Kövessen minket:Kövessen minket Twitter-enTwitter, Kövessen minket Facebook-onFacebook vagy
2012. február 10., Péntek - Elvira. Holnap Bertold és Marietta napja lesz.
 
 

Tíz életlecke, amit Aputól tanultam (2.)

Natúrsziget  2010. július 22. csütörtök, 08:00
Értékelje az írást
(0 szavazat)

Gyerekként éltem az életem, és természetesnek vettem a dolgokat úgy, ahogy jöttek. Most felnőtt fejjel látom, hogy apu és anyu, játék és munka közben mi mindenre megtanítottak még, szavakkal, vagy egyszerűen csak példamutatással.

Aputól tanultam meg:

... becsületesen játszani

Minden gyerek győztes akar lenni. Én sem voltam más. Apu mindig ügyelt rá, hogy ne csaljak, vagy ne csináljak rövidítéseket a győzelem érdekében. Rengeteg kül- és beltéri játékot játszottunk együtt. Mindegy milyen játékról volt szó – röplabda, pingpong, tollaslabda, Gazdálkodj okosan vagy römi -, a csalás tilos volt.

Amit megtanultam: Ebből tanultam meg, mennyivel édesebb a győzelem, ha tisztességesen játszom. És megtanultam azt is, hogy a játék mindenképpen élvezet, akár nyerünk, akár vesztünk.

... sakkozni

Sok játékra apu tanított meg. A sakk volt az egyik, amit sok-sok gyakorlás ellenére sem sikerült nagyon jól megtanulnom. De mindaz, amit sakkozás közben megtanultam, egész életemre jó szolgálatot tettek nekem.

Amit megtanultam: Ebből tanultam meg, milyen fontos a stratégia. Számos módja van annak, hogyan nyerjünk meg egy játszmát, vagy hogyan éljünk túl egy veszteséget. És a legfontosabb lecke, amit ebből a játékból, fiatal lányként, tanultam, hogy a királynőnek nagyobb a mozgástere, mint a királynak. A nők fontosak és erősek.

... kosárra dobni

Fiatal korában anyu és apu is tagja volt a főiskolai kosárlabda csapatnak. Máig lelkes kosárlabda rajongók, és mindkettőjüknek megvan a kedvenc csapata. Nagyon szeretek visszagondolni azokra az estékre, amikor vacsora előtt kosaraztunk a hátsó udvarban. Apu fáradhatatlanul tanította nekem, hogyan tartsam a labdát, és hogyan dobjak kosárra.

Amit megtanultam: Ebből tanultam meg azt, hogy milyen fontos, hogy egy célra összpontosítsak, ami segít, hogy elérjem a legjobb eredményt. És ami ennél is fontosabb, megtanultam, hogy a gyakorlás, gyakorlás és gyakorlás az egyik legfontosabb dolog, ha eredményes akarok lenni valamiben.

... gombászni

Minden nyáron elindultunk az erdőbe gombászni. Apu adott nekünk néhány tippet, hol érdemes keresni. Nagyon szerettem ezeket a kirándulásokat a természetben. Gyakran több virágot szedtem, mint gombát, de máig emlékszem arra a délutánra, amikor egy egész boszorkánykört találtam egy nyárfaligetben.

Amit megtanultam: Ebből tanultam meg, hogy az élet legnagyobb ajándékait sokszor a természet adja ... ráadásul ingyen!

... beosztani a zsebpénzt

Nem csak apunak, mindkettőjüknek tulajdonítom, hogy megtanultam a pénz értékét. Mindig kaptam heti zsebpénzt, de nem költhettem el szabadon. A felét minden héten félre kellett tennem, hogy egy nagyobb összeg gyűljön össze. Keresztény családban nőttem fel, és megértettem az egyházi tized fogalmát.

Amit megtanultam: Ebből tanultam meg a biztonsági tartalék fontosságát, és az adományozás édességét.

(Forrás: Ten Life Lessons I Learned From My Father, angolból fordította: H.O.)

Login to post comments
Partnereink
Hirdetés
Hirdetés
 
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
 
Belépés
    
 | 
Hírlevél fel/leiratkozás
Találkozzunk a Facebookon is!
Időjárás
Péntek Szombat Vasárnap Hétfő Kedd