Szívleállást okozhat a pajzsmirigyhormon magas szintje

A magas pajzsmirigyhormon-szint megnövelheti a hirtelen szívmegállás előfordulásának kockázatát. Úgy tűnik, hogy a pajzsmirigyhormon árt a szívnek, méghozzá azért, mert a szívünk túl keményen kezd el dolgozni, ha sok pajzsmirigyhormont észlel a környezetében. Ilyenkor ugyanis az anyagcsere is felgyorsul, és ez nagyobb aktivitásra sarkallja a szívet.

Szex szívroham után

A szívmegálláson, szívrohamon áteső betegek érthető módon aggódnak a túlterhelés miatt, és ez a félelem arra is kiterjed, hogy a szex is káros vagy veszélyes lehet számukra. Az ilyen betegek nagy többsége azonban nem kap tanácsot orvosától a szexre vonatkozóan, pedig a szexuális tevékenység újrakezdése az irányelvek szerint tökéletesen biztonságos.

Placebót kaphat, akinek megáll a szíve

Adrenalin helyett placebót kaphatnak azok a mentőorvostól, akik szívmegállás miatt szorulnak ellátásra. Mindez egy „etikailag vitatható” kutatás keretein belül történhet majd meg, amely során a páciensek vagy a megszokott adrenalin injekciót, vagy sós vizes oldatot kapnak – és sem a mentőorvos, sem a hozzátartozók nem fogják tudni, melyik kerül beadásra.