Cistus: vírusok ellen, mellékhatás nélkül

A mályvafélék családjába tartozó bodorrózsa (Cistus incanus) az 1990-es évek végén került reflektorfénybe. A görög szigeteken őshonos örökzöld ígéretes eredményei alapján 1999-ben Európa gyógynövénye lett. A kutatók felfigyeltek jelentős polifenol (a csersavak családjába tartozó hatóanyagok) tartalmára, számos kutatást kezdtek a gyógyhatás bizonyítására.

Hagyma, gyömbér és társaik

A nagymamáktól származó hagyományos házi szerek receptjei – pl. a hagyma alkalmazása megfázás esetén – népszerűbbek, mint valaha. Ezeket évszázadok óta generációról generációra adjuk át egymásnak. Hasznuk, használatuk tapasztaláson alapul, mellékhatásaik alig vannak, és jóval olcsóbbak a patikaszereknél. Használatuk előtt azonban tájékozódjunk, mert nem mindig helyettesítik a gyógyszereket!

Vírusok, gombák, baktériumok – reszkessetek!

Egyre több érdekes tapasztalat, visszajelzés érkezik a cseppek hatékonyságáról. Egyik ENERGY klubtagunk vásárlás közben arra panaszkodott, hogy fáj, kapar a torka, a munkahelyén sokan betegek körülötte. Az általam használt CISTUS INCANUS FORTE üvegből 5 cseppet bekevertem egy kevéske forrásvízzel, amit kortyolgatva megivott és távozott. Két nap múlva telefonált…

Amit nem tudunk a bodorrózsáról

A kora tavasszal gyakori vírusfertőzések időszakában rendkívül fontos, hogy ne csak a tünetek kezelésére, hanem a megelőzésre is nagy hangsúlyt fektessünk. Ennek egyik legtermészetesebb módja a kevésbé ismert „csodaszer”, a bodorrózsa, amelynek kivonata erős vírusellenes hatású. Alkalmas a megfázás és influenza megelőzősére, sőt kezelésére is.