Tanácsadóink

Németh Imréné Éva

Választhat az alábbi lehetőségek közül vagy lejjebb görgetve elolvashatja a tanácsadóhoz érkezett korábbi kérdéseket, ill. az azokra adott válaszokat – amennyiben azok publikusak.

fehérkőlápa-tea?

A kérdés

Tisztelt Tanácsadó!A fehérkőlápa virágteáról szeretnék többet megtudni, mert az interneten sehol nem találtam semmi felvilágosítást erről.Én június 1-én voltam természetgyógyásznál, s egy havi adagot kaptam ebből a teából, vag eszenciából. 2 dl hideg vízben kell hat evőkanálllal beletenni, s ezt egynletesen elosztva kell egész nap inni.2008. dcember 18.án nyelőcsőfekélyt és irritábilis bélszindrómát diagnosztizáltak. Erre a betegségre kaptam a teát.Kérem szíves segítségét.Köszönettel: Tóthné

A tanácsadó válasza

Kedves Levélíró! A kérdésére azért nem talál választ az Interneten sem, mert ilyen hivatalos virágról és teáról nem ír a szakirodalom. A Magyar Gyógyszerkönyv és a szabványok által előírt követelmények alapján az Önnek adott teának tartalmaznia kellene az alkalmazott gyógynövények (vagy gyógynövény) nevét, vagy magyarul, vagy az egyértelműség miatt a hivatalosan használt latin elnevezés szerint. Amennyiben eltekintünk ettől a körülménytől, akkor feltehető, hogy egy népi, vagy helyi elnevezésű teáról, vagy keverékről lehet szó. Az tanácsolom, hogy ahol kapta a teát ott kérdezze meg, mit tartalmaz a keverék, amelyet Ön megvásárolt. A javasolt, napi mennyiség kicsit szokatlan számomra. Amennyiben teakeverékről van szó, akkor nagyon sok a napi 6 evőkanálnyi mennyiség. Erős teakeverékek esetén alkalmazott gyakorlat is napi maximum 3 evőkanál mennyiséget tartalmaz. A felsorolt és diagnosztizált betegségekre konkrét gyógynövények teái alkalmazhatóak, egyidejű és szelíd gyógynövényes méregtelenítés elkerülhetetlen alkalmazása mellett. Köszönöm, hogy megtisztelt bizalmával. Üdvözlettel: Némethné Éva

"morton neurinoma"

A kérdés

Kedves Éva! Jobb lábamban morton neurinomám van. Tudna erre valamilyen gyógymódot ajánlani? Segítségét előre is köszönöm. Anna

A tanácsadó válasza

Kedves Anna!
Ön egy igen ritka betegségben szenved, amelyet fájdalom kísér. Ahhoz, hogy bármilyen tanácsot adhassak tudnom kell, hogy milyen gyógyszereket, kezeléseket kap, valamint azt is, hogy milyen panaszai, tünetei vannak jelenleg, amelyet a fitoterápia módszerével kigészíteni, enyhíteni lehetne.
Várom mielőbbi válaszát! Üdvözlettel: Némethné Éva

Visszérbetegség

A kérdés

Jó napot!1995.-ben és 2003.-ban a bal labamon acut viszérgyulladás miatt sclerotizáló kezelés történt.2006.decemberében a jobb térdem mellett medalisan visszértágulat lett,amire injekciós kezeléseket kaptam.A bal labamon a műtét helyén krónikusan gyulladt vénák észlelhetők,a bőr el van szineződve,ez nagyon zavar.Nem szivesen megyek uszodába,holott szeretek úszni és ajánlotta is az érsebész ill.az előirt gumiharisnya miatt nyáron nem tudok rövid nadrágban lenni.A betegségemre Detralex tablettát szedek,naponta két ízben Plerudin Forte krémmel kenem lábaimat ill. reggel és este értornát végzek.Tavaly voltam arteriográfos vizsgálaton,melynek eredménye: norm.A cholesterin szintem 6,7 volt.48 éves vagyok,180 cm magas és 80 kg.Világ életemben sportoltam,sokáig kispályán fociztam bajnokságban, majd kb. 13 éve rendszeresen sulyzózom közepes súlyokkal és kocogok.Kérdésem: a bal lábamon levő krónikus gyulladás elmúlhat-e,csak műtéti uton vagy egyéb úton is lehetséges?Ha ez elmúlik, akkor javul-e a bőr minősége, eltűnhet-e az elszineződés?Mi a véleménye a Tiens gépekről( Chi és Vérenergia kiegyensúlyozó ) ill termékekről?

A tanácsadó válasza

Kedves Levélíró!
Visszérbántalmak esetében külsőleg és belsőleg is szükséges a gyógynövények, esetleg egyéb gyógynövényekből készült termékek alkalmazása.
Javaslom belső fogyasztásra a vadgesztenyevirág és körömvirág azonos arányú (1:1), valamint citromfű ¼ arányú hozzáadását. A teát 2 dl vízzel leforrázzuk, majd lefedve 15 percig áztatjuk, leszűrve fogyasztjuk, min napi 3 alkalommal.
Külsőleg hatásos a vadgesztenye és virága, körömvirág, hegyi árnika, fekete nadálytő, orbáncfű, levendula, apróbojtorján, útifű, fodormenta kivonatait tartalmazó gyógynövényes krém használata, de bármely felsorolt gyógynövényből készített erős lábfürdető tea is sokat segíthet a panaszain. A forgalomban lévő gyógynövényes krémek az Ön esetében nem elég intenzívek, a személyére szabott gyógykrém lehetne, rendszeres használattal, hosszútávon eredményes.
Életmódját tekintve a napi szintű kerékpározás (akár fekve a „levegőben” végezve) kocogás és értorna (amit nagyon helyesen most is végez!), az úszás, valamint a táplálkozásában az érbetegségekhez igazodó étrend kialakítása nagyon sokat segíthet.
Üdvözlettel kívánok mielőbbi gyógyulást Önnek!

ízüeti gyulladás

A kérdés

Tisztelt Német Imréné!Reuma artritisben (sokizületi gyulladás) szenvedek 2 éve. A szakorvos által írt erős gyógyszereknél nagyon sok mellékhatás jelentkezett nálam, így azok szedését abbahagytam. A fájdalmak elviselése miatt azonban jelenleg is szednem kell fájdalomcsillapítókat, de tudom, hogy hosszú távon ezek is okozhatnak gondot. Szeretném a tanácsát kérni abban, hogy milyen természetes gyógymódot (gyógyhatású készítményeket) lehetnek alkalmazni erre a nagyon sok gyötrelemmel járó betegségre, a fájdalmak és a gyulladások enyhítésére. Köszönettel: K.D.Erika

A tanácsadó válasza

Kedves Erika!
A betegsége legfőbb tünete az erős fájdalom, amely arra kényszeríti, hogy foglalkozzon magával. Első lépésben ezt a fájdalmat gyógynövényi teákkal csillapíthatjuk. Ez külsőleg és belsőleg egyidejű gyógyítást jelent. Gyógynövényi fürdőbe alkalmazzunk a mezei zsurló, csalán, menta, boróka keverékét. Javasolhatóak az izommerevséget lazító gyógynövényi krémek, amelyek fekete nadálytő, gesztenyevirágot, kámfort, fodormentát, csípős paprika kivonatot tartalmaznak. Belsőleg teaként a fekete-nyárfakéreg és rügy, rozmaring, fehér babhéj, citromfű, angelikagyökér, fűzfakéreg, aranyvesszőfű teát javaslom fogyasztani, mely lázcsillapító és egyben csökkenti az ízület gyulladását.
A reuma a kötőszövet kóros elváltozása, a test minden részében jelen van, nemcsak a mozgásszervekben. A gyulladás által keletkezett salakanyagok tovább keményítik az ízületet, mely nyomást gyakorol az idegrostokra, további fájdalmakat okozva. Ezért fontos a szervezet méregtelenítése, a táplálkozás áthangolása, a húsfogyasztás minimalizálása, valamint ivóvízként tiszta ásványvízre való áttérés. Nem feledkezhet meg arról sem, hogy a lelki feszültségek feloldása nélkül nincs teljes gyógyulás!
Kívánok mielőbbi, teljes gyógyulást: Némethné Éva

időskori kiszáradás

A kérdés

83 éves nagymamám egészségi állapotával kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. Az utóbbi három év során sajnos minden nyáron kórházba került kiszáradás miatt, ezt megelőzően több napig rosszul volt, hányt. A rosszullétek miatt nem evett, inni sem volt hajlandó, teljesen legyengült, és az átlagosnál nehezebben lehetett vele szót érteni. A kórházban infúziót kapott. Magas kora ellenére egyébként szervi problémái nincsenek – az alacsony szintű cukorbetegséget és az időnként magasabb vérnyomást leszámítva (de az utóbbi időben a leletei teljesen normálisak). Jó az étvágya, de az elfogyasztott étel mennyiségéhez képest nagyon sovány, szinte alultápláltnak néz ki.Az lenne a kérdésem, hogy mit tehetnénk annak érdekében, hogy megelőzzük állapotának rosszabbodását, ami most már harmadik alkalommal, és mindig nyáron jelentkezik? Ősszel és télen felépül, a nyári meleg miatt nyilván nagyobb a veszélye a kiszáradásnak, és megpróbálunk odafigyelni arra, hogy elegendő folyadékot fogyasszon, de ennek ellenére is jelentkezik a hányással járó rosszullét és az étvágytalanság. Ezen kívül azt is megfigyeltem, hogy a rosszullétet mindig megelőzi egy mentális rosszabbodás (nagymamámnak a korával járó agyérelmeszesedése, feledékenysége ellenére többnyire tiszta a tudata, ilyenkor viszont az átlagoshoz képest sokkal inkább zavart, össze-vissza beszél stb.). Mivel a mentális rosszabbodás előbb következik be, mint a fizikai rosszullét, lehetséges, hogy a gyomorpanaszokat (hányás, étvágytalanság) agyi folyamatok befolyásolják? Konkrétan arra gondolok, hogy a belgyógyász, akivel tavalyelőtt a kórházban beszéltem, azt mondta, hogy az agyban „ion-hiány” lépett fel. Nem igazán értek hozzá, de azt hiszem a kálium-iont említette (káliumot a kórházban tabletta formájában is szednie kellett), de a nátrium is szóba került. Én teljesen dilettáns vagyok a témában, ezért lenne szükségem szakorvosi tanácsra. A háziorvossal beszéltem, de ő a kórházi beutaláson kívül nem tudott semmit javasolni. Én viszont szeretném elkerülni a kórházat. Szeretném megtudni, hogy esetleg gyógyszeres kezeléssel el lehetne-e kerülni a rosszullétet és a kiszáradást.

A tanácsadó válasza

Kedves Levélíró!
Soraiból kiolvasható, hogy a nagymamát szeretet és figyelem veszi körül a családban. A kiszáradás valódi okát kellene megtalálni, melyben segítségükre lehet első lépésként egy reflexológus felkeresése. A talpon lévő reflexzónákból következtetni lehet a kiválasztószervek (vese, máj, epe stb.) valamint a hasnyálmirigy, gyomor, a vékony- és vastagbél állapotára. Ezek „beszédes jelek” egy reflexológus szakember számára, maga a talpmasszázs pedig szelíd javulási lehetőség az idős páciensnek. Fitoterapeutaként következtetek arra is, hogy a kevés folyadékbevitel következményeként emésztőszervi probléma is fennállhat, amely hatásosan enyhíthető gyógynövényekből készített teákkal (például: étvágygerjesztő, emésztést elősegítő, gyomorerősítő stb.). A táplálkozással - gondos odafigyeléssel, napi szinten - bevihető az orvos által is javasolt kálium mennyisége. Káliumot tartalmaz (sok vitamint és más ásványi anyagot, nyomelemet is) a banán, a grapefruit, a narancs (és annak leve is), valamint a húslevesben is megtalálhatjuk ezt a fontos elemet. Az agyérelmeszesedéssel kapcsolatos problémákra, a perifériás erek vérellátásának serkentésére kiváló a Ginkgo biloba (Páfrányfenyő) kivonatát tartalmazó teák rendszeres fogyasztása. A felsorolt lehetőségek összehangolása szakember segítségével a legideálisabban szolgálná a betegségmegelőzést. Kívánok mielőbbi gyógyulást a nagymamának. Üdvözlettel: Németh Imréné Éva