Gyerekkori elhízás – riadó! (2.)

Számos könyvet adtak már ki az elmúlt 25 évben a gyermekgondozásról. A szülők bizonyára mindent megtesznek, hogy egészséges fiatalokat neveljenek. Miért van mégis tele az ország több ezer rendelője náthás, kimerült, allergiás, lázas, leromlott egészségi állapotú, vérszegény, szemüveges, pattanásos, túl sovány és kövér gyerekkel? És mennyiben felelős a szülő mindezért? Tanácsadónkat, Csörnyei Idát kérdeztük a témáról.

A szexről is tanítani kellene

Európai és amerikai felmérések szerint is, a mai fiataloknak többet kéne tanítani a szexuális kultúráról, főként a nemi úton terjedő betegségekről, hogy egészségesebb, kiegyensúlyozottabb szexuális életet éljenek. „Ha nem mondjuk el nekik, maguktól nem biztos, hogy megtanulják” – ez a kampány mottója.

Nyári fesztiválok – betegség nélkül

Itt a nyár, itt vannak a fesztiválok. Haverok, buli, szamba, fiatalság, bolondság – közben azért nem árt odafigyelni az egészségünkre se, mert könnyen baj lehet az önfeledt szórakozás vége. Íme, tíz tipp a baj megelőzésre!

Az egészség ára

Az egészség a legfőbb érték, de vajon kifejezhető ez az érték pénzben is? Igen, a felmérésekből kiderült, hogy a megőrzése  pénzben is kevesebbe kerül, mint a betegségből való gyógyulás. Az is nyilvánvaló tény, hogy a betegség nem olcsó mulatság: a gyógyszerek, a kórházi ellátás, a munkából való kiesés az államnak és az egyénnek is sok pénzébe kerül. De vajon mennyi a különbség?