Stressz: a szervezet figyelmeztet, ha baj van

A testünk egyértelműen megmutatja, hogy éppen milyen az egészségi állapotunk. Jelzések lehetnek a tartós gyomorfájdalmak, amelyek minden reggel előfordulnak, vagy a gyakori fejfájásrohamok, amelyek jelentősen befolyásolják a koncentrációt és a közérzetet. Néhány bőrkiütés, tartós köhögés vagy hátfájás is azt akarja jelezni, hogy valami nincs rendben.

Hogyan együk magunkat boldogabbá az új évben?

Jól tudjuk, hogy az egészséges és kiegyensúlyozott étrendnek pozitív hatása van a fizikai egészségre. Az olyan kifejezések, mint a „betegre eszi magát”, a táplálkozás és a psziché közötti kapcsolatra is utalnak. A szakemberek szerint a táplálkozás az egyik olyan tényező, amely meghatározza, hogy jó-e a közérzetünk. De mennyire tehet jót az evés pszichénknek?

Javítják a városlakók életminőségét a zöldterületek

A parkok, kertek és zöldterületek jelentősen javíthatják a városi környezetben élők közérzetét, illetve életminőségét – derül ki az egyesült királyságbeli Exeteri Egyetem friss kutatásából. A szakértők több mint 5000 háztartásból gyűjtöttek adatot 17 éven át, 1991 és 2008 között, hogy megállapítsák a zöldterületek egészségre gyakorolt hatását. Az eredmények segíthetnek a várostervezők munkájában, és hosszú távon pozitív hatással lehetnek a társadalomra.

A közérzettől függ, meddig él az ember

Ahogy az emberek a saját egészségi állapotukat értékelik, meghatározza, nagyjából mennyi ideig fognak még élni. A Zürichi Egyetem kutatói kimutatták, ahogy a jelzők egyre negatívabbá válnak, úgy növekszik a halálozás kockázata, függetlenül a már ismert tényezőktől, mint a dohányzástól, az alacsony iskolázottságtól és a már meglévő betegségektől.