A gyógyító színterápia

Az egyes színek rezgései befolyásolják hangulatunkat, érzelmeinket. A színek és a fény hiánya, vagy a számunkra nem megfelelő színek lehangolhatnak, depresszióssá tehetnek, míg mások felvidítanak. A színterápiía testileg, lelkileg, szellemileg segíthet kiegyensúlyozni magunkat.

A színterápiát, vagy más néven kromoterápiát leginkább alternatív gyógyítók alkalmazzák, a rezgésterápiák egyik változata. A rezgésterápiák az élő szervezetek – például a növények, valamint a drágakövek és kristályok, a víz, a napfény és a hang chi energiáját hasznosítják.

A szín a látható fény egyik formája, elektromágneses energia. Az elsődleges színeket a szivárvány színei is tükrözik, és mindegyiknek megvannak az egyedi gyógyító tulajdonságai. Maga a nap is csodálatos gyógyító hatású. Képzelje el, milyen élet lehetne a napfény nélkül. Néhány embernél a napfény hiánya depresszióhoz vezet.

Mi a kedvenc színe?

A színterápiában jártas gyógyító a fényt és a színeket eszközök, vizualizáció vagy szóbeli szuggesztió útján alkalmazza, hogy kiegyensúlyozza testünk azon területeinek energiáit, melyekből hiányzik az adott rezgés, fizikai, érzelmi, szellemi vagy mentális síkon.
A színterápiában alkalmazott eszközök:

  • drágakövek
  • gyertyák, lámpák
  • kristályrudak
  • kristály- és üvegprizmák
  • színes anyagok
  • színfürdő kezelések
  • színes szemüveglencsék
  • lézersugarak

A színek az élet korai szakaszában belénk ivódnak. Az újszülöttek szobáját pasztell rózsaszínnel vagy kékkel dekoráljuk, hogy kellemes és nyugodtlégkört biztosítsunk számukra.

Gyakran kérdezik tőlünk: „Mi a kedvenc színe?” Talán nem is emlékszünk arra, amikor először tették fel ezt a kérdést. Talán aznap, amikor először mentünk óvodába, vagy amikor megkaptuk az első doboz színes krétát…

A színek története és hatása

A színterápia története az ókori Egyiptomban kezdődött. Néhány internetes oldal szerint, mint a www.reikinurse.com, a színterápiával már az ősi civilizációk is kapcsolatban álltak: Atlantisz, Lemúria, Mu és Alatia.

A híres Lusher színteszt alkalmazása igen tanulságos lehet. A tudósok, akik a színeket és a fényt alaposabban tanulmányozták, felismerték, hogy a színek érzelmi reakciókat váltanak ki az emberekből. Az egyes színekre adott érzelmi válaszok teljesen egyedi eltéréseket mutatnak, ami már önmagban is érdekes tanulmány lehet. Vonzódásunk az egyes színekhez megmutathatja, mely területeken vagyunk kiegyensúlyozatlanok. Ha megértjük, hogy bizonyos színek miért vannak ránk nagyobb hatással, mint mások, és más színek miért váltanak ki negatív érzéseket belőlünk, elindulhatunk a gyógyulás útján.

A színek, melyeket viselünk, hatással vannak érzelmi állapotunkra. Megújította mostanában a ruhatárát? Lehet, hogy beleragadt egy divat-kerékvágásba? Néha nem árt néhány új színt is kipróbálni a ruhatárunkban, melyek jobban tükrözik a hangulatunkat. Ha nem a megfelelő színt viseljük, akkor könnyen azt érezhetjük, hogy „nem vagyunk formában”. Ma már sok színtanácsadó is segít abban, hogy az egyéniségünknek megfelelő színeket viseljük.

(Folytatjuk)

(Forrás: Color Therapy: What is Color Therapy?; angolból fordította: G. Á.)