Tanácsadóink

Weixl-Várhegyi László

Választhat az alábbi lehetőségek közül vagy lejjebb görgetve elolvashatja a tanácsadóhoz érkezett korábbi kérdéseket, ill. az azokra adott válaszokat – amennyiben azok publikusak.

Ezüst kolloid és Acidophilus

A kérdés

Üdvözlöm! Valakinek korábban az alábbit írta az ezüst kolloiddal kapcsolatban: "Ezüst kolloid szedése idején folyamatosan szedni kell a laktobacillus Acidophilusból, napi 2x2-őt étkezés előtt!!" Szeretném megkérdezni, hogy miért? Köszönöm a válaszát. Andrea

A tanácsadó válasza

Kedves Andrea!
Mivel az ezüst kolloid minden vírust, gombát és baktériumot elpusztít, ezért sajnos a bélben lévő hasznos bélbaktériumokat is gyéríti. Általában ha zubogtatjuk a szájban, akkor a véráramba közvetlenül kerül és a véráram úrján eljut a vastagbélbe is. Ha sérült a vastagbél nyálkahártyája és van egy kis, vagy nagyobb vérzés, akkor sajnos elpusztítja az Acidophilust is. Ha nincs vérzés (ezt nem lehet tudni biztosan), akkor nincs gond, de ha van, akkor szedni kell az acidophilust.
Ha nem a szájban zubogtatjuk, hanem lenyeljük, akkor az ezüst kolloid a vékonybélben szívódik fel és nem bántja a vastgabélben lévő barátságos bélbaktériumokat. A gyakorlat azt mutatja, hogy így is juthat kisebb mennyiségő ezüst kolloid a vastagbélbe és ilyenkor is tizedeli a bélflórát is. Azért szoktam javasolni az acidophilus szedését ezüst kolloidos terápia esetében, mert biztosan nem lehet tudni, hogy kerül-e a vatgabél belsejébe ezüst. Jobb tehát ha szedjük az Acidophilust. Inkább több legyen belőle a vastagbélben, minthogy kevés, vagy semmi.
Az Acidophilust mindíg étkezés előtt kell beszedni, de be lehet szedni úgy is, hogy nem étkezünk a bevétel után. Nem szabad viszont az ezüst kolloiddal együtt beszedni az acidophilust, mert akkor majdnem biztos, hogy elpusztítja a kapszulában lévő baktériumokat. A két szer beszedése között két három órának el kell telnie a fentiek miatt.
Üdvözlettel: W-V.László

C-vitamin

A kérdés

Kedves László! Melyik c vitamint ajánlja? Ascorbinnal helyettesíthető a c vitamin? A vércsoport szerinti étrendet hol találom meg? Üdv: Magdi

A tanácsadó válasza

Kedves Magdi!

Én a Vitamin Staion cég C-vitaminját (C-1000) szedem, mert jelenleg ez a legjobb a piacon és árban is kedvező. Minden bioboltban és patikában hozzá lehet jutni. A Herba Házban, a Medi Line Üzletházban és több bioboltban is árulják a "Várhegyi László: Összes vércsoport" nevű kiadványomat, amelyben megtalálja, hogy melyik vércsoportú ember milyen ételeket ehet és milyeneket nem
Üdv.: W-V.László

Fém-porcelán

A kérdés

Kedves László! Köszönöm válaszát. Ujabb kérdés: mire lehet lecserélni a fém hidat, nekem porcelán bevonatú van, de ennek is fém az alapja, hol tudok ennek utána nézni? Üdvözlettel: Magdi

A tanácsadó válasza

Kedves Magdi!
Ha a bevonat porcelán és a fém rész nem érintkezik a testnedvekkel (nyállal), akkor semmi probléma , nem kell cserélni semmit, bár a bevont fém is antennaként összegyűjti a tranzienseket, s ez okozhat fejfájást és látási zavarokat. Ha nem okoz, akkor nincs probléma. Ha okoz és ha a fémrész érintkezik a nyállal, akkor javasolom felhívni Dr. Oravetz Mária bio-fogorvost. Benne van a Bp-i telefonkönyben, ami sajnos, most nincs nekem itt Verőcén.Lehet rám hivatkozni nála, mert jól ismerjük egymást.
Üdvözlettel: W-V.László

Ezüst kolloid- fém korona

A kérdés

Kedves László! Akinek fémből készült koronája van, az hogyan fogyassza az ezüst kolloidot? Tisztelettel Magdi, kollarm@freemail.hu

A tanácsadó válasza

Kedves Magdi!
Jó a kérdése. A fém-érzékenyek is fogyaszthatják a fém-kolloidokat. Akinek fém van a szájában (korona, kapocs, fogszabályzó, stb) azok sajnos nem zubogtathatnak és azoknak szívószállal javasolom belsőleg használni, bármely fém kolloidot.
Javasolom mielőbb kicseréltetni a fém koronát, nem fém koronára, ugyanis ha fém van a szánkban, a nyál ph-ja, meg más testnedvek ph-ja miatt áramot termel. Az így termelt millivoltok, mikroamperek is bezavarnak a sejtek bioelektromos, bio-elektromágneses rendszereibe, s ez előbb utóbb egeészségügyi problémákat okoz, de senki nem gyanakszik rá, mert ilyen témákat nem oktatnak az orvostudományi egyetemeken, még a fogorvosoknak sem!!!
Üdvözlettel: W-V. László

Salaktalanítás, ezüst kolloid

A kérdés

Kedves László!Élvezettel olvastam cikkét a természetesen gyógymódok "veszélyességével" kapcsolatban. Aziránt érdeklődnék, hogy az ezüstkolloidok között van-e minőségbeli különbség? Én a 2 dl-es kiszerelést 1000-4000 ft közötti áron láttam különböző cégeknél. A másik kérdésem az lenne, hogy amíg bátorságot merítek a hidro-kolonterápiához, tudna-e ajánlani valami salaktalanító módot. Igyekszem több rostot fogyasztani (müzli, olajos magvak, gyümölcsök héjastul), de állítólag ezek nem jutnak el a vastagbélig, hogy ott fejtsék ki a hatásukat. Valahol a fehér mustármagot javasolták, mert ezt a gyomor nem bontja le és végigmegy a bélrendszeren. Ne haragudjon, ha butaságot írtam, de nagyon régen tanultam biológiát. Laikusként úgy gondolom, hogy a gyomorsav mindent darabjaira szed és a hatóanyagnak kell eljutnia a megfelelő helyre, de javítson ki, ha tévedek. Nem tudom, hogy miért épp a mustármagot nem tudná feldolgozni?Köszönöm a válaszát.Edina

A tanácsadó válasza

Kedves Edina!
Igen,van különbség az ezüst kolloidok között. Ha desztilláltvízből készítik só hozáadása nélkül, akkor az üvegen feltüntetett ppm értéák, az tiszta ezüstöt takar. Ha tesznek bele sót (nem kellene, nem szabadna), akkor mégha deszt.vízzel is készítik, eleve van egy alap pm-je, amiről nem tudunk meg semmit a címkéről. Ha így árulják 10 ppm-esként, akkor abban lehet, hogy csak 1-2 ppm-nyi ezüst van csak. Ha reverz ozmózisos vízzel készítik (továbbiakban ro.víz), akkor annak a ppm-je 10 és 20 között van, alapvíztől függően. Ha most egy ilyenre van felírva, hogy 20 ppm-es, akkor az lehet, hogy szintén csak 10 ppm alatti ezüst kolloid tartalmú, mert az össz ppm tartalmat az alapvíz, esetleg a hozzáadott só és a kolloid mennyisége teszi ki, de ebből nincs feltüntetve, hogy mennyi az ezüst. A gond ezekkel még az is, hogy a tiszta vízen kívüli ( vagy hozzáadott, vagy az alapvízben lévő) milyen szennyezések vannak az oldatban és ezek a szennyező anyagok milyen kémiai kapcsolatba lépnek az ezüsttel. Keletkezhet például ezüstnitrát is, azt pedig nem ajánlanám belsőleg használni. Csak úgy vegyen kolloidokat, ha a címkén fel van tüntetve, hogy milyen alapvízből van. Az is elvárható lenne, hogy az ezüst-tartalomból hány % az ion és hány % a kolloid. Ro-lalpvizs kolloidokat ne vegyen!!!
Nyugodtan merítsen bátorságot a colon-hidroteápiához. Én is minden tavasszal eljárok a colonra, mert nagyon fontos a belek tisztasága.
A mustármag azért hat, meg minden aprómag, így a mák, lenmag, kendermag stb is, mert ha nem rágják meg, akkor a gyomorban nincs teljes feltárás. Akkor táródik felk egy mag beltertalmi értéke, ha előtte jól megrágják. Azért találták ki a mustármagot, mert azt nemigen szokták megrágni, míg a szezám, kender- stb magokat megrágjuk, mert finom. A gyomorsav sem tár fel minden meg nem rágott ételt, s, vannak olyanok is, akiknek kevés a savuk, azok meg azért nem tudnak megemészteni még megrágott ételt sem, mert nincs elegendő gyomorsavuk ehhez.
A magok, ha egyben maradnak, akkor, mint a homkfúvásnál a homokszemek, a bélperisztaltika hatására szép lassan lekoptatják a bélfalra tapadt lerakódásokat. Nagyon hatásos béltisztító a Nature Care por, vagy más néven indiai útifűmag-héj. De ha nagyanyáink-féle szilvalekvárból eszik egy két kanállal csak úgy magában, akkor az is nagyon jó béltistító. Télen itt van még a körte, amelyik szintén jól tisztíja a beleket. Jó a naspolya is, meg a szőlő is, ha nem rágjuk szét a héját, meg a magját.
Jó béltisztítást és jó, egészséget kívánok.
Üdvözlettel: W-V.László