Testem a testem ellen: autoimmun pajzsmirigybetegség

Az autoimmun betegség az immunrendszer tévedése, melynek során az egyes sejteket hirtelen idegennek tekinti, és az ellene indított küzdelemhez a limfocitákat – a fehérvérsejtek egyik típusát – veti be az immunrendszer. Elindít egy gyulladásos folyamatot, amely elpusztítja a pajzsmirigy szöveteit, és az egyre kevesebb és kevesebb pajzsmirigyhormont termel.

Mire vigyázzunk, ha magasak a májértékek?

A máj az egyetlen szervünk, amely képes regenerálódni, a sejtjei elhalnak és újak váltják fel őket. Májbetegség esetén azonban a sejtek elhalása hosszú távon kóros lehet. A májkárosodás jelei a vérben is megfigyelhetők, ilyenkor a májértékek állandóan, vagy gyakran magasak. Ha a májbetegség évekig fennáll, májkárosodás alakulhat ki, egészen a májzsugorig.

Sok rost – jobb bélflóra

Az Illinois Egyetem egy új kutatása kimutatta, hogy az élelmi rost megváltoztatja a bélflóra összetételét, a hasznos baktériumok javára. A tudósok úgy vélik, hogy a bélrendszerben élő mikrobák segítenek megőrizni az emésztőszervrendszer egészségét, ráadásul befolyásolják az olyan betegségekre való hajlamot is, mint a 2-es típusú cukorbetegség, az elhízás, a gyulladásos bélbetegségek, a vastagbélrák és az autoimmun betegségek.

Nevess az egészségedért!

Mi lehet az, ami enyhíti az autoimmun betegségek tüneteit, csökkenti a fájdalmat, javítja a véráramlást és még magabiztos fellépést is kölcsönöz? Az igazi, szép mosoly és a nevetés. Számos kísérlet bizonyította a nevetés pozitív élettani hatásait.