DROSERIN – a légzés őrangyala

A tüdő és a hörgők a vastagbéllel, az orral és a bőrrel együtt a Fém elemhez tartoznak. A Fém elemhez pedig például a szárazság társul. A szárazság azonban árt a tüdőnek, mert megnehezíti a légzést. A tüdő kondíciója elsősorban a hasnyálmirigy, a máj és a szív állapotától függ. A légzés minőségében az ember lelki, szellemi állapota is fontos tényező.

A székrekedéstől a vastagbéltisztításig

A székrekedés az utolsó tabutémák közé tartozik napjainkban. Milliók, elsősorban nők szenvednek tőle (négyszer többször fordul elő, mint a férfiaknál). Elsősorban azokban az országokban, ahol a jólét jellemző, a krónikus székrekedés igen sok embert és minden korosztályt érint, de sokan nem tekintik problémának, megtanulnak vele együtt élni (pl. hashajtókat alkalmazva).

A székrekedéstől a vastagbéltisztításig

A székrekedés az utolsó tabutémák közé tartozik napjainkban. Milliók, elsősorban nők szenvednek tőle (négyszer többször fordul elő, mint a férfiaknál). Elsősorban azokban az országokban, ahol a jólét jellemző, a krónikus székrekedés igen sok embert és minden korosztályt érint, de sokan nem tekintik problémának, megtanulnak vele együtt élni (pl. hashajtókat alkalmazva).

Alma és almalé fogyasztásával megelőzhető a vastagbélrák

Együnk almát, igyunk almalevet, mert mindkettő előnyösen hat a bélrendszer egészségére. A legújabb kutatások kimutatták, hogy mind az almában található pektin, mind a polifenolokban gazdag almalé összetevői ténylegesen elősegítik a rák elleni védekezést a szervezetben.

Alternatív gyógymódokkal a vastagbélrák ellen

Egy nagyobb tanulmány részeként 126 vastagbélrákos beteget kérdeztek meg az alternatív gyógymódok alkalmazásáról 7 európai országban. Kiderült, hogy a vastagbélrák diagnózisának megálla­pítása után a résztvevők 32%-a választott valamilyen természetgyógyászati módszert.

A tej és a tejtermékek egészségkárosító hatásai: ez lenne a feketeleves?

Ki ne hallotta volna nap mint nap, hogy „a tej egészséges” vagy „tápanyagokban gazdag”, „a gyermekek számára fontos” stb… Sajnos az alábbiak szerint pont az ellenkezője az igaz. Kérem, fordítson egy kis időt erre a cikkre. Mindig az váltja ki a legnagyobb megdöbbenést és kételyt, amit nem a többség hangoztat vagy csinál. Az alábbi tények nagyon befeketítik a tejet. Ha a fenti reklámszövegek igazak volnának, akkor könnyű lenne igazolni a valódiságukat. Vegyük csak sorra ezeket a vizsgálati eredményeket! E cikk szerzője, Pusztai Árpád, tudományos forrásokra utalva, megkérdőjelezi a tej több ilyen, egészségesnek hitt tulajdonságát. Pusztai Árpád magyar származású, világszerte ismert biokémikus, akinek korábban már közöltük írását a szója egészségkárosító hatásairól.

Dr. Flórián Sándor: Gyógyulhatsz, ha akarsz! (3.)

A mai egyetemi orvoslás árnyoldala a krónikus betegségek kezelése. Gyakorlatilag az orvostudomány fejlődése ellenére máig megoldatlan problémát jelentenek a degeneratív betegségek, a rendelkezésre álló terápiák révén csupán a tünetek enyhíthetők, de végleges gyógyulásról nem beszélhetünk. Létezik azonban más út is, amit Dr. Flórián Sándor belgyógyász, homeopata, akupunktőr, holisztikus orvos az elmúlt hetekben megjelent Gyógyulhatsz, ha akarsz! című könyve ismertet. Alább egy hosszabb részletet olvashatnak a kötetnek a bélflórával és a belek eredeti mikroflórája egyensúlyának helyreállításával foglalkozó fejezetéből.

A taoizmustól az 5 elemig (3.)

Az öt elemről szóló tanítás alapja az ősi kínai, taoista filozófia. A taoizmus az i. e. 604-ben, Honanban született bölcs, Lao Ce: Tao Te King c. könyve alapján jött létre. Maga a cím, a Tao Te King alig lefordítható, mert mind a három címet alkotó szó fogalmakból épült fel. A Tao szónak is több jelentése és magyarázata ismeretes. Többek között: út, az ég útja, törvény, alap, alapelv, szó, szellem, értelem, lét és élet. A Te szó leginkább erénynek fordítható, de erőt, hatalmat is jelent. A King klasszikus könyvet jelent, így a Tao Te King fordítható A legfőbb lényről és az erényről szóló könyvnek. Cikksorozatunk első két részében a kezdetekről, a kialakulásról, az ember hármas természetéről és a csi működéséről szóltunk, mostani témánk pedig az öt elem elmélete.