Szomatoinfra: új képalkotó eljárás,amellyel „beleláthatunk” az emberbe

A testünk által kibocsátott elektromágneses hullámokat nem tudjuk érzékelni. Amikor ezt a láthatatlan tartományt sikerült láthatóvá tenni, új távlatok nyíltak meg számos területen, egyebek mellett az emberi test megismerésében is. Sikerült „belelátni” az emberbe.

A tudományos világban nem számít újdonságnak az a tény, hogy minden test, amelynek a hőmérséklete magasabb a 0 °C-nál, elektromágneses hullámokat bocsát ki. Ezek legnagyobb része azonban szabad szemmel láthatatlan, mert az infravörös tartományba esik.

Mit, hogyan mutat meg a gép?

Tudjuk, hogy a szervezeten belül bonyolult élettani, hormonális, biokémiai, neurológiai és egyéb folyamatok zajlanak, és ezeknek infravörös kisugárzása is van. A szomatoinfra készülék egy különlegesen érzékeny infravörös detektorral végigpásztázza az emberi testet. A gép által készített felvételeken megállapítható a szervek, szervrendszerek működése, az esetleges kóros eltérések, betegségek jelenléte.

Az emberi test úgy működik, mint egy speciális adó, amely folyamatosan sugároz. A vevőkészülék, a fogadó azonban eddig hiányzott. A szomatoinfra készülékkel megszületett az egyedülálló lehetőség: az emberi test által kibocsátott infravörös sugárzás láthatóvá vált, a felvételen megmutatható a szervezetben fennálló rendellenesség.

Az eljárás nagy előnye, hogy vizsgálat közben a szervezetet nem éri semmilyen káros hatás. (Ami nem mondható el a röntgenről, sőt újabban az ultrahangos vizsgálatokat sem javasolják túl gyakran végeztetni.)

Képzeljük el, hogy testünkben több százezer hőmérő van, és ezek mindegyike folyamatosan „értesíti” az agyat, küldi információit az agykéregbe. Innen indulnak azután a parancsok, amelyek szabályozzák, hogy a maghőmérséklet, vagyis a normális testhőmérséklet stabil maradjon. (Az egészséges ember belső szerveinek hőmérséklete átlagosan 37 °C, ezt nevezik a szakemberek maghőmérsékletnek).

SzomatoinfraA maghőmérséklet minden emberben ugyanannyi, éljen bár a sarki jég birodalmában vagy a trópusokon. Ha a szervezetben valami zavar támad, megváltozik a maghőmérséklet. Így lehetséges az, hogy a szomatoinfra készülék – hallatlan érzékenysége segítségével – kimutatja például már a 0,05 °C hőmérsékletkülönbséget is, amely mögött valamilyen figyelmeztető üzenet lehet a szervezetünk működéséről.

Azzal tehát, hogy ilyen pontos képet kapunk az elváltozásokról, időt takaríthatunk meg, mivel a kóros elváltozások kezdeti szakaszában közbeléphetünk, akkor, amikor azok még akár fájdalommal járó panaszt sem okoznak. A diagnózis felállítása természetesen az orvos dolga, de nem mindegy, mikor fordulunk hozzá. Mert azt mondani sem kell, hogy az időben felfedezett betegséget sokkal nagyobb eséllyel lehet gyógyítani.