Fizikoterápia: egyénre szabott módszerek

A különféle masszázsok, hő- és vizes kezelések gyakran segítenek izom- és ízületi panaszok esetén. Ezek a módszerek a fizikoterápia részei, megelőzésre és gyógyításra szolgálnak, alkalmazzák túlterhelés miatti kopás, műtétek után vagy súlyos sérülések, például balesetek vagy szélütés után is. De mi pontosan a fizikoterápia és kiknél, mikor alkalmazzák?

Így védekezzünk a hideg ellen

Megérkezett az igazi tél mindennel, ami jellemző rá: szürkeség és hideg. Fázunk, de ennek nem kell így lennie! Vannak javaslataink a hideg ellen, amelyekkel kívül-belül védekezhetünk. Nem kell bebújni a meleg szobába, ha jól öltözködünk, és olyan ételeket eszünk, amelyek belülről melegítenek fel bennünket. Persze nem árt a masszázs, a forró fürdő sem.

A Hold és az egészség. Összefügg?

A Hold energiája a testi és lelki, érzelmi egészségünkre egyaránt hatással van, a testünkre főleg a testnedveken keresztül. Fizikai és lelki egészségünket mi magunk is könnyebben javíthatjuk, ha tudjuk, mely napokon mire érdemes figyelni, milyen ételeket, gyógynövényeket érdemes fogyasztani, mit jobb elkerülni, milyen módszereket érdemes alkalmazni.

Masszírozza a kedvencét, szeretni fogja!

A masszázs embernek, állatnak egyaránt kényeztető és terápiás hatású. A különböző masszázstechnikák segíthetnek ellazítani, energiával feltölteni, stresszmentesíteni a szervezetet. Fontos, hogy a megfelelő technikát alkalmazza kutyán, macskán, lovon, nyuszin, és az, hogyan érünk hozzájuk, mivel az érintés bizalmat, gondoskodást vagy támadást is kifejezhet.

Hammam, a tökéletes kikapcsolódás

Hammam – rejtélyes és misztikus hangzású szó, pedig nem jelent mást, mint forró. A hammam a török fürdő- és egészségkultúra fontos része, hagyományos fürdőrituálé nyugtató masszázzsal és illatokkal. A hammamot hagyományosan nemcsak a test megtisztítására és pihenésre használják, hanem találkozóhelyként is, ahol nyugodt légkörben lehet pletykálkodni.

Milyen bajt jelezhet a lábunk?

A reflexológusok és a lábmasszázs elkötelezett hívei világszerte azt állítják, hogy lábunk egyes pontjainak manipulálásával belső szerveink is egészségesebbek lehetnek. Egyelőre kevés tudományos bizonyíték létezik ennek alátámasztására, mindenesetre valószínűnek látszik, hogy az általános egészségi állapotunk a lábunkra is rányomja bélyegét.

Mézes masszázs testnek, léleknek

Van kedve egy érzékien édes wellnesshez? Szeretné ugyanakkor szervezetét megszabadítani a salakanyagoktól és lendületbe hozni? Ez a kombináció ellentmondásosnak tűnik, de mégsem az. A mézes masszázsnak nagy hagyománya van sok kultúrában, és elsősorban a szervezet salaktalanításában és méregtelenítésében játszik szerepet – a kellemes kikapcsolódás mellett.

Tui-Na: több, mint masszázs

Talán a kezünkön lévő 17 000 érzékelő pontnak köszönhető, amelyek képesek befogadni a legkisebb hőmérséklet-változást, rezgést vagy mozgást, hogy a kéznek jótékony hatást, sőt gyógyító erőt tulajdonítanak. Immanuel Kant német filozófus úgy írta le a kezet, mint „agyunk látható részét”. A Tui-Na, miként az akupunktúra, a hagyományos kínai gyógyászat része.

Bowen: gyengédséggel az egész-ségért

A harmónia az Univerzum alaprezgése, amelynek tartós megélésére, fenntartására vágyik testünk, lelkünk. A test a lélek tükörképe, amely fájdalmaival, tüneteivel mutatja nekünk az utat. Elsődlegesen a lelkünk a változás kulcsa. Konfliktus esetén energetikai blokk keletkezik az agyban és a testben is. Ennek oldásában igen hatékony a Bowen-technika.

Szabad-e masszírozni trombózisveszélyben?

A rohanó mindennapokban a masszázs egy kicsit olyan, mint a nyugalom szigete. De igaz ez akkor is, ha visszerekkel küzdünk? Az emberek kezdenek rájönni, hogy a masszázs nem csak egy kényelmi szolgáltatás, hanem hozzájárulhat ahhoz, hogy a testünk állapota ne romoljon olyan gyorsan, sőt, egyes esetekben még javíthat is azon. Van azonban olyan eset, amikor nem.