A dietetikus tanácsai: utazási betegségek

A mostani évszak a jó idő, a kikapcsolódás és a nyaralások ideje. A legtöbben ekkor töltődnek fel, utaznak, világot látnak. A gondosan összeállított utazási tervet azonban elronthatják különböző utazási megbetegedések, mint például a hányás, a hasmenés, a láz. Mindezek megelőzéséről, és az ilyenkor alkalmazható ENERGY készítményekről lesz most szó.

Élelmiszerbiztonsági tanácsok nyárra

Marjorie Davidson, az USA Élelmiszer és Gyógyszerellenőrzési Hivatalának (FDA) élelmiszerbiztonsági szakértője elmondta, hogy az ételekben lévő baktériumok 4 és 60 Celsius fok között gyorsabban szaporodnak. Szerencsére azonban a fogyasztók számos óvintézkedést tehetnek annak érdekében, hogy megelőzzék rokonaik és barátaik megbetegedését.

Az EU bio-címke

Aki az Európai Unióban bevásárláskor az ökológiai élelmiszerekre ügyel, gyakran az élelmiszer-címkék és -elnevezések dzsungelén kell átverekednie magát, anélkül, hogy tudná, mit is tartalmaznak az éppen kézbe vett termékek. Az európai élelmiszerpiac biotermékeinek érthetősége és egységessége céljából az EU 2010 júliusában bevezette saját öko-cimkéjét.

Mennyit ér a multivitamin?

Manapság sokan szednek vitaminkészítményeket, táplálékkiegészítőket, hogy megelőzzenek betegségeket, vitaminhiányt, de vajon valóban hasznosak-e ezek számunkra? Okozhatnak-e táplálékkiegészítők rákot? Erről ma még a tudósok is vitáznak, az azonban tény, hogy a helyes életvitelt nem pótolják.

Mit tesznek velünk a hőkezelt ételek?

A feldolgozott, hőkezelt ételek, többnyire halott ételek. A sütés, főzés, fagyasztás, melegítés, pasztőrözés során a hasznos tápanyagok nagy része károsodik és akár káros anyaggá válik. Mit tehetünk, hogy elkerüljük a hatásokat?

Kevesebb só – hosszabb élet (1)

Az amerikai Élelmiszer és Gyógyszer Hivatal (FDA) szabályozná a hozzáadott só mennyiségét az élelmiszergyártóknál és az éttermekben is. A kutatások szerint, ha napi 3 grammra csökkentenék a só ajánlott napi mennyiségét, akár százezer ember életét menthetnék meg évente.

Toxikus liszt, gombafertőzés

Itt a legújabb élelmiszerbotrány: a Cerbona visszahívta a 2011. május 13. és 2011. június 18. közötti minőségmegőrzési idejű Durillo és Durum márkanevű durum száraztészta termékeit az alapanyag toxin szennyezettsége miatt. Mi van a háttérben, veszélyesek-e a bio-élelmiszerek?