Hogyan lúgosítsunk hatékonyan?

A szervezet elsavasodása napjainkban az egyik legveszélyesebb civilizációs betegség, mert egészségünk nagymértékben a sav–bázis egyensúlytól függ. Természetellenes étkezési szokásaink oda vezettek, hogy szervezetünk egyre inkább veszít lúgosságából, és a legtöbb ember esetében a test mind savasabbá válik.

Mi az oka ennek? Az emberi szervezet részben önmaga termeli a savakat, gondoljunk csak a gyomornedvekre, a legtöbb savat azonban kizárólag étkezések során juttatjuk a testünkbe. Szervezetünknek gyakran nem adunk lehetőséget rá, hogy természetes úton bontsa le a savakat, mert túlságosan kevés folyadékot fogyasztunk. Ráadásul, ha keveset mozgunk, tüdőnk csak kevés savat juttat ki a szervezetből, miközben az oxigénhiány újabb savtermeléshez vezet. A krónikus vitamin- és nyomelemhiány ugyancsak savtermelésre serkent, mert a test ezek nélkül nem képes végigvinni az anyagcsere bizonyos folyamatait.

Mitől nő a savasság?

Igazán ínycsiklandozóHa rosszkor eszünk, nem megfelelő ételt veszünk magunkhoz, és ezt ráadásul sietve tesszük, akkor még az eredetileg lúgos étel is savassá válhat bennünk. A dietetikában ezt a jelenséget lúgos „inverziónak” nevezzük. A gondok, a sok idegeskedés és mérgelődés, valamint a stressz még inkább fokozza a savasságot.

Amíg a test el tud vonni lúgos anyagokat a kötőszövetekből, az erekből és a csontokból, addig képes semlegesíteni a savtúltengést. Ez azonban ahhoz vezet, hogy csökken a szervezet ásványi anyag szintje, ritkulnak a csontok, meszesednek az erek, ami infarktust, agyvérzést, esetleg csontritkulást vagy reumát, köszvényt, ízületi kopást (arthrosist), csigolyadeformációt stb. okozhat. Ki gondolná, hogy a hajhullás, a depresszió, az ekcéma és a fogszuvasodás ugyancsak a szervezet elsavasodásának jele lehet?

Az elsavasodás számos betegség kialakulásának oka. Minden terápia alapja a savasodás mérséklése, valamint a szervezet ásványi anyagokkal való feltöltése. Mindez elsősorban lúgos anyagokban gazdag, természetes táplálék fogyasztásával történik.

Lúgosító és semleges hatás

Melyek a lúgosító és semleges hatású élelmiszerek?

Elsősorban a következők tartoznak ide: ananász, articsóka, aszpik, bambuszcsíra, banán, fekete áfonya, burgonyaleves, burgonya, brokkoli, őszibarack (friss), brindza, gyógyteák, camembert (30% zsírtartalom), zeller, teljes kiőrlésű kenyér, hagyma, citrom, cukkini, kukoricaszirup, tea (zöld), feketegyökér, édeskés feketekenyér, fekete ribizli, cékla, vörös káposzta, fokhagyma, diétás olaj, élesztő, tök, zöldbab, édeskömény, grépfrút dzsúsz, fejes saláta, marhahús filé, zöldborsó (friss), körte, libamell, torma, alma (almalé, gyümölcshús, almabor, kelt tésztából készült kalács), köles, eper (friss), joghurt, kelkáposzta, takarmánykáposzta, birs, karalábé, kapor, dara, búzadara, pulykahús, kukorica, karfiol, savanyú káposzta, sárgadinnye, görög dinnye, sárgabarack, szénsavmentes ásványvíz, ringló, sárgarépa, nektarin, zsírszegény túró, metélttészta, uborka, uborka kapros vagy ecetes lében, dió, szeder, petrezselyem, lepényhal, író, leveszöldség, narancs, narancs dzsúsz (100%), póréhagyma, paradicsom (dzsúsz), kelbimbó, rizs (natural), kerti retek, hónapos retek, zsázsa, csirke (sült vagy főtt), napraforgóolaj, szójacsíra, őzcomb, csipkebogyó, spenót, savanyúkáposzta-lé, szilva, borjúfilé, borjúcomb, tőkehal, cseresznye, túró, osztriga, zselatin, rozsliszt, rozskenyér.

(Kurt Tepperwein: Savtalanítás – A fiatalság forrása)

Algák, zöldárpa

A zöld az élet színeMi mindennel tehetjük még hatékonyabbá szervezetünk lúgosítását?

Az egyik legismertebb zöld élelmiszer az édesvízi CHLORELLA alga, amely a természet legidősebb és legegyszerűbb organizmusai közé tartozik. Szerves kötésű, biológiai értelemben jól hasznosuló vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek, aminosavak, rostok és klorofill gazdag forrása. Magában hordozza a világmindenség örök rendjének kódjait. A többi zöld élelmiszerrel összehasonlítva lassan, szinte észrevétlenül javít az egészségünkön, először inkább csak a nyugtató, csillapító hatását érzékeljük.

A következő közkedvelt zöld élelmiszerünk a BARLEY, tehát a zöld- vagy fiatal árpa. Ezt a növényt a buja növekedés időszakában kell betakarítani, amikor eléri a 15-18 cm-es magasságot. Ebben a fejlődési szakaszban képes ugyanis maximális mértékben felszívni a talajban levő ásványi anyagokat és más fontos tápanyagokat. A BARLEY fogyasztásakor kihasználhatjuk a gyors növekedés és a fiatalság, az életkedv, a gondtalanság és az optimizmus energiáját. Hatásai igen gyorsan és dinamikusan nyilvánulnak meg. Életerőt ad, támogatja a férfias jellegű energiát.

Spirulina és zöldárpa együtt

A Spirulina a Chlorellához hasonló tengeri alga. A zöld élelmiszerek közül benne található a legtöbb ásványi anyag. A Spirulina és a Barley kombinálásával az Energy egyedülálló zöld élelmiszert hozott létre, amely stabilan és kiegyensúlyozottan hat.

Zöld élelmiszereink közül éppen a SPIRULINA BARLEY alkalmas leginkább a hosszú távú használatra. Alkalmazása közben nem kell különösebben ügyelnünk az uralkodó évszakra vagy figyelnünk életünk soron következő periódusára.

További információ az Energy cég honlapján és az Energy menüpontunkban. Ugyanott ingyenes természetgyógyász tanácsadás is igénybe vehető.

(x)

20120412-Energy-zoldek-belso2