváncsiak, akinek szuper új munkája van, vagy éppen most volt az esküvője. Ha önbizalom-növelésre vágyunk, magunknál rosszabbakat keresünk.