Divat vagy egészség? Fűző, piercing, plasztika?

Talán mindenki egyetért velem abban, hogy a divat a legritkább esetben szolgálja az emberek egészségét. Mindig érdemes tehát elgondolkodni, akarjuk-e követni ezeket a hóbortokat, vagy inkább saját egyéniségünkre hagyatkozunk. Vannak, akik szabályosan lenézik, maradinak titulálják azt, aki nem követi a sok millió „birkalelket”, nem áll be a sorba.

Piercing – mire kell ügyelni?

A piercingnek sok kultúrában nagy hagyománya van, nálunk is évek óta reneszánszát éli. A gyűrű a köldökön, vagy egy ékszer az orrban vonzza a tekintetet – de bajjal is járhat. Figyelembe kell venni egészségügyi szempontokat, és bizonyos alapvető higiéniai szabályok betartása is alapvető követelmény, hogy csökkenteni lehessen a fertőzés kockázatát.

Fogrontó nyelvpiercing

Fogorvosok arra figyelmeztetnek, hogy a nyelvpiercing a fogak töredezését okozhatja, és a fogíny visszahúzódásához vezethet. A piercinggel való állandó játszadozás a szájüregben tönkreteheti a fogakat. A piercing behelyezésekor a megfelelő sterilizálás is rendkívül fontos, hogy meg lehessen előzni pl. a HIV, a hepatitisz, a tetanusz terjedését.

Veszélyes a mágneses nyelvpiercing

Ártalmatlannak tűnik de mégsem az: a brit Szent Máté Római Katolikus Középiskola vezető tanára levélben figyelmeztette az iskola diákjait és szüleiket a mágneses nyelvpiercing viselésének veszélyeire. A mágneses piercing lényege, hogy a nyelv átlyukasztása nélkül is viselhető. Véletlenül lenyelve azonban a mágnesek egymáshoz tapadhatnak és a bélrendszerbe kerülve elzáródást és perforációt okozhatnak.

A piercingek veszélyei

A piercingek viszonylag biztonságosnak számítanak, a leggyakoribb komplikációk, a különféle bakteriális fertőzések mégis a testékszereknek körülbelül 20 százalékánál jelentkeznek. derült ki a tanulmányból. A többi gyakrabban előforduló egészségügyi komplikáció az allergia, a vérveszteség, a hegesedés, valamint az MRI-, röntgen-, vagy ultrahangos vizsgálatok során fellépő interferencia.