Koronacsakra: kapcsolat a magasabb intelligenciával

Cikksorozatunk utolsó cikkében a koronacsakrát mutatjuk be. Emellett két jó hírrel is szolgálunk pontgyűjtő olvasóinknak. A koronacsakrának megfelelő hang letöltése után, a jövő héten, bónuszként felkínáljuk az OM (AUM) mantra hangjának letöltését is. A másik újdonság hosszabb távra szól: ezentúl minden hónapban adunk értékes ajándékokat leghűségesebb látogatóinknak.

Torokcsakra: „Legyen meg a Te akaratod”

Cikksorozatunkat folytatva, az 5. csakra következik. A torokcsakrát (más néven 5-ös csakra vagy visudha) úgy képzeljük el, mint két, az óramutató járásával megegyező irányban forgó és kifelé táguló energiatölcsért. Mindkettő vízszintes irányú, a torok magasságában található – de az egyik energiatölcsér a test előtt, a másik mögötte nyílik, tágul kifelé.

Szeretet, nyitottság: szívcsakra

Cikksorozatunk folytatásában a 4. csakra következik. A szívcsakrát (más néven 4-es csakra vagy anaháta) úgy képzeljük el, mint két, az óramutató járásával megegyező irányban forgó és kifelé táguló energiatölcsért. Mindkettő vízszintes irányú, a szív magasságában található – de az egyik energiatölcsér a test előtt, a másik mögötte nyílik, tágul kifelé.

Helyünk a világban: napfonat csakra

Folytatjuk cikksorozatunkat. A napfonat csakrát (más néven hasi vagy 3-es csakra, manipura) úgy képzeljük el, mint két, az óramutató járásával megegyező irányban forgó és kifelé táguló energiatölcsért. Mindkettő vízszintes irányú, a köldöktől pár centiméterrel magasabban található – de az egyik energiatölcsér a test előtt, a másik mögötte nyílik, tágul kifelé.

Szerelem, vonzalom: szexcsakra

Folytatjuk cikksorozatunkat. A szexcsakrát (más elnevezéssel keresztcsonti vagy 2-es csakra, szvadhiszthána) úgy képzeljük el, mint két, az óramutató járásával megegyező irányban forgó és kifelé táguló energiatölcsért. Mindkettő vízszintes irányú, a keresztcsont (vagyis a kismedence) magasságában található, onnan indul ki – de az egyik a test előtt, a másik mögötte nyílik, tágul kifelé.

Az alap, amely megtámaszt: gyökércsakra

Cikksorozatunk nyitó írásában a gyökércsakráról (más néven alapcsakra, 1-es csakra, muládhára) lesz szó. Ezt úgy képzeljük el, mint egy, az óramutató járásával megegyező irányban forgó és a Föld felé táguló energiatölcsért, amely a gerincoszlop aljáról (vagy a végbélnyílás és a nemi szerv közötti területről) indul ki. Javaslom, hogy a csakrának megfelelő, portálunkról letölthető hangot behunyt szemmel hallgassuk.

A színek világa (3.)

Érdemes ráhangolódnunk csakráink kifinomult rendszerére, így nemcsak testi, lelki szinten jelentkező problémáinkhoz és megoldásukhoz juthatunk sokkal közelebb, hanem az életben bejárt utunk egyes állomásait, tanulási fázisait is jóval tudatosabban tudjuk majd kezelni.

A színek világa (2.)

A színek gyógyításban való felhasználása szorosan kötődik az emberi energiatesthez, a csakrák kifinomult rendszeréhez, illetve az emberi energiaburok, az aura rétegeihez. Bár a csakrák színe nem állandó, minden egyes csakrához rendelhetünk egy színt a szivárványból.

A színek világa (1.)

A szín világunk megismerésének és alakításának fontos eleme, sokrétű szimbolikus és érzelmi tartalmakat rejt. Az ember nemcsak érzékszerveivel, hanem egész szervezetével, tudatával, hangulatával, testi-lelki folyamataival válaszol a környező világ színjelenségeire.

Aura-Soma – a színek gyógyító ereje

Mindennapjainkban öntudatlanul is használjuk a színeket. Többek közt fontos számunkra, hogy milyen színű berendezési tárgyakkal rendezzük be otthonunkat, milyen színű ruhát veszünk fel reggelente. A színek tudatos alkalmazásában segít nekünk az Aura-Soma módszere.