Nyersen fogyasztva egészségesebb

Mindenki tudja, hogy egy szép, piros alma sokkal egészségesebb, mint egy csokis keksz. Ha többet akarunk tenni egészségünkért, jó ha tudjuk, hogy mely ételek adják át jobban tápanyagaikat sütés, főzés, párolás után. De fordítva is igaz: egyes ételek nyersen fogyasztva segítik elő, hogy a szervezetünk felszívja a bennük lévő vitaminokat és ásványi sókat.

Főzzön vagy pároljon a 2-es típusú diabétesz ellen!

Ételeink elkészítési módjának megváltoztatásával állítólag csökkenthetjük a 2-es típusú diabétesz kialakulásának kockázatát. A kutatók szerint legalábbis a főzés és a párolás a legbiztonságosabb. Célszerű kerülni az olajban sütést, a grillezést és a sütőben sütést, helyette inkább főzzünk, pároljunk vagy gőzöljünk, vagyis vízzel készítsük el az ételeinket.

Otthoni főzőcske: több kockázat

Csalódás lehet az otthon főzőcskézőknek: minél több időt tölt valaki a konyhában, annál betegesebb – mondják szakértők, ellentmondva ezzel a közismert feltételezésnek, miszerint az otthoni étkezés a legegészségesebb. Ráadásul az is bebizonyosodott, hogy az étel nem lesz egészséges csupán azért, mert otthon készült, mivel bőkezűbben bánunk az alapanyagokkal.

Hagyja főzni a gyereket!

Legjobb, ha hagyjuk, hogy a gyerek a konyhában segítsen az ételek elkészítésekor. Az táplálkozáshoz való hozzáállást ugyanis rendkívül pozitívan befolyásolja, ha a gyerek tud főzni. Ha érdekes, különleges és vonzó számukra a konyha világa, az később is hatással lesz rájuk, a szakácsórák után szívesebben választanak egészséges finomságokat.

Az öt elemen alapuló konyha – főzés zenével

Régebben általánosan elfogadott tény volt, a több ember tudta, hogy nincs különbség élelmiszer és gyógyszer között. Európában főleg Hippokratész és Hildegard von Bingen volt az, aki a maga idejében az élelmiszereket gyógyszerként alkalmazta. A kínai gyógyászatban is évszázadok óta első helyen áll az élelmiszereknek a szervezetre gyakorolt hatása.

A húsnak és a főtt ételnek köszönhető az ősember agyának fejlődése

Két egymástól független, friss tanulmány szerint bármilyen egészséges is a vegetáriánus, a vegán vagy a nyers diéta, evolúciós szempontból egyáltalán nem számítanak „természetesnek” az ember számára. A tanulmányokból az derül ki, hogy az ősember agyának drámai mértékű növekedése néhány millió év leforgása alatt a hús és a főtt ételek fogyasztásának köszönhető.