Csak heti 2 és fél órán múlik!

Minden negyedik ember kockáztatja az egészségét a testmozgás hiánya vagy elégtelen volta miatt. Ezt állapította meg az Egészségügyi Világszervezet (WHO) jelentése, amely szerint a fent említett arány alig javult 2001 óta. Az inaktivitás fokozza a betegségek kockázatát, elsősorban a szívbetegségét, a 2-es típusú cukorbetegségét és egyes rákbetegségekét.

Harmadik here a biciklitől

Bár a kerékpározás segít megőrizni a karcsúságot és erősíti az izmainkat, a férfiaknál „harmadik here” kialakulásához vezethet. Dél-afrikai kutatók olyan ritka állapotról számolnak be, amikor egy puha csomó, úgynevezett harmadik, kiegészítő here, azaz kerékpáros nodulus alakul ki a kerékpározók ágyékában. Az ok a kemény nyergen való folyamatos súrlódás.

Valóban életet menthet a bukósisak

Egy nemrég végzett felmérés adatai szerint a kerékpáros bukósisakok viselésével megelőzhetőek a végzetes fejsérülések. Kanadai kutatók összesen 129 kerékpáros haláleset körülményeit vizsgálták meg a 2006 januárja és 2010 decembere között Ontario tartományban történt balesetek közül. A megvizsgált, 10 és 83 év közötti kerékpárosok 86 százaléka fiúgyerek vagy férfi volt. Az esetek 77 százalékában valamilyen gépjármű is érintett volt a balesetekben.

Rontják a férfiak kismedencei vérkeringését a bicikliülések

A kerékpárülések, bár különböző formájúak és anyagúak lehetnek, abban mégis megegyeznek, hogy típustól függetlenül csökkentik a férfiak nemi szerve felé áramló vérkeringést. Az eredmények meglepő módon nem csak ülésenként különböztek, hanem az azokat tesztelő személyenként is. A kutatók remélik, hogy az eredményeik hozzájárulnak egy jobb és univerzális kerékpárülés tervezéséhez, ami mindenkinek egyaránt megfelelő lesz.

A nagyvárosi levegő és a biciklisek

A nagyvárosi biciklizők tüdejébe nagy mennyiségű korom kerül a városi utakon: a korom a fosszilis üzemanyagok elégetésekor keletkezik. A koromról és a hasonlóan apró, mikroszkopikus részecskékről tudjuk, hogy sokféle megbetegítő hatásuk van, a szívbetegségektől egészen a csökkent tüdőműködésig.

Közlekedjünk egészségesebben!

A gépjárművek, különösen a személyautók túlzott városi használata komoly egészségügyi kockázatokat okoz. Ezért lett az Európai Mobilitási Hét idei központi mottója a „Közlekedj okosabban, élj egészségesebben!” jelmondat. A 2010-es Európai Mobilitási Hét átfogó témája az egészség és a mobilitás.