Működő homeopátia, tudatlan szkeptikusok

A napokban egy háziorvosokból álló fórumon számomra megdöbbentő bejegyzésre figyeltem fel. A kolléga szerint, ha hatékony volna a homeopátia, megjelentek volna kutatások, közlések szaklapokban. Nos, üzenem neki, hogy igenis vannak jó minőségű vizsgálatok és publikációk, legfeljebb ő nem olvasta ezeket. Sebő Zsuzsanna gyermekorvos, homeopata írása.

Autoimmun macskabetegségek: mit tehetünk?

A közelmúltban feltűnően növekedett az autoimmun macskabetegségek száma, és ez a tendencia láthatóan tovább folytatódik. Milyen autoimmun kórformák fordulnak elő a macskáknál? Mit tehetünk a megelőzésért, és mit tegyünk, ha már kialakult a betegség? Ezekre a kérdésekre válaszol a természetes gyógymódok szakértője. Dr. Kopócsi Andrea homeopata szakállatorvos írása.

Működik-e a homeopátia? Hassmann Péter könyve

Homeopata orvosok beszélgetésre hívták meg szkeptikus társaikat. Javasolták, hogy vendégeik „nyitásként” vegyenek be egy kis homeopátiás szert. „Miért tennénk?”, kérdezték. „Miért ne, hiszen szerintetek nem lehet semmilyen hatása, mert nincs benne hatóanyag”, így a válasz. Így hát szépen elszopogatták a golyócskákat. Ám kisvártatva jött a meglepetés…

Homeopátiás úti patika: fontos a nyaraláshoz

Ne hagyjuk, hogy nyaralásunkat bármi is megzavarja! Vigyünk magunkkal homeopátiás úti patikát! A sérülések, rovarcsípések mellett gondolnunk kell az esetleges bőrpanaszokra, a napszúrásra, leégésre, az emésztés zavaraira éppúgy, mint az úgynevezett utazási betegségre és a velünk utazó gyerekekre is. A Magyar Homeopata Orvosi Egyesület összefoglaló cikke.

Covid utáni fáradtság: homeopátiás megoldások

A coronavírus-fertőzés nyomán sok embernél jelentkeztek nehezen vagy egyáltalán nem kezelhető maradványtünetek, melyek közül a leggyakoribb az állandó vagy nagymértékű fáradtság. Szerencsére ilyenkor – vagyis az úgynevezett poszt-covid szindróma esetén – is gondolhatunk a homeopátiás szerek kínálta segítségre. Dr. Sebő Zsuzsanna gyermekorvos, homeopata írása.

Kullancscsípés esetén is működik a homeopátia

Tavasszal hívogat a természet, irány a vízpart, a közeli erdők. Ezzel együtt sokakban felmerül a kérdés, hogyan védekezhetnek megfelelően a kullancscsípés ellen. Erre ad választ az MHOE (Magyar Homeopata Orvosi Egyesület) korábbi FB írása és Homeomami blogjából az alábbi összeállítás, melyet saját meglátásaival is kiegészített írásában Divinyi Péter homeopata.

Baleset és homeopátia

Nagyon fontosnak tartom a személyes tapasztalatot, ez töri át a hitetlenség kapuját. Elmondom, hogy homeopata tanoncként, sebész szakorvosként, hogy tudtam segíteni a barátaim balesetében. Meggyőződtem, arról, hogy lehet többet és jobbat tenni a betegekért, ha az évszázados tapasztalatokkal bíró homeopátiás tudást is alkalmazzuk a gyógyításban.

A kacsák és a homeopátia – egy törvénytervezet margójára

Egy betegem orvos édesanyja hívott fel, olvastam-e egy internetes portálon megjelent hírt, miszerint törvénytervezetet készülnek beadni a homeopátiás gyógyszerek patikai kiszolgálásáról: „Írásos lebeszélő ajánlást kell adnia a patikusnak azoknak a vevőknek, akik homeopátiás szereket vennének. Ha ezt nem teszik meg, szabálysértést követnek el.”

Az allergia homeopátiás megközelítése (3.)

Az allergia egyre több embert kínoz, rákényszerítve a betegeket a folyamatos gyógyszerszedésre, azok mellékhatásaival. Szó volt már az allergiás megbetegedések komplex kezelésének elméletéről és az ún. izopátiás kezelésről, majd az egyénenként változó allergiás panaszok szereit ismerhettük meg. Most a kezelés egyéb igen hatékony és fontos elemeiről lesz szó.

Az allergia homeopátiás megközelítése (2.)

Az allergia egyre több embert kínoz, rákényszerítve a betegeket a folyamatos gyógyszerszedésre, azok több-kevesebb mellékhatásával. Az előző részben az allergiás megbetegedések komplex kezelésének elméletét és az ún. izopátiás kezelésről (homeopátiás deszenzibilizálás) olvashattak. Most az egyénenként változó allergiás panaszok szereit ismerhetjük meg.