Tanácsadóink

Weixl-Várhegyi László

Választhat az alábbi lehetőségek közül vagy lejjebb görgetve elolvashatja a tanácsadóhoz érkezett korábbi kérdéseket, ill. az azokra adott válaszokat – amennyiben azok publikusak.

Mi az igazság a tejjel kacsolatban?

A kérdés

Tisztelt Verhegyi Laszlo! A tej es szarmazekainak fogyasztasa inkabb karos vagy hasznos szervezetunkre nezve?Kov. kerdesem:Nehany + kilot akarok felszedni magamra es e celbol kezdtem el szedni 1 hete a B-max multivitamin es aktiv ginseng tabletta 40 db-os kiszerelesu termeket es emellett beviszek meg Swanson B-10 kapszulakat is, mivel eleg nehezen tudok hizni. Mennyire fognak ezek segiteni nekem?Testepitek es masfel eve szedtem utoljara Pro Nutrition Whey Line Creatin Pro Mass taplalekkiegeszitot de ezt is cask 2 honapig, hogy + kilohoz juttasson ami sikerult is! Egy varatlan vallserules kovetkezteben azonban az edzesek elmaradtak es visszafogytam. 31 eves vagyok, 175 cm es jelenleg 68 kg, a kivant suly szamomra pedig max 76 kg. Nem szeretnek ismet ilyen termeket fogyasztani mivel ugy tartjak

A tanácsadó válasza

Kedves Kérdező!
A tejjel kapcsolatba öszefoglaltam, hogy miért nem ajánlom a tehéntejet és az abból készült ételeket. Kivétel talán a nem homogénezett vaj lehet.


■A Kínában élő kínaiak 4000 év óta nem isznak tejet és nagyon alacsony náluk a rákbetegségek előfordulása.Azok a kínaiak, akik Európába és Amerikába települtek át két csoportra oszthatóak. Az egyik csoportba azok tartoznak, akik átvették a helyiek táplálkozását, tehát fogyasztanak tejet és tejtermékeket. A másik csoportba azok tartoznak, aki...k továbbra SEM FOGYASZTANAK TEJET!A két csoportba tartozók nagyjából ugyanannyi gabonafélét, uganannyi zölségfélét, ugyanannyi gyümölcsöt, ugyanannyi hüvelyest, stb fogyasztanak, s a különbség csak a tej és tejtermékek fogyasztásában van! A tejtermékeket nem fogyasztók körében ugyanolyan alacsony a rákbetegségek előfordulása, mint a Kínában élőknél, a tejtermékeket és tejet fogyasztóknál ezerszer(!!!!) nagyobb a rák előfordulások száma, amely megegyezik az ott lakó (Amerika és Európa) és tejet, tejtermékeket fogyasztó népességével!

■Az emlősőknél van egy olyan természeti törvény, hogy ha megszüli a picinyét, akkor azt addig szoptatja, amíg az el nem éri a születés súly háromszorosát, majd utána rászoktatja a fajra jellemző táplálékokra, a vakond a vakond táplálékra, a marha a marha táplálékra és így tovább.Csak az ember olya hülye, hogy felnőtt korában is szopik, ráadásul egy nála nagyobb testtömegű állatnak a tejét. A marha sem szoptatja tovább a borját, mert a tejében olyan DNS kódok vannak, hogy a kis bociból nagy marhát kell csinálni!. A borja megnőtt, tehát nem ad neki több tejet, menjen legelni.No mármost minden emberben minden másodpercben átlag 200.000 sejt újul meg. Ez egy robbanásszerű sejtmegújulási folyamat, amelyben vannak hibás sejtek is. Egy újszülöttnél is már átlag 5 % a selejt sejtek aránya és minél korosabb valaki, annál több a selejt sejtjeinek száma. Ha egy ilyen selejt sejt, kap egy kis bociból nagy marhát kell csinálni DNS-kódot, akkor a selejt sejt is növekszik és daganat lesz belőle, ha az immunrendszer nem tudja kezelni ezt a helyzetet az egyébirányú leterheltségei miatt.Ezt kiválóan igazolják a kínaiak tejfogyasztó és tejet nem fogyasztók csoportjai. Az embernek csak a nála kisebb testtömegű állatok (kecske, birka) tejét és tejtermékeit szabad fogyasztani, mert ezek DNS-kódjai nem zavarják meg annyira az ember sejtmegújulási rendszerét. Nagyanyáink még biotejet fogyasztottak és fel tudta a szervezetük dolgozni, mert nem voltak akkor még leterhelve az elektroszmogtól, a rádióelektroszmogtól, a mágneses, elektromágneses, digitális, mobil, mikró és egyéb sugázásoktól.Ma sajnos ezek és egyéb más negatív környezeti hatások és az immunrendszert érő terhelések miatt nagyon árt a szarvasmarhák, a lovak, a szamarak, jakok és a tevék teje, s ez kimutaható az ilyen tejet és tejtermékeket fogyasztóknál. A kaukázusi és Abbház öregek kecsekekefírt fogasztanak, met az az igazi kaukázusi kefír! Nálunk ezt is tehéntejből készítik és ráadásul még homogenizálják is!!

■A tehéntej ma az egyik legnagyobb lakossággyérítő táplálék!!!!!! Azt már leírták előttem, hogy tele van tömegnövelőkkel tejhozam fokozókkal, a száj- és körömfájás, takonykór-, tüdővész-, stb ellen folyamatosan adagolt antibiotikumokkal.Azt is tudni kell, hogy a tehéntejben 300-szor több a kazein, mint az emberi tejben. A kazein a gyomorsavval találkozva nyúlós ragacsos masszát képez és pont azokat a anyagokat nem engedi felszívódni a szervezet számára, ami miatt a emberek tejet fogyasztanak! Egyébként a tejet csak a B-vércsoportúak tudják úgy, ahogy feldolgozni, s ők a lakosság 20 %-át teszik csak ki. Tehát a lakosság 80 %-ának eleve agglutinációs hatásokat idéz elő a tehéntej !!! Ezt egyébként a vérkristály analízises vizsgálatok is tökéletesen igazolják.A tehéntej fogyasztás miatt van annyi allergiás beteg!! Ha valaki elhagyja a tej- és tejtermékek fogyasztását, akkor gyógyszerek és életmód, valamint egyéb táplálkozási szokás váltás nélkül is kigyógyul az allergiájából. Ezt a 20 éves gyógyítói tapasztalataim is tökéletesen alátámasztják!Kínában manapság úgy próbálják a lakosságot gyéríteni (nem jött be az egyke program lakossággyérítő hatása!), hogy ott is híresztelik "A tej élet erő egészség!" szlogent, s hogy még hatásosabb legyen, ezért még melaninnel is szennyezik.Ugyancsak nagyon hatásossá teszi a gyérítést szerte a világban a homogenizálás. A tejzsíradékok a modern csomagolásokon felkenődnek és gusztustalanná teszik a tejtermékeket. Hogy ez ne forduljon elő, ezért a tejzsiradékokat mikrocseppekké szétoszlatják, azaz homogenizálják! Ezek a mikrocseppek aztán lerakódnak a szervezetben mindenhol, főleg az érbelhártyán és a légutak nyálkahártyáin, s ezért betegítenek még jobban, mert az ilyen mikrocseppekké szétcsapott állati zsírok feldogozásához genetikailag nincs felkészülve az emésztőrendszer, tehát az ilyen tej- és tejtermékek, még a B vércsoportúaknak is ártanak.
■A hollandok nagy sajtevők. A sajtok keményítését borjú- és marhagyomor emésztőenzimekkel kezelik. Náluk van a legtöbb gyomorfekély, gyomorperforáció, azért mert a sajtokban lévő marha emésztőenzimek az ember gyomrában ismét testhőmérsékletre melegednek fel és ismét emészteni kezdenek. Hogy mit? Hát az ember gyomrát!Ha egy emlős emésztése jól működik, akkor a saját emésztőenzimei nem emésztik fel a saját testszöveteit, s főleg nem a gyomorfalat! Ha viszont idegen gyomorba kerülnek ilyen máshonnan származó emésztő enzimek, akkor azok bizony emészteni kezdik az idegen gyomrot!

■Még egy nagyon durva személyes élményem fűződik a tehéntejhez. Az egyik tejgyárban egy üzemcsarnokon mentem keresztül és láttam, hogy egy kb két köbméteres tartályba egy férfi lapátolja bele az oltott meszet! Kérdezem tőle, hogy miért csinálja ezt.Azt felelte, hogy a számítógép kielemezte a tartályban lévő tej kalcium tartalmát és mivel az kevés volt, azért előírta, hogy hány kilogramm oltott meszet kell hozzákeverni, hogy megfeleljen a tej szabványos kalcium tartalmának!!!!Elmondta, hogy az ötvenes években, amikor a tehenek szabad tartásban voltak nevelve, akkor átlag 27 liter tejet adott egy nap egy tehén. Az akkori tej alapján határozták meg az átlagtejek úgynevezett szabványtartalmi értékeit, s így a kalcium tartalmát is.Ma a tehenek többnyire ne szabad tartásban vannak tartva és nem természetes táplálékokat kapnak, hanem mindenféle tejhozam és tömegnövelő anyagokat tartalmazó mesterségesen összeállított takarmányt. Még csontlisztet és húslisztet is kapnak, amelyet nem jól kezel egy növények emésztéséhez szokott marhagyomor! Ennek a káros anyagcsere termékei is kimutathatók, az így táplált állatok tejében!!Ma egy tehén átlag napi 45 liter tejet is ad. A probléma csak az, hogy ez a tej korántsem olyan arányban tartalmazza a szabványban megállapított összetevőket, mint a 27 litert adó tehénnek a teje. A követelmény az követelmény, a szabvány pedig szabvány, azért mesterségesen adagolnak a tejhez olyan anyagokat, amely kielégíti szabvány igényeket. Ezért került tehát oltott mész is a tejbe.

■A lelkes tejfogyasztóknak üzenem: Aki továbbra is kitart a tejfogyasztás mellett, akkor ha elmúlt már 30 éves, és temető mellet megy el, néha menjen be oda egy kis próbafekvésre, ugyanis a tejfogyasztást szorgalmazó hivatalos elitnek ez a célja, azaz a lakosság gyérítése.



Az olajokkal is vigyázzon, csak a jó olajokat fogyassza! Egyen sok olajos kenyeret hagymával, retekkel, paprikával, paradicsommal, mindennel, amit megenged a vércsoportja. Ha sok tésztát tésztafélét fogyaszt, az is hízlalni fogja. B-vitaminból a Cali Vita Mega-B-Complexét fogyassza, amit este lefekvés előtt kell bevennie. Használjon tiszta vizet és tiszta sót. Édesítésre szőlőcukrot használjon és azzal bátran édesíthet, legfeljebb hízni fog!
Üdvözlettel: W-V.László


MI AZ IGAZSÁG, A PÁLMA- ÉS EGYÉB OLAJOKRÓL, ZSÍROKRÓL?

Valamennyi zsír zsírsavakból épül fel: egy zsír részecskéből és egy sav részecskéből áll. Vegyi szerkezetük szerint szénláncok, amelyeket szén- és hidrogénatomok alkotnak. A különböző zsírok szénláncai különböző hosszúságúak. Rövid láncú zsíroknak, például a vajban lévő vajsavnak, négy szénatomjuk van. A halolajoknak és az agyunk nagy részében megtalálható hosszú láncú zsíroknak 20-24 szénatomjuk van.

Azon a zsíron kívül, amelyet energiaforrásul használ, testünknek számos speciális zsírra van szüksége. Ezek a minden egyes sejtet határoló sejtmembrán, továbbá agyunk, belső fülünk, szemünk, mellékvesénk és nemi szerveink részei.

Testünk csak akkor tudja létrehozni ezeket, a speciális zsírokat, ha a táplálékkal megkapja hozzájuk a megfelelő nyersanyagokat. Vagyis azt a két esszenciális zsírsavat, amelyet szervezetünk nem tud előállítani: a linolsavat és az alfa-linolénsavat. Mindkettő hosszú láncú, azaz 18 szénatomos. Ezt a két zsírt étrendünknek tartalmaznia kell, mivel szervezetünk az összes többi szükséges zsírfajtává át tudja alakítani őket.

Sajnos, az esszenciális zsírokból az átlagos étrendben kevés szerepel. A legjobb linol- és alfa-linolénsav-forrás a len-, a kender-, vagy lenmag és kendermag olaj. Ezek az olajok minden vércsoport számára jók fogyasztásra.. A tökmag-, a dió-, a szójabab- és a canola olajok is tartalmazzák. Ezek közül a tökmag olaj csak a 0-s és A-s vércsoportúak számára fogyasztható, s a többi olaj, jó mindenkinek, a canola olaj kivételével. A leveles zöldségek sötétzöld levelei kis mennyiségben ugyancsak tartalmazzák. Jó, ám igen költséges zsírforrás a táplálék-kiegészítőkben használt feketeribizlimag-olaj, a borágófű-olaj, a kankalinolaj és a halolajok.

A közönséges étkezési olajok közül a legveszélyesebb a kókusz olaj és kókusz zsír, a maga 88 %-os telített zsírtartalmával. A második legveszélyesebb olaj a pálma olaj és pálmazsír, amely 64 %-ban telített zsírokat tartalmaz. A harmadik helyen van a gyapotmag olaj, amelyik 24 %-ban tartalmaz, az emberi szervezetre rendkívül káros telített zsírsavakat, de ezen felül még toxinokat is tartalmaz. A negyedik legkárosabb olaj a földimogyoró olaja, amely rákkeltő aflatoxinokat is tartalmaz a 15 %-os telített zsírsav tartalma mellett. A vércsoport-specifikusságot vizsgálva kiderült, hogy ezen olajok egyik vércsoport számára sem jók, mert mindegyiket agglutinálják, még akkor is, ha csak kis mennyiségben vannak jelen egy-egy ételkombinációban. Például olajban sütéskor felvesz némi olajat, a benne kisütött étel, vagy a „reform” pékárukat és cukrászsüteményeket tudatlanságból ilyen olajokkal, zsírokkal készítenek.
Veszélyes még, csak az A-s vércsoportúak számára fogyasztható napraforgó olaj is, annak ellenére, hogy ennek a telített zsírsav tartalma csak 12 %, ugyanis leginkább sütésre használják. Az olajokban való sütés hőmérséklete általában 180 Celsius fok körüli és a napraforgó olajában már 160 Celsius fokos hőmérséklet felett rákkeltő, karcinogén anyagok keletkeznek benne. Így már az A-s vércsoportúak számára is tilos minden formában. Nem véletlenül sütnek-főznek Dél-Európában oliva olajjal, amely minden vércsoport számára megfelelő és 230 Celsius fok hőmérsékletig nem keletkeznek benne karcinogén anyagok.
A napraforgó olaj másik ártalma minden vércsoport számára, hogy margarint készítenek belőle, s a margarin egyik vércsoport számára sem jó. Az egerek sem eszik meg, de még az éhes csótány is elkerüli a margarint.

Az olajok csak akkor jók, ha hidegen sajtoltak és nincsenek feldolgozva. Még a legjobb olajok is elvesztik egészségügyi szempontból előnyös tulajdonságaikat, ha margarinná, vagy főzőolajokká dolgozzák fel őket. Amit a feldolgozóipar művel az olajokkal, az túlmegy minden józan elgondoláson, ugyanis ha nem maradnak hidegen sajtolt állapotban az olajok, akkor nemcsak a telített, hanem a többszörösen telítetlen zsírok és olajok az egekig emelik a koleszterinszintet.

Miért veszélyesek a telített zsírok? Azért mert szénatomjaik „jól vannak lakatva” hidrogén-atomokkal. Nincsenek üres hidrogénhelyeik, amelyek révén szervezetünk más molekuláinak hidrogénjeihez kapcsolódhatnának. Testünk ez miatt csak energiaforrásul használhatja őket, ha megfelelnek a vércsoport számára is. A telítetlen zsírokon vannak üres helyek, amelyekről a hidrogén-atomok hiányoznak. Ezek a helyek olyanok, akár a különleges kulcsok, illenek testünk más molekuláinak zárjaiba is.

Az egészségügyi hatóságok szívesen elhitetnék velünk, hogy a telített zsírok főleg húsfélékből származnak, fokozzák a koleszterinszintet, a növényi olajok viszont telítetlenek és a koleszterinszintet alacsonyan tartják. Óriási tévedés!!! Ha pedig tudják, hogy nem így van, akkor kész átverés!!!! Én ezt úgy hívom, hogy kőkemény bioterrorizmus!!!!

Igaz, hogy a hús, a sajt, a tojás és a tej- és tejtermékek bővelkednek telített zsírokban. Csakhogy ugyanez a helyzet a pálmaolaj és pálmazsír, valamint a kókuszolaj és kókuszzsír esetében is!!!! A 80-as évek közepén több tudóscsoport is követelte, hogy ezeket a trópusi növényolajokat és zsírokat ne használják fel humán élelmiszerekben, meg ne használják sütésre, főzésre, de nem sok sikere volt a tudósok petíciójának, mert kezdetben némi sikert könyveltek el a kutatóorvosok, aztán szép lassan „visszacsorgott” a mindennapi humán ételekbe a kókusz- és pálmazsiradék. Ezek mindegyike emeli a koleszterin és a kis sűrűségű lipoproteinek ( LDL, VLDL) vérben lévő szintjeit, és legalább annyira ártalmasak az egészségünkre, mint a legzsírosabb füstölt szalonna. Mostanság megjelentek olyan reformélelmiszerek, amelyek pálma és kókuszsírokat tartalmaznak, amelyek szintén füstölve is vannak ( búzakolbász, köles csemege, stb). Ezek is ugyanúgy ártanak, mint a füstölt szalonna, a disznó-, liba- és kacsazsírok, mert még ráadásul nem jók egyik vércsoport számára sem.

Ha megnézzük, hogy a szervezet számára jó cisz-kötésű zsiradékokból, hogyan lesznek szervezetet mérgező transz zsírok, akkor megértjük, hogy miért csak, a vércsoportunk számára jó hidegen sajtolt olajok a jók emberi fogyasztásra. Szinte valamennyi természetes zsír az úgynevezett cisz-konfigurációban fordul elő, azaz a szénatomokon lévő hidrogénatomok a molekuláknak ugyanazon az oldalán találhatók. A hidrogénatomok rendelkeznek némi elektromos töltéssel, ezért taszítják egymást, és átfedő lópatkók formájában meggörbítik a szénláncot. Ezek a görbületek adják a molekula alakját, azaz, a „kulcsot”, s ez illik a szervezetünk „precíziós zárjaiba”, amelyek lehetővé teszik, hogy a zsírok kifejtsék speciális biológiai tevékenységüket.

Ezt a lényegi jelentőségű cisz-konfigurációt teszik tönkre a modern feldolgozó eljárások, a hevítés, a hidrogénezés, a fehérítés, a szagtalanítás, stb. Ezekkel az eljárásokkal az egészséges cisz-kötésű konfigurációt változtatják át egészségtelen transz-kötésű konfigurációra. A hidrogénatomokat vegyi úton úgy forgatják el, hogy a zsírsavmolekula szemben fekvő oldalain helyezkedjenek el. Ekkor a molekula kiegyenesedik, és oda lesz az a kulcs alakja, amely sejtjeinkhez kapcsolja, hogy betölthesse a zsírok biológiai funkcióit.

Testünk rendkívül alkalmazkodóképes. Még akkor is kénytelen megpróbálni, hogy a valódi zsírok funkcióit végeztesse a transz-zsírokkal, ha a transz-zsír nem is illik bele a zárba. Ha azonban a transz-zsírok például a sejtmembránba kerülnek, azt áteresztővé teszik, miáltal a sejt anyagcseréje felbomlik és lehetővé válik a mérgező anyagok behatolása a sejt belsejébe.
Ma már a kutatások révén tudjuk, hogy a sejtmembránokba épült transz-zsírok rendellenes sejtműködést okoznak, amely a szív- és érrendszeri, valamint a daganatos megbetegedések előidézésében fő szerepet játszanak. Ezt a statisztikák is igazolják. Ahogy nő az ilyen transz kötésű zsírsavak élelmiszerként való felhasználása, ugyanolyan arányban növekszenek az említett betegségek is.

Az egészségügy nem vesz tudomást erről a tényről, mert az olajfeldolgozó ipar nyomást gyakorol rá, s hamis kutatási eredményeket publikálnak a médiákban, sőt az oktatásban is!!!!
A lobbisták meggyőzték a politikusokat, hogy a betegségeket okozó hatás elhanyagolható. Az újabb állatkísérletek során azonban már 4,4 %-nyi transz-zsír aránynál is feltűnő sejtrendellenességet tapasztatltak. Magyarországon a margarinok transz-zsírsav tartalma 40-60 % között van!!!! A főző-sütő olajok is 20 % körüli transz-zsírokat tartalmaznak. Az Unilever cég piacra dobott 1 % transz-zsírsav tartalmú margarinokat, de ez a margarin is olyan, mintha valakinek 1 %-os ólom-, vagy higanytartalmú ételt kellene megennie, magyarul méreg!!!!!

Angol kutatások szerint a transz-zsírok közvetlen okozói a betegségeknek. Fiatal egészséges férfiak étrendjében mindössze három héten át szerepeltettek az átlagnál valamivel nagyobb mennyiségben transz-zsírsavakat tartalmazó ételeket és máris megemelkedett a vérükben a koleszterinszint, s ezen belül az úgynevezett rossz koleszterin, az LDL-növekedés ugyanolyan magas volt, mint azoknál, akik ugyanezt pálma- és kókusz zsiradékokat tartalmazó, telített zsírokban gazdag étrenddel érték el. A jelenleg érvényben lévő élelmiszer- törvények és rendeletek nem vesznek tudomást a transz-zsírok betegségokozó hatásairól,, hanem egyenesen elősegítik a betegségek kialakulását. Az EU-ban van már némi változtatási szándék, de még az EU-s normák is betegségokozó hatásúak.

Hogyan lehet felismerni a transz-zsírokat? Hát úgy, hogy ha minél szilárdabb az olaj, annál több benne a transz-zsír. Sajnos nem tüntetik fel az olajok , margarinok címkéin, hogy az adott termék hány % transz-zsírsavat tartalmaz. Még a finomított olajok is 6 % körüli transz-zsírsavat tartalmaznak!!! Egyedül az extraszűz-, szűz-, és hidegen sajtolt olajok transz-zsírsav mentesek!
Az iparilag előállított élelmiszerekben is ráismerhetünk a transz-zsírokra, ha az összetevőiket lajstromozó címkén olyasféle szavak után keresgélünk, mint „hidrogénezett”, vagy „részben hidrogénezett”. Ezeket a kifejezéseket megtalálhatjuk számos kenyérféleségen, pékárun, kekszeken, édességeken, tésztaféléken, csokoládékon, gyorsfagyasztott félkész- és készételeken, a feldolgozott húsféléken, stb. és nagyon sok „reform”élelmiszeren is. Aki egészségesen szeretne élni és táplálkozni, az ne fogyasszon ilyen ételeket. Amikor a hatóságnak, amelynek az volna a dolga, hogy védje élelmiszereinket, feltették a kérdést, hogy miért nem tüntetik fel a felhasználók és fogyasztók számára, hogy az adott termékben mennyi a transz-zsírsav tartalom, az volt a válasz, hogy „Belefáradtunk a rendeletgyártásba.” No comment!

Mit kell tudni még az étkezési zsírokról olajokról, vagy más néven a zsírsavakról? Hát azt, hogy jó legyen a vércsoportunk számára! Ha A-s vércsoportúnak születünk, akkor A-sként is halunk meg, ugyanis a vércsoportja senkinek sem változik meg az élete során, éljen akár 120 évig is. A vércsoportunk arról a vércsoport antigénről kapta a nevét, amelyik a vörösvérsejtjeink felületén megtalálható. A vércsoportok kémiai szerkezetét úgy képzelhetjük el, mintha különböző típusú antennák merednének sejtjeink felületéről a világűr felé. Ezek az antennák hosszú láncjellegűek, amelyekhez 0-s vércsoport esetén egyetlenegy fukóz nevű cukor kapcsolódik. Ezért is nevezték el a”nincs valódi antigén” miatt nullás vércsoportnak. Ezek az antennák képezik a többi vércsoportra jellemző szerkezetek alapjait is. Ezeket vércsoportra jellemző szénhidrát-specifikus alkotó elemeknek is nevezik. Az A-s vércsoportúaknál a fukóz mellé egy N-acetil-galaktóz-amin is kapcsolódik. A B-s vércsoportúaknál a fukóz mellé egy D-galaktóz kapcsolódik, s az AB-s vércsoportúaknál a fukóz mellett ott vannak a B-s és A-s vércsoportra jellemző szénhidrát-sppecifikus alkotó elemek is, tehát ezért kaphatnak az AB-sek a többiektől vért.
A vércsoport szerinti táplálkozás másik meghatározói azok a lektinek, amelyek az élelmiszerekben vannak. Ez egy speciális fehérje-féleség, s többezer fajtája létezik. A vérünk és az általunk elfogyasztott táplálék között kémiai reakció zajlik le. Ez a reakció genetikai örökségünktől függ. Meghökkentő, de tény, hogy manapság a XXI. század elején , az immun- és emésztőrendszerünk még mindig azokat a táplálékokat részesíti előnyben, amelyeket a vércsoport szerinti őseink fogyasztottak. Ha az adott ételben lévő lektin jó az adott vércsoport számra, akkor az javítja még a keringést is. Ha semleges, akkor a keringés az érrendszer állapotától függ. Ha viszont az adott étel lektinje agglutinálja az adott vércsoportra jellemző, vérlemezkéhez kapcsolódó szénhidrát-specifikus alkotó elemeket, akkor az azt jelenti, hogy összeragadnak a vérlemezkék és rontják a keringést. Ha elhiszi valaki a tudományos kísérletek eredményeit (80 éve bizonyított!!), ha nem, az agglutináció akkor is létrejön, ha a vércsoportunk számára nem megfelelő ételeket fogyasztunk!! Az agglutináció végbemegy minden olyan esetben is, amikor a táplálékunkban olyan alapanyagok vannak az ételkombinációkban, amelyek nem jók a vércsoportunk számára. Ez az olajok, zsírok, zsírsavak esetében is megtörténik ha nem jó a vércsoportunknak. Például a napraforgó olaj csak az A-s vércsoport számára fogyasztható, hidegen sajtolt formában. Ha már nem hidegen sajtolt az olaj, akkor már nekik sem jó!! Viszont az összes többi vércsoportúnál agglutinációt idéz elő még a hidegen sajtolt napraforgó olaj is. Azaz eldugaszolja az érrendszert, s ezért van annyi érrendszeri megbetegedés és más megbetegedés is, mivel minden betegség kialakulása a keringéstől függ. Ha egy adott sejtnél, vagy szervnél eldugul a hajszálér, vagy a hajszálerek, akkor az adott sejt, vagy adott szerv nem kap megfelelő mennyiségű vért, a vérrel együtt táplálékot, oxigént, stb, de nincs elszállítva sem a sejtanyagcsere során termelődött salakanyag, vagy sejtanyagcsere végtermék sem. Ezért fontos, hogy ha egészségesen szeretnénk élni akkor a vércsoportunknak megfelelően kell táplálkoznunk. Ha pl. nem jó a vércsoportunknak a pálmazsírsav, akkor nem jó az a „reform”sütemény sem, amelyet pálmaolajjal készítettek, vagy pálmaolajat is tartalmaz zsiradékként!!! Más kérdés, hogy a magas telített-zsír tartalma miatt sem szabadna fogyasztani. Számunka táplálék az üzemanyag, s mi is akkor működünk jól, ha a vércsoportunknak megfelelő üzemanyagot „tankolunk”. Az autó is csak a megfelelő minőségű üzemanyaggal működik hibátlanul!

Ezelőtt 40-50 évvel nem kellett annyira odafigyelni az étkezésünkre, mint manapság. Akkor ugyanis még nem volt olyan nagy a környezetterhelés negatív hatása az immunrendszerünkre, mint manapság. Akkor még volt az immunrendszerünknek tartaléka leküzdeni a táplálékokkal előidézett egészségkárosításokat. Ma már az egyre fokozódó környezetterhelés miatt nincs immuntartaléka a szervezetünknek. Immuntartalékot úgy tudunk képezni, ha odafigyelünk a táplálkozásunkra, és lehetőleg nem fogyasztunk olyan ételeket, amelyek igénybe veszik immunrendszerünket. Vércsoport szerint kell táplálkoznunk és természetes ételeket, természetes alapanyagokat, természetes zsírsavakat tartalmazó élelmiszereket kell fogyasztanunk, helyes étkezési sorrendben és helyes ételtársítással, úgy, hogy ételeink több, mint 50 %-a nyers, azaz enzim-gazdag étel legyen, továbbá gyomrunkat akkor terheljük meg jobban, amikor az, az aktív fázisában van (délelőtt 7-és 9 óra között, „reggelizz, mint a király”).

Még egy fontos tényező van, amelyet a zsírokkal kapcsolatban mindenkinek ismernie kell. Ez pedig az omega-6, omega-3 és az omega-9 zsírok aránya és fontossága. Az omega-3 és omega-6 zsírsavak a többszörösen telítetlen zsírok, az omega-9 pedig az egyszeresen telítetlen zsírsav.
Az olajok, zsírok linolsav tartalma a kiinduló pontja az omega-6 zsírsornak. Mint a biokémiában minden zsírnak, ennek is van leíró száma –cisz18:2 omega-6. Bonyolultnak tűnik, valójában azonban rendkívül egyszerű. A szám mindössze a dudorok és lyukak leírására szolgál- olyanokéra, amilyenek az autónk kulcsán láthatók. Először is cisz-formájúak. A biokémikusok tudják, hogy az emberi szervezetben csak cisz-konfiguráció, azaz cisz-forma működik. Az első szám a 18, azoknak a szénatomoknak a számát jelenti, amelyekből a lánc felépül. A második szám, it a 2, a lánc lyukainak mennyiségét adja meg, azaz a hidrogénatomok üres helyeit. Ezek a lyukak annak a „kulcsnak” a részei, amely illik a szervezetünkben lévő, szakosodott zsírok funkcióinak „zárjaiba”. A harmadik szám ezúttal a 6, a láncon lévő azon szénatomok számára utal, amelyeknél az első üres hely előfordul. Ez a pozíció a kulcs második része.
Az olajok, zsírok alfa-linolénsav tartalma a kiinduló pontja az omega-3 zsírsornak. Ennek a cisz-száma 18:3, omega-3, tehát ezzel kezdődik az omega-3 zsírsor. Ez a legfontosabb zsírsav szervezetünk számára és ebből nagyon keveset juttatunk be a magyaros táplálkozással, de a „modern” táplálkozással sem jut be több!! Szervezetünk az alfa linolénsavat először EPA-vá (eikozapentaénsav), majd DHA-vá (dokozahexaénsav) alakítja. A DHA létfontosságú az egészségünkhöz, hiszen agyunkat nagyrészt ez az anyag alkotja. A DHA-hiány elkerülhetetlenül agyelfajulásokat okoz, s a kutatók szerint szerepet játszik az Alzheimer-kór elterjedésében, a magas öngyilkossági statisztikához is hozzájárul, valamint a depressziósok nagy számát tovább gyarapítja. Mennyire egyszerű lenne megelőzni, vagy meggyógyítani ezeket a magyar népbetegségeket! Az olajok közül a lenolaj, a kenderolaj, a tökmagolaj, a dióbél olaj és a bio szójaolaj tartalmaz elegendő mennyiségűt. A pálma-, a kókusz-, a napraforgó-, az oliva-, a kukorica, a szezámmag stb étkezési olajok, valamint a margarinok semennyi omega-3 zsírsavat sem tartalmaznak!!! Az állati zsiradékok közül is csak a bizonyos hal-olajok (busa, lazac, makréla, szardínia, tőkehal) tartalmazzák.
Az omega-3 zsírsavak a szervezetünkben létfontosságú vegyi hírvivő anyagok, a prosztaglandinok előállításában is. A vizsgálatok igazolták, hogy a prosztaglandinok képesek arra, hogy halomra pusztítsák a tüdő-, az emlő-, a prosztata- és egyéb ráksejteket. Neves rákkutató intézetek (Journal of the National Cancer Institute) leírják, hogy az omega-3 zsíroknak a rákgyógyászatban „potenciális klinikai hasznuk” van, míg a hőkezelt telített zsírsavak „potenciális előidézői” a különböző daganatoknak.. Hát így állunk a pálma és kókusz zsírokkal és azok telített zsírsavjaival!
Egyedül a kendermag olaj tartalmazza helyes arányban az omega-6, omega-3 és omega-9 zsírokat, ezért jómagam is ebből fogyasztok legtöbbet. A helyes arány: 6 % omega-6 , 52% omega-3, 34 % omega-9 zsírsav, és mindössze 8 % a telített zsírsav.Azt is tudni kell a telített zsírsavakról, hogy ha hidegen sajtolt változatban maradnak, akkor hasznosak, mert cisz-kötésben vannak. Amint hő- vagy más vegyi eljárás éri, ezeket a zsírsavakat, akkor transz-zsírokká válnak. Az lenne a jó, ha nemcsak a kender- ( a lenolaj is megközelíti ezt az arányt), hanem a többi olaj és zsír is ilyen arányban tartalmazná a szervezet számára szükséges zsírsavakat! Az omega-9 zsírsavakból legtöbbet az az extraszűz- és szűz oliva olajok tartalmazzák (72%), de közel ennyi van a boltokban már szerencsére egyre nagyobb számban megjelenő szőlőmag olajokban. Ezeknek a szív és érrendszeri betegségek megelőzésében és gyógyításában van szerepük. Az Endotelon nevű szív- és érrendszeri gyógyszert is szőlőmagból állítják elő A dél-európai országokban azért nem borítja fel a zsírsavak arányát a sok olíva olaj, mert az ott élők elegendő hal-olajokat is fogyasztanak, s így nem borul fel náluk a zsírsavak egyensúlya.

A pálma- és kókuszzsírok tehát semmivel sem jobbak az állati zsíroknál, hiába növényi zsírok. Aki teheti, az iktassa ki az étrendjéből azokat az ételeket, amelyek ilyen zsírokkal, olajokkal készültek, még akkor is ha a gyártók megpróbálják áltudományos ismérvekkel eladni, vagy eladatni. Az egyik szlogenem, hogy „Nem hinni kell, hanem mérni!”. Nos a mérések igazolják ezen trópusi olajok egészségkárosító hatásait.. Ez hát az igazság!

Interneten lévő előadásaim:

http://www.youtube.com/watch?v=GSdx43QeNF0&feature=player_embedded

http://www.echotv.hu/videotar.html?mm_id=116&v_id=7551 ezen először hírek vannak, majd utána jön a velem készült műsor prof.dr.Dávid tamással( 2x30 perces anyag)

http://www.youtube.com/watch?v=W6gZXmm_ROI&feature=related
ez szintén egy előadás, amelyet márciusban tartottam az elektroszmog egészségkárosító hatásairól

Ez rádióadás:
http://tisztahangok.wordpress.com/2010/06/28/veixl-varhegyi-laszlo-termeszetgyogyasz/

Pulzáló mágneses matrac

A kérdés

Tisztelt Várhegyi Úr!Kérdéseim: Mi a véleménye a mindent gyógyitó Impulser Matrac Applikátorról? A biokerámia ágyneműről? Véd e az elektroszmog ellen a földelt matrac, derékalj, ülöpárna? Köszönve a válaszát Szabó Mariann

A tanácsadó válasza

Kedves Mariann!
A matrac nem véd az elektroszmog ellen, mert nekünk ne a pulzáló mágneses terek kelenek, hanem a Föld természetes mágnesesége, még ha az jelenleg változó stádiumban van, akkor is.
A közel egymillióba kerülő szerkezet helyett 1000 más olcsóbb és hasznosabb lehetőség van a gyógyulásra és az elektroszmog kivédésére!
A mindent gyógyító életmódváltás és táplálkozás sokkal kevesebbe kerül. OLvassa el a Power Balance-s válaszomat is!
Üdvözlettel: W-V.László

A parlagfű gyógyhatásai

A kérdés

Tisztelt Weixl-Várhegyi László!Sajnos csak most találtam rá az értékes cikkére.Hasonló érdeklődési a területünk:én is elvégeztem a szpihotronikát,a parapszihologoát,az agykontrolt,a reikit, Shirilla féle frissitő masszást és jópár táplálkozási előadáson vettem részt.18 éve második szülésem során egy koraszülött fiúnak adtam életet aki azóta középsúlyos értelmi fogyatékos,nem beszélő autista.Az Ö betegsége indította el bennem a tanulási folyamatot.A szülés borzalmairól most nem beszélnék,de a gyerek oxigénhiánnyal született,még szerencse hogy túléltük,s más baja nem eset.Sajnos a gyerek betegségével nehéz volt szembesülnöm,s ez hallásvesztés eredményezett nálam.Bár tudásban gyarapodtam a betegséget,nem tudtam leküzdeni.Halláskárosodásom munkahely vesztést is okozott.Szeretném megtudni,hogy a parlagfű segíthet-e nekünk?Bízva a válaszában!Tisztelettel: Héjjáné Vitéz Zsuzsanna

A tanácsadó válasza

Kedves Zsuzsanna!
Íme a parlagfű gyógyhatásairól kiadott lista:
AMBRÓZIA! - VALAMIKOR AZ ISTENEK ELEDELÉNEK TARTOTTÁK – MA A SZERÉNY, DE MEGTISZTELŐ PARLAGFŰ NÉVVEL ILLETJÜK.

By Daniel E. Moerman, Native American medicinal plants: an ethnobotanical dictionary
Az amerikai indián gyógynövénykönyv, KIVONAT:

Parlagfű - Ambrózia… és fajtái… több törzstől eredő közlések alapján
1. Akadozó havi vérzés: teája, ivásra és lemosásra, zúzott gyökere borogatásra
2. Apróbb bőrkiütések: levélfőzete
3. Aranyérre, vérző végbélre: levél és hajtás-tea, zúzat- pép borogatás
4. Csalánkiütésre: levél-lé, pép
5. Csökkenti a köhögést: a melegített levélpépje mellre borogatásnak
6. Csuklófájás: melegített levelekkel való borogatás,
7. Daganat: borogatás, - levéltea
8. Erősítő: teája
9. Fájások borogatására: zúzat, pép.
10. Fejbőr korpásodásra: tea öblítőnek
11. Fejbőr, egyéb betegségeire: teája
12. Fertőtlenítésre: növény leve, teája
13. Fogfájásra: borogatás zúzott gyökerrel
14. Gennyes sebekre: levél főzetet,
15. Gyomorgörcs: levéltea,
16. Hányingerre: levélpép borogatás
17. Hánytató: levél és hajtástea
18. Hasfájás: borogatás, levél és hajtástea
19. Hasgörcs: hajtás és levéltea
20. Hasgörcs: levéltea
21. Hashajtó: levél és hajtástea,
22. Hasmenés, hányás ellen: növény fiatalabb hajtásaiból készült tea:
23. Hasmenésre és bélvérzésre - növény zúzata, tea
24. Ideggyengeség: nyers gyökér rágása
25. Izomműködésre, izomgörcsre: termésének zúzata.
26. Megfázásra, lázra: Egész növény főzete jó,
27. Méhlepény eltávolításának könnyítése: tea
28. Menstruációs fájásokra: zúzott gyökér-tea és borogatás
29. Menstruációs vérzés szabályozására: zúzott levele, gyökere - borogatás, tea,
30. Nehéz szülés esetén: teája,
31. Rovarcsípés: fiatal levél-lével a bőrt bedörzsölni
32. Sebek lemosására: tea
33. Székrekedés: hajtás és levéltea
34. Szembetegségre: pép, zúzat ázata, borogatás
35. Szívre, agyvérzésre: gyökérből főzött tea
36. Tüdőgyulladásra: levél-pép
37. Véres- gennyes széklet: levél és hajtás-tea
38. Vérmérgezés megelőzésére, és ellen, és estén: levél pépje
39. Vérzékenységre levél, és hajtás tea,
40. Vérzéselállítás: levél és felső hajtás-tea
41. Zúzott, horzsolt sebekre: egész növényből készült tea-lemosás
Ugyanígy használták az állatok gyógyítására is.
Átfogóbban a Parlagfű – ambrózia…(fajták) gyógyító hatásairól:
Abortifacient Abortif ( orvosi) = A szokásosnál rövidebb idejű, enyhe lefolyású a gyógyító.
Analgetic, = fájdalom csillapító
Antidiarrheal = hasmenést gyógyító
Antiemetic =hányás elleni,
Antihemorrhagic = vérzés gátló
Antirheumatic = reuma elleni gyógyhatás
Blood medicine (prevent) = vértisztító
Ceremonial Medicine =
Cold remedy = meghűlésre
Cough Medicine = köhögést és abból eredő betegségek gyógyhatást kifejtő
Dermatological aid = bőr rendellenességekre, gyógyító hatású
Disinfectant = fertőtlenítő hatású
Emetic Plaint = hánytató
Eye Medicine = szemgyógyító
Febrifuge = erős lázcsillapító, a test károsítása nélkül
Gastrointestinal Aid = serkenti emésztőrendszer működését
Gynecological Aid = segíti a női szaporítószervek gyógyulását
Hearth Medicine = megfékezheti az agyvérzést
Laxative = hashajtó
Orthopedic Aid = elősegíti a csontváz, és a kötőizmok munkáját
Psychological Aid= lélektani zavarokat szüntet
Pulmonary Aid = gátolja a vérerek blokkolását
Strengthener plant = erősítő hatású
Tooth remedy= foggyógyszer
Veterinary Aid = hatékony az állatgyógyászatban,
A növényeknél: zsenge kukoricáról elijeszti a rovarokat.

By Daniel E. Moerman: Native American medicinal plants: an ethnobotanical dictionary (indián rokonaink.)


http://www.amazon.com/Native-American-Medicinal-Plants-Ethnobotanical/dp/0881929875/ref=pd_sim_b_1

Fokozza az őssejttermelést a szervezetben! Én a szárított porából naponta egy púpozott evőkanálnyit fogyasztok, több részre elosztva, a kiszedett ételeimre, vagy kenyereimre szórva. Amikor zöld, akkor összevágom apróra, mint a petrezselymet és úgy szóróm az ételeimre.
Kap a gyermek B-Complex vitamint, E-vitamint, Omega-3-at és egyéb táplálékkiegészítőket, meg ProbioFlora-t?
Üdv.: W-V.László

Ceruzaelem a testen!

A kérdés

Biorezonanciás készülékKedves W. Várhegyi László!Az új nyakban hordható biorezonanciás készülékbe ceruzaelem került. Felmerült bennem,hogy esetleg hosszabb távon hordva, az ember energiarendszerére nem gyakorolhat-e káros hatást?Ebben a kérdésben kérném a szakvéleményét! Hálás köszönettel: Tünde

A tanácsadó válasza

Kedves Tünde!
Bitosan tudomása van arról, hogy minden sejtünknek saját bioáama van, szerveinknek pedig bioáram rendszerei vannak. Az agy áramait EEG-vel ( elektro-enkefalogram), a szív áramait EKG-vel ( elektrokardiogram) ellenőrzik.
Bármennyire furcsa, de egy karórában lévő gombelem is bezavar a test energiavonalainak bioáram rendszereibe. A külső elektromosság tűrőképességét növeli a napi átlag 20.000 mg C-vitamin szervezetbe juttatása!
A nyakban hordható biorezonenciás készüléke folyamatosan adja a biorezgéseket az adott program alapján a testének bioáram rendszereibe. Ez egy helyreállító rendszer! Folyamatos használatát nem javasolom, mert akkor elkényelmesíti az immunrendszert. Terápiásan lehet rövid ideig használni. A készülékbe helyezett ceruzalelem sajnos bezavara a bioáram rendszerekbe, ugyanis a nyaknál sok energia meridián vonal van, amelyeket megzavarhat! Jól gondolta azt, hogy egy folyamatos, hosszabb távú használat esetén már egészségkárosító hatása van egy ilyen ceruzalelemnek is!!
Használja rövid ideig és fogyasszon sok C-vitamint. A biorezonanciás immunerősítés helyett egészséges táplálkozással, egészséges életmóddal, egészséges környezetben való pozitív gondolatokkal, az egészségkárosító környezeti hatások elleni védekezéssel erősítse immunrendszerét és akkor nem kell a biorezonanciás készülék sem. A legtöbb ember sajnos képtelen a változtatásokra és általában valamiféle kütyüktől várja a megoldást és ez sajnos ellenkező hatásokat fog kiváltani.
Bízzon a természetes dolgokban, mert az nem temészetes, hogy feszültség alatt lévő tárgyak legyenek a testünkön, közvetlenül az energiarendszerünk első védelmi vonalában!
Üdvözlettel: W-V.László

SMA 1-es típusú betegség gyógyítható-e?

A kérdés

Tisztelt Várhegyi László!Nagyon sok jót hallok a mate teáról, a véleményére lennék kiváncsi: tényleg jó? Melyik vércsoportnak jó? A másik kérdésem: az SMA 1-es típusú betegség gyógyítható-e? Tisztelettel:Ferenc

A tanácsadó válasza

Kedves Ferenc!
Önmagában egy tea jó lehet, de lehet, hogy kevés egy betegség gyógyulásához. Milyen betegség kezelésére szeretnék használni? A maté tea a vizsgálatok szerint a 0-ás vércsoportúak számára jótékony, a többieknek semleges. Magyarországon ne távoli országok teáit fogyasszuk, hanem a magyar földét!! Hába hatásos egyb tea más fölrészen, attól még az nem biztos, hogy hatásos itt, Közép-Európában. Mások itt az éghajlati, geodéziai, geopatikus, stb viszonyok.
Nincs gyógyíthatalan betegség, csak gyógyíthatatlan beteg! Ehhez viszont egészségesen kell születni! Az eleve sérülten születetteknél, a jelenlegi kutatások szerint még az őssejt kezelések sem hoztak értékelhető eredményeket. A sérülten születésnek lehetnek karmikus okai, de lehetnek a magzati élet alatt az anya szervezetét ért káros hatások is oki tényezők (mikrohullámú sütő, mobiltelefon, elektroszmog, laptop, notebook, számítógép, stb.. egészségkárosító hatásai, vitaminhiányos táplálkozás - főleg B-vitaminok!- , túl szennyezett élelmiszerek, margarin, homogénezett tejtermékek, "védőoltások", gyógyszer mellékhatások, omega-3 hiány, stb). Egy ilyen betegségnél sajnos nagyon gyakori a 2 éven belüli elhalálozás. A sorvadásos folyamatokat talán olyan komplex kezeléssel lehetne megállítani, amelyekre ma még egyetlen egészségügyi intzémény sem képes, mert ezekben gyógyszerközpontú gyógyítás folyik. A sorvadás megállítása, önmagában még nem gyógyulás, azt vissza is kellene fordítani.
Az ilyen jellegű betegségek a civilizációs ártalmak következményei. Régen ilyenek nem voltak! A civilizáció olyan egészségkárosító hatásokat okoz, amelyhez a régebbi korokban sem tudtak alkalmazkodni az akkori társadalmakban élők. Ezért pusztult el már számos civilizáció eddig a Földön! A természettől, a természetes életmódtól, a természetes táplálkozástól való eltérés egyenként is de összességében is a természet büntetése a törvényeit megszegők felé.
Az ilyen jelegű betegségeket meg lehetne előzni, ha a szülőpárok a fogantatás előtt tisztítókúrákkal, egézséges életmóddal, egézséges táplálkozással, stb. készülnének fel a reprodukcióra!
Üdvözlettel: W-V.László