Joghurt a kertben

Gondolt már arra, hogy joghurtot használjon a kertben? Pedig lehet és érdemes is. Tudjuk, hogy a probiotikumok jót tesznek az egészségnek, javítják az emésztést, a közérzetet, az immunitást – ráadásul a kertben is hasznos segédeszköznek bizonyultak. A joghurt hasonló előnyökkel járhat a növények számára, mint amit a mi bélrendszerünkre gyakorol.

Probiotikumokkal a fogyásért?

A probiotikumok a fogyásban is segíthetnek. Régóta tudjuk, hogy a probiotikumok az egészséges bélflóra helyreállításában lehetnek a segítségünkre, és ugyancsak ismert, hogy a rosszul működő emésztőrendszer, a bél diszbiózis hajlamosít az elhízásra. A fordított összefüggés is igaz: ha jól működik az emésztésünk, akkor könnyebb ledobnunk a felesleges kilókat.

Fedezzük fel a mézsör utódait!

Kombucha, kvasz, kandzsi – ezek az ismertebb erjesztett italok, de otthon is könnyen készíthetünk olyan frissítőket, amelyek egészségesebbek a bolti üdítőknél, probiotikus és méregtelenítő hatásúak, kifejezetten jót tesznek az egészségünknek. Készülhetnek bármilyen gyümölcsből, ízesíthetjük őket, ahogy csak szeretnénk, tehetünk bele fűszereket.

Probiotikumok – ezért jók az erjesztett ételek

Igaz-e minden, amit a reklámok ígérnek? A probiotikumok mikroorganizmusok, amelyek védik a belet, erősítik az immunrendszert, és így védenek a rák ellen – tudjuk, hogy ezek az egészségmegőrző élőlények valóban léteznek a beleinkben. A probiotikumokat azonban megkaphatjuk a táplálékkal is, különösen az élőflórás joghurtokban van sok belőlük.

Antibiotikum: barát vagy ellenség? Lehetőségek a rezisztenciakrízis küszöbén (1.)

Milyen lehetőségeink, feladataink vannak az antibiotikum-rezisztencia problémájának csökkentésében? Hol a helye ma az antibiotikumoknak, a fitoterápiának és a homeopátiának? Mikor kötelező antibiotikumot használni és mikor kerülendő? Mikor vessük be a homeopátiás gyógyszereket és a gyógynövényeket? Beszámoló az interdiszciplináris konferenciáról.

Probiotikumok fogyasztása csökkenti a májzsírt

Spanyol tudósok egy elhízott patkányokkal végzett kísérlettel mutatták be, hogy probiotikumok 30 napon keresztüli fogyasztása segít a májban felgyűlt zsír csökkentésében. Ez nagy lépés az elhízással és cukorbajjal rokon, nem alkoholos eredetű zsírmáj kezelésében, amelynek kialakulásában az inzulinrezisztencia és az oxidatív stressz játszik döntő szerepet.