Szépüljünk az ájurvéda ősi tudásával!

Az ájurvéda az Indiából származó ötezer éves életvezetési tanácsokat jelenti, mindent, amit a bölcsek megfigyeltek a természet alapvető törvényeiről, az emberi fiziológiáról. Ezeket a törvényeket egységes rendszerbe foglalták mind az gyógyítás, mind a testápolás és a jóllét szempontjából. Fedezzük fel most, hogyan szépülhet a hajunk az ájurédikus recepttel!

Hold és szépségápolás

A Földhöz legközelebbi égitest kétségtelenül hat az életünkre, és ha jobban odafigyelünk arra, hogy kövessük a ritmusát, visszatalálhatunk egy természetesebb, kiegyensúlyozottabb élethez. Talán nemcsak a nőknek fontos, hanem egyre inkább a férfiaknak is hasznukra lehet, ha tisztában vannak azzal, mikor milyen szépségápolási megoldásokat érdemes bevetni.

A hajszál halott, de lehet szép!

A haj az egyik legszembetűnőbb külső jegyünk, a szép haj sokban hozzájárul a megjelenésünkhöz, és gyakran jelképe is személyiségünknek. Érthető, ha a hajat ért károk, vagy a szép fejék elvesztése befolyásolja a közérzetünket. Érdemes tehát óvni a hajat a káros külső hatásoktól, és jól megválasztani az ápoláshoz használt sampont, hajápolót, öblítőt.

Haj- és bőrápolók a konyhából

Néhány otthon is megtalálható alapanyag és egy fél óra szabadidő – ennyi szükséges csak a kényeztető haj- vagy bőrápoló szerek elkészítéséhez. Tűzzünk ki a héten egy napot, amikor még inkább odafigyelünk a testünkre. Nem kell csodakrémek után kutatnunk az üzletekben, nézzünk szét a kamrában, és készítsünk házi bőr- és hajápolót az ott talált alapanyagokból.

Házi készítésű samponok, hajöblítők

A hideg és a fűtési szezon hatással van hajunk állapotára, szükség van tehát az extra bánásmódra. A hideg szárítja a hajat, a sapka alatt pedig könnyebben zsírosodik. Frizuránk állapota az egész megjelenésünket meghatározza, ezért nem árt odafigyelni a megfelelő ápolásra. Használjunk házi készítésű sampont és öblítőt a fénylő és egészséges hajtincsekért.

Hogyan ne legyen a hajápolásból hajpusztítás?

Szakértők szerint a hajformázó eszközök és különböző hajápolási technikák nem megfelelő alkalmazása a hajszálak sérüléséhez és elvesztéséhez vezethet. „Az olyan mítoszok, mint hogy a hajat naponta legalább 100-szor kell megfésülni,  súlyosan károsíthatják a hajvégeket” – nyilatkozta Dr. Paradi Mirmirani, a Kalifornia Egyetem bőrgyógyász professzora.

Citrommal hajat szőkíteni – igazak-e a sokat emlegetett szépségtippek?

Vajon tényleg igaz, hogy citrommal kiszőkíthetjük a hajunkat, a fogkrémmel pedig leszáríthatjuk a pattanásainkat? Számtalan házi recept járja a világot, van közöttük jó és hamis egyaránt. Mindenfélét ajánlanak bőr- és hajszépítésre, frissülésre, gyulladás ellen stb. Lássunk néhányat a „csodaszerek” közül, azokat, amelyek talán a leggyakoribb szépségtippek!

Ezeket egye, ha szép hajat szeretne!

Ha nem is teljesen igaz a mondás, miszerint az vagyunk, amit megeszünk, az ételben található tápanyagok, vagy éppen azoknak a hiánya befolyásolják a szervezetünk működését. Így van ez a hajunkkal és a bőrünkkel is, tehát ha gyönyörű hajkoronát szeretnénk, kezdjünk el tudatosabban táplálkozni. Ha már kipróbáltuk az összes, reklámokban szereplő sampont és balzsamot, és ha már a különleges hajpakolásokra is egy vagyont költöttünk, de még mindig egészségtelen kinézetű a hajunk, itt az ideje, hogy az étrendünkön változtassunk.

Hajvágásra jó napok 2012-ben

A hajkorona állapota sok mindent elárul a „gazdájáról”, ugyanis betegség, terhesség, hormonális problémák, környezeti hatások miatt hosszabb-rövidebb ideig erősödhet a haj hullása, de lehet tartós is ez a hatás, ha az adott problémák is tartósan fennállnak. A hajhullás lehet végleges is, ha a hajhagymák is véglegesen károsodtak. A holdállások és holdfázisok hajvágásra, hajnövekedésre való hatását már az ókorban is megfigyelték.

Mi okozhat hajhullást?

A haj folyamatosan megújul, bizonyos időszakokban, főként ősszel és tavasszal intenzívebb hullást is tapasztalhatunk. Nőknél hormonális változások és stressz is hatására is növekedhet a kihullott hajszálak mennyisége. A hajhullás okairól és a kezelési lehetőségekről dr. Vincze Ildikó, a Budai Allergiaközpont bőrgyógyász-kozmetológusa ad felvilágosítást.