Anya mobillal

Utazom a buszon, szemben velem egy anyuka, rajta hordozókendő, benne a kisbabája. Bal mellkasán hozza-viszi a kicsit, jobb kezében okostelefon. Buzgón netezik vagy talán facebookozik éppen, ki tudja. Nem is ez a fontos, hanem az, hogy a telefonját alig néhány centi távolságra (!) tartja a baba fejétől. Eszébe sem jut, hogy a mobiltelefon sugárzást bocsát ki.

Mi lesz velem mobil nélkül?

Mindannyian láthattuk már, hogy ha a kisgyereket elválasztják a szülőtől, szorongani kezd, megijed. Sokan annyira ragaszkodunk a mobilunkhoz, hogy hasonló szeparációs szorongás jelentkezik, amikor elveszik tőlük a mobiltelefont. Szívverésük alapján a szorongás olyan tüneteit mutatták, amely a poszttraumás stressz-szindrómához hasonlítható.

Fülzúgás ellen agytorna

A fülcsengés ( tinnitus) hang érzékelése, tényleges külső zaj nélkül. Jelentősen meg tudja keseríteni az érintettek életét, sőt komoly egészségügyi következményei lehetnek: a munkamemória romlása, figyelemzavarok, lassúbb mentális feldolgozási sebesség és lassúbb reakcióidő. Egy internetes program segítségével megszüntethetjük az állandósult fülcsengést.

Mobil, internet: mit várnak el a gyerekek szüleiktől?

Tedd le a telefont, amikor beszélni akarok veled! Vezetés közben ne sms-ezz, még piros lámpánál se! Ne küldözgess fotókat rólam az engedélyem nélkül – ezek a gyerekek legkeményebb vádjai. A gyerekek azt szeretnék, ha a szülő „jelen lenne” a közös tevékenységekben, például az étkezésekkor, és könnyebbnek betarthatónak érzik a közösen hozott szabályokat.