Vegyük fel a harcot a náthával, köhögéssel

A februári nedves, szeles és egyszerre hideg-meleg időjárás nagyban kedvez a megfázásoknak, a vírusfertőzéseknek és a reumás panaszoknak. Az ENERGY kínálatában e problémák megelőzésére éppúgy találunk kiváló készítményeket, mint a már kialakult panaszok kezelésére. Ha kínoz a köhögés, ágynak dönt a nátha, bátran válasszunk az alábbi kínálatból.

Ami csak ront a megfázáson

Megfázott? Akárhogy igyekszünk, a náthát nem könnyű megúszni. A legtöbbször csak 3-5 napig tart, de néhány tünete, például a köhögés gyakran két hétig is elhúzódhat. Van, amiről azt gondolja, hogy segít, pedig még jobban elhúzódhatnak vagy súlyosbodhatnak a tünetek. Ügyeljen rá, hogy kerülje az alábbi dolgokat, amelyekkel inkább csak ronthat a helyzeten.

Viszlát, megfázás!

Noha a megfázás általában nem veszélyes, de rendkívül kellemetlen. A hideg évszakban a felnőttek átlagosan évente háromszor fáznak meg, a gyerekek még gyakrabban. Mi segít, ha kapar a torkunk, vagy nem szűnik az orrfolyás? Hogyan lehet gyorsan megszabadulni a bosszantó náthától? A következőket tanácsokat érdemes figyelembe venni, ha megfázunk.

Nátha, influenza, vírusok ellen: Grepofit

Mi történik abban az esetben, ha összefutunk egy baktériummal, vírussal vagy egyéb támadóval? Először az ún. nem specifikus immunreakció lép fel ellenük. Ez az első védelmi vonalunk, amelynek feladata, hogy felvegye a harcot minden idegen, oda nem tartozó anyaggal. A fertőzéseket nem tudjuk elkerülni, de a betegség tünetei jelentősen csökkenthetők.

Flavocel – influenza, megfázás ellen

A vitaminok olyan szerves vegyületek, amelyek elengedhetetlenek a szervezet jó működéséhez. A legtöbb vitamint (a D- és a K-vitamin kivételével) nem tudjuk előállítani, külső forrásokból kell bevinnünk. A zsírban oldódók nehezebben ürülnek ki, mert képesek vagyunk a raktározásukra, a vízben oldódók gyorsabban ürülnek ki, ezért napi pótlásuk javasolt.

Antibiotikum: vírusok ellen nem segít

Minden orvos tudja, hogy vírusfertőzés esetén nem segít az antibiotikum. A legtöbb légúti fertőzést, beleértve az egyszerű megfázást (náthát) is, nem szabad antibiotikummal kezelni, írja a New York Times weboldala. A tüsszögés, orrfolyás, a torokfájás, a köhögés, a hőemelkedés és a fejfájás – a nátha megannyi tünete – egyáltalán nem reagál az antibiotikumra.

Megfázás vagy influenza?

Megérkezett az influenza szezonja. A hideg, téli időben évente találkozunk a náthával, köhögéssel, rekedtséggel. Megfázásról, influenzáról vagy influenzaszerű fertőzésről beszélünk – de mit jelentenek ezek a kifejezések? Mit jelent a „sima” nátha, mikor nem ér semmit az antibiotikum, milyen tünetekre figyeljünk – és főként hogyan kell fellépni ellenük?

Meghűlés, megfázás, nátha homeopátiás kezelése

A köznyelven megfázásnak, náthának nevezett állapot nem más, mint a felső légutak (orr, torok, garat, légcső) megbetegedése, legtöbbször vírusok miatt. Ha a szervezet nem tudja a fertőzést gyorsan leküzdeni, a baktériumok is támadásba lendülnek, és felülfertőződnek a nyálkahártyák, valamint az alsóbb légutakra (hörgők, tüdő) is lehúzódik a gyulladás.

Permet, spray, aeroszol – hogyan használjuk?

Nyakunkon a náthaszezon, érdemes felkészülni! Az orrsprayk valóságos megváltást jelentenek ilyenkor, segítségükkel az egyik legkínzóbb problémától, az orrnyálkahártyák duzzanatából eredő orrduguláson segíthetünk. A permetek gyorsan és pontosan hatnak, lehetővé teszik a gyógyszer nagyon finom eloszlását. Néhány dologra azonban ügyelni kell a használatukkor.

Gyors megoldás a kicsik megfázásos panaszaira

A megfázás hátterében általában a meghűlés az immunrendszer működésének csökkenésével és baktériumok vagy vírusok támadásával együttesen áll fenn. Csak a hideg vagy csak a támadók önmagukban nem tudnak többet okozni egy röpke kellemetlen érzésnél! Mivel komplex helyzetről van szó, a megoldásnak is komplexnek kell lennie, szükséges a külső-belső tisztítás.