A közelmúltban feltűnően növekedett az autoimmun macskabetegségek száma, és ez a tendencia láthatóan tovább folytatódik. Milyen autoimmun kórformák fordulnak elő a macskáknál? Mit tehetünk a megelőzésért, és mit tegyünk, ha már kialakult a betegség? Ezekre a kérdésekre válaszol a természetes gyógymódok szakértője. Dr. Kopócsi Andrea homeopata szakállatorvos írása.
Mancsok, karmok
Mit tegyünk, ha beteg a kutya
Bodri egy Mátra-alji falu lakója, hűséges házőrző, és a csirkéket is szívesen móresre tanítja, ha elkóborolnak az udvarban. A kutya már benne van a korban, de még meglehetős az erőnléte.
Négylábúak a családban: Az egészséges állattartás három pillére
Egyre több kutya, macska szenved allergiától, szőr- és bőrbetegségektől, ízületi problémáktól, gyomor- és bélpanaszoktól, veseelégtelenségtől, cukorbetegségtől, daganatoktól, epilepsziától. Gondot okozhatnak a védőoltások is, de a kisállatok helytelenül kezelt szerepe is a családban. Mit mond erről tanácsadónk, dr. Kopócsi Andrea állatorvos?
Így nyaraljunk kutyával!
A kutya a legtöbb helyen családtagnak számít, akitől nem szívesen válunk meg a nyaralások alkalmával sem, akár még akkor sem, ha külföldre utazunk. Mire figyeljünk oda utazáskor, főként repüléskor, mi legyen az úti patikában, legyen érvényes kutyaútlevél – az alábbiakban összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat a témával kapcsolatban.
FIP – a rettegett macskabetegség
A FIP-et, a macskák fertőző hashártyagyulladását koronavírus okozza. Többnyire tenyészetekben, menhelyeken, sokmacskás háztartásban fordul elő, de a benti cicaként tartott házi kedvenc is megbetegedhet, mivel ember által is könnyen behordozható az addig vírusmentes környezetbe. Macskatulajdonosok rémálma a FIP, az agresszív lefolyású és végzetes betegség.
10 dolog a ház körül, ami mérgező lehet a kutya számára
Évente mintegy 100 000 állatmérgezés fordul elő az Egyesült Államokban. Ezek közül sokat olyan dolgok okoznak, amelyek akár az Ön háza táján is megtalálhatók. Nem szabad elfelejtenünk, hogy sok minden, ami az emberek számára biztonságos, az állatokra káros lehet. A skála a gyógyszerektől élelmiszereken át egészen a növényekig, műtrágyákig terjed.
Kutya, macska – kevesebb allergia a családban
Minél több a gyerek közelében élő kutya és macska, annál kevesebb vagy kevésbé erős lesz a később kialakuló allergia (asztma, ekcéma, orrfolyás, szemviszketés stb.) Ebben összegezhető annak a svéd vizsgálatnak az eredménye, amely 1278 gyerekre terjedt ki, és amelyről a PLOS One (nyílt hozzáférésű tudományos szakfolyóirat) nyomán a New York Times számolt be.
Hogyan menekültek meg Bambusz cica fogai?
A gyógyíthatatlannak tartott FORL (Feline Odontoclastic Resorptive Lesions – macskák odontoclast-sejtes fogfelszívódása) autoimmun betegség, amikor a test egy hibás immunválasz következtében önmaga ellen fordul. Nem kell azonban beletörődni a házi kedvenc betegségébe, mert van rá gyógyír. Érdemes bízni a homeopátiában, ami a betegségek gyökerét veszi célba.
Hogyan szüntessük meg a kutyák rossz leheletét?
A foghigiénia ugyanolyan fontos az állatoknál, mint az embereknél. Az Amerikai Állatorvosi Szövetség szerint a 3 évesnél idősebb macskák 68%-át és a kutyák 78%-át érintik fogászati problémák. Ha ezeket nem kezelik, az ugyanolyan bajokhoz vezethet, mint az embereknél: rágási problémák, fogak elvesztése, a fertőzött fogakból eredő szervi megbetegedések.
Masszírozza a kedvencét, szeretni fogja!
A masszázs embernek, állatnak egyaránt kényeztető és terápiás hatású. A különböző masszázstechnikák segíthetnek ellazítani, energiával feltölteni, stresszmentesíteni a szervezetet. Fontos, hogy a megfelelő technikát alkalmazza kutyán, macskán, lovon, nyuszin, és az, hogyan érünk hozzájuk, mivel az érintés bizalmat, gondoskodást vagy támadást is kifejezhet.