Egyre több az allergiás

Az allergia mára népbetegség lett, egyre gyakoribb fiataloknál és gyermekeknél. A klímaváltozás miatt is mind többen reagálnak érzékenyebben a meglehetősen ártalmatlan anyagokra, a környezetre, pl. a pollenre, házi porra, állati szőrre, élelmiszerekre, vegyi anyagokra. Miért válaszol túlérzékenyen ezekre az immunrendszer, és hogyan védjük meg magunkat?

Szénanátha – mi segít pollenallergia esetén?

Ami az egyik embernek öröm, a másiknak szenvedés. A legtöbben örülnek a tavasz beköszöntének, de a szénanáthában szenvedők számára ez a tüsszögés, az orrviszketés és a vörös szemek ideje. A szénanátha okozói a fák, füvek, gabonafélék pollenjei, amelyek a légutakon bejutnak a szervezetbe, és allergiás reakciót váltanak ki túlérzékeny embereknél.

Parlagfű allergia: mit tehetünk?

A parlagfűre allergiások – a lakosság 10-20%-a – minden évben heteken át kínlódnak a kellemetlen tünetek miatt. A pollenallergiások háromnegyedének parlagfű allergiája (is) van, ráadásul a parlagfűre érzékenyek közül sokan ún. keresztallergiától is szenvednek: egyes ételek fogyasztása fokozza náluk a szénanáthás panaszokat csakúgy, mint bizonyos italoké.

Hogyan csökkenthető megfelelő táplálkozással a szénanátha?

A tavasz kezdete sokak számára sajnos egyben a szénanátha kezdete is. Virágpollen repül a levegőben, és allergiás reakciókat okoz. Jellemző tünetei a viszkető szem és orr, a gyakori tüsszentés vagy orrfolyás. A pollenallergiásoknak ilyenkor különösen nagy figyelmet kell fordítaniuk az étrendjükre, mert az súlyosbíthatja, de enyhítheti is a tüneteket.

Tippek az allergénmentes autóhoz

A mutatós plüsskárpit a poratkák kedvelt élőhelye, a kiömlött kávéfolt a szőnyegen ideális hely a penészgombák megjelenéséhez, a tavalyi pollenszűrővel működtetett klíma hatásfoka mellett pedig akár lehúzott ablakkal is közlekedhetnénk. Mit tegyünk, hogy az allergéneket száműzzük? A nyári időszakban rendszerint gyakrabban és hosszabb utakra is vállalkozunk, ilyenkor pedig fontos, hogy az autóban töltött órák alatt milyen levegőt lélegzünk be.

Öt tipp, hogy túléld az allergiaszezont

Az allergia tünetei kellemetlenek, vagy akár őrjítőek is lehetnek. Ha te is allergiás vagy és már nem bírod cérnával, fogadd meg öt tippünket, amivel túlélheted az allergiaszezont. Szemégés, tüsszögés, és a szűnni nem akaró orrfújás – ezek a tünetek minden allergiás számára ismerősek. A pollenek ráadásul mindenhova eljutnak, ezért nincs menekvés előlük. A legtöbben a gyógyszeres megoldást választják, van azonban pár apró trükk, amellyel gyógyszerek nélkül is enyhíthetőek a tünetek.

Tanácsok a nyárra allergiás és asztmás gyermekek szüleinek

Nyáron szívesen időzünk a szabadban, kirándulunk vagy töltjük az időt vízparton. Ahhoz, hogy a vakáció és a nyaralás valóban nyugodtan és pihentetően teljen fontos, hogy megfelelően felkészüljünk. Különösen, ha allergiás, asztmás gyermekekkel kelünk útra.

Kemény allergiaszezon vár ránk

„Az idei év minden tekintetben nehezebb lesz a tavalyinál az allergiások szempontjából” – véli Dr. David Rosenstreich immunológus. „Különleges a mostani szezon. Nem tudom, a hosszú, nedves tél okozta-e, de nagyon magas a levegő pollentartalma.” – tette még hozzá.

Parlagfű: árt vagy használ? (1.)

Irtása kötelező, neve egyet jelent az allergiával. De vajon biztos-e, hogy így van? A növény mindenesetre különleges és lehet, hogy ártó hatását mi magunk idézzük elő.

Pollenallergia és csokoládé

Tudta Ön, hogy aki allergiás a parlagfűre, annak kerülnie kell a görögdinnyét és a csokoládét, és a poratkára allergiások jobban teszik, ha nem esznek rákot? Fontos információk, amelyeket gyakran elfelejtenek közölni velünk.