Hogyan válasszuk ki a virágeszenciát?

A Bach virágterápiás eszenciák kiválasztásának lépései

  1. Az „alkati szer” kiválasztása a radix (születési) horoszkóp alapján
  2. A másodlagos eszenciák kiválasztása:
    • a tudatos választás (kérdőíves munka) és
    • az intuitív választás (kártya) alapján, valamint
    • az energo-informatikai (meridián) vizsgálat után
  3. Kiértékelés

Vegyük sorra a fenti három pontban leírtakat:

Az „alkati szer” kiválasztása:
A személyes horoszkópunk megmutatja a Hold születéskori helyzetét a zodiákusra vetítve, ez meghatározza a személyiségtípusunkat, valamint ezzel együtt a kezeléséhez szükséges alapeszenciát, amely, mivel a típusunk függvénye, hasonló a homeopátia alkati szeréhez.
Az alkati szer kiválasztását a többi eszencia meghatározása követi.

A tudatos választás (kérdőíves munka) lépéseit Mechthild Scheffer: Az eredeti Bach-virágterápia c. könyve alapján érdemes elvégezni. Könyvében két kérdőívet közöl, amelyek teljes mértékben lefedik az eszenciák hatókörét.

Az ívek kérdéseire gondolkodás nélkül, spontán válaszoljunk. Csak arra reagáljunk a kérdőíven, ami a jelen helyzetben érvényes. Ami általában érvényes, de a jelen pillanatban nem egészen találó, azzal most ne foglalkozzunk, az majd későbbi munka tárgya lehet.

A tudatos választás lépései Mechthild Scheffer szerint:

  1. Határozzuk meg írásban, 3-5 rövid mondatban a problémát vagy a konfliktust, stresszt, frusztrációt, amelyet meg szeretnénk oldani az eszenciák segítségével.
  2. Töltsük ki a szituációs kérdőívet: „Hogy érzem magam a jelenlegi, megoldandó helyzetben?” A szituációs kérdőív az aktuális negatív érzéseket fogalmazza meg, amelyek a következőképpen jöhettek létre:
    • Reakcióként mások viselkedésére
    • Reakcióként a másokkal kialakult konfliktushelyzetre
    • Reakcióként az aktuális betegségünkre
    • Reakcióként a külső körülményekre
  3. Határozzuk meg írásban: „Mit akarok megváltoztatni, mit akarok elérni?”
    Nagyon fontos a cél reális meghatározása és pontos behatárolása. Próbáljuk meg elképzelni, hogy éreznénk magunkat, ha már elértük volna a célt. Csak ezzel a tudattal tehetjük meg a következő lépést.
  4. Töltsük ki a karakterkérdőívet: „Melyek azok a negatív reakcióminták, amelyek meggátolnak abban, hogy elkezdjem a változtatást?”
    A kérdés mélyebb tudatszintre vezet bennünket, mert itt ütközünk bele a jellemünkben eleve meglévő vagy nagyon korán kialakult egyéni viselkedésmintákba, amelyekkel hasonló, megoldandó helyzetekben ismételten reagálunk.
    Előfordulhat, hogy túl sok eszenciát ítélünk megfelelőnek. Ilyen helyzetben feltétlenül használjuk az ellenőrző listát!

Frank Zsófia
Tel.: (30)-972-2787

(Folytatjuk)

Frank Zsófia 2008 tavaszán ismét tervez kineziológia kezdő tanfolyamot, és a fenti telefonszámon, illetve a Tanfolyamok menüpontunkban folyamatosan lehet jelentkezni életvezetés (life-coaching) és relaxáció tanfolyamaira is.