Védekezzünk ételekkel a képernyő sugárzásától

Ön is gyakran fejfájással fejez be egy-egy számítógép előtt eltöltött napot? Elhomályosodik a látása? Nehezen tud fókuszálni? Rendszeresen fáradt és alvászavarokkal küzd? Lehet, hogy az ún. kék fény sugárzástól szenved. Persze, ha kevesebb időt töltenénk a képernyő előtt, az hatalmas különbséget jelentene, de reálisan nézve manapság ez aligha kivitelezhető.

Zavarja a gyerekek alvását és memóriáját a gyerekszobában lévő számítógép

A kutatók szerint minden gyerekszobából ki kellene tiltani a televíziót és a számítógépet, mert az elektronikus készülékek zavarják az alvást, ez pedig memóriazavarokhoz és gyengébb iskolai teljesítményhez vezet. Azt is hozzátették, hogy az alvás azon gyermekek számára különösen fontos, akik közvetlenül a pubertás előtt állnak.

Nehezebben alszanak el a lefekvés előtt tévéző, számítógépező gyerekek

Egy friss kutatás szerint azok a gyerekek és tizenévesek, akik közvetlenül lefekvés előtt tévét néznek vagy számítógépeznek, nehezebben alszanak el, ami könnyen kialvatlansághoz vezethet. Amint azt a kutatást készítő Louise Foley, aki a tanulmány készítésének idején az Auckland Egyetem munkatársa volt, kifejtette, a szülők azzal segíthetik gyermekük korai elalvását, ha a lefekvés előtt már korlátozzák a képernyő előtt töltött idő mennyiségét.

Hogyan befolyásolják az agyműködést az erőszakos videojátékok?

Az erőszakos videojátékokat és más számítógépes szórakoztató programokat sok támadás érte már eddig is, sokak szerint ugyanis ezek a szoftverek károsan hatnak a fiatalok fejlődésére. Greenfield bárónő professzor (Oxfordi Egyetem) is egy a videojáték-ellenes aktivisták közül, ő azonban tudományos kutatási adatokkal is képes bizonyítani feltételezéseit.

Hogyan koncentráljunk a számítógép előtt?

Ahhoz, hogy elvégezzük a feladatainkat, tudnunk kell, hogyan fókuszáljunk a feladatainkra. Számtalan dolog van körülöttünk, ami eltereli a figyelmünket és megszakítja a tevékenységünket, s meg kell tanulnunk kezelni ezeket. Az internet csak tovább rontja a dolgot. Ha a világhálón járunk, töménytelen információnak, figyelemelterelőnek tesszük ki magunkat.