Kis vizes egyszeregy

Testünk és szerveink megfelelő mennyiségű vizet igényelnek – ez nem újdonság, de az egyénileg eltérő, hogy kinek mennyi vizet kell innia. Mivel azonban a test csak a szomjúságot jelzi, általános szabály az, hogy napi 1,5-2 liter folyadékot kell meginni. Nem mindegy azonban, hogy csapvizet, ásványvizet, forrásvizet fogyasztunk, mert van közöttük különbség.

Mérgező lehet együtt a csapvíz és a jódozott só

A vízcsapból eresztett, klóraminnal kezelt vízben jódozott sóval való főzés közben toxikus molekulák keletkeznek. Ezek a mérgező molekulák még a tudósoknak is egészen újak. Egyelőre az bizonyosodott be, hogy a főzési körülmények, a víz típusa és a felhasznált só típusa, a főzési hőmérséklet és az időtartam mind befolyásolja a mérgező anyagok keletkezését.

Kalciumhoz jut, ha csapvizet iszik

Nagyon alábecsüljük az egyszerű csapvizet. Bizonyos területeken az egyszerű csapvíz ugyanannyi kalciumot biztosíthat a szervezetünknek, mint egy szelet sajt, egy fej brokkoli, vagy egy pohár tej. A csapvízben a kalciumtól a magnéziumon át egészen a nátriumig számos ásványi anyag van, minél keményebb a víz a lakóhelyünkön, annál több benne a kalcium.

Az ásványvizek könnyűnek találtattak

Megalapozatlanok a csapvízzel szembeni félelmek. A Tudatos Vásárlók Egyesülete csapvíz és ásványvíz-tesztjében megvizsgálta, valóban indokolt-e ásványvízre cserélni a vezetékes vizet.