Népi gyógymódok tüdőgyulladás ellen

A tüdőgyulladás a világon a 7. leggyakoribb halálok, okozója vírus, baktérium vagy gomba. A tüdőgyulladás – pneumónia – a tüdő egy részét vagy egészét érinti, beleértve a mellhártyát is, a tüdőszövet gyulladása mellett érintettek lehetnek a hörgők és a hörgők körüli szövetek is. A gócos tüdőgyulladás csak a tüdő egy elkülönült területére terjed ki.

Javaslatok az immunrendszer erősítésére

Immunrendszerünk megóv minket a kórokozóktól, például a baktériumoktól vagy a vírusoktól. Mindaddig, amíg testünk védekezőképessége erős, hatékony akadályt jelent a kórokozók ellen, azonban ha az immunrendszer meggyengült, a kórokozóknak egyszerű a dolguk, és a következő megfázás már előre megjósolható.

Ha itt az influenzaszezon

Hazánk téli-tavaszi időjárása az utóbbi években igencsak változékony, nedves és hűvös, azaz egyértelműen kedvez az influenzavírusok szaporodásának és terjedésének. Ez pedig akár súlyos járványok kialakulásához is vezethet. Ha erre előre felkészülünk, megerősítjük mind a testünket, mint az immunrendszerünket, akkor nagy eséllyel megelőzhetjük a bajt.

CYTOSAN-os maszkot a vírusok ellen!

A hűvös, szeles tavaszindító napok beköszöntével úgy érzem, mindent rétegeznem, halmoznom kell, hogy elbújhassak valami mögé az elkedvetlenítő időjárás elől. Igyekszem intuitív módon megvédeni magam a nyirkos idő hozta vírusfertőzésektől, amelyek mindig rosszkor döntenek le a lábamról. A gyógyító maszk előtt a vírusfertőzés ott áll majd tanácstalanul.

Vírusos hasmenés, hányás: fertőző, de hamar elmúlik

A norovírus-fertőzés rövid lappangási idő után súlyos gyomor-bél influenzát okoz, tünetei például a hányás és a hasmenés. A norovírusok világszerte elterjedtek, a leggyakoribb kórokozók közé tartoznak. Bár a fertőzések egész évben előfordulnak, általában a téli hónapokban érik el a csúcsot. Hogyan védekezhetünk ellenük, mit tegyünk fertőzés esetén?

Vírus a HIV árnyékában: HTLV-1

A HTLV-1 olyan vírus, amelyet jóformán alig ismerünk. Általában nem okoz tüneteket, de vérrákot és más betegségeket válthat ki. A vírust akkor fedezték fel, amikor a tudományos érdek sokkal sürgetőbb volt: a HIV-kutatás. Ma a vírus szinte észrevétlenül terjedt el a világ egyes részein, nincs ellene se védőoltás, se gyógymód.

Megfázás vagy influenza?

Megérkezett az influenza szezonja. A hideg, téli időben évente találkozunk a náthával, köhögéssel, rekedtséggel. Megfázásról, influenzáról vagy influenzaszerű fertőzésről beszélünk – de mit jelentenek ezek a kifejezések? Mit jelent a „sima” nátha, mikor nem ér semmit az antibiotikum, milyen tünetekre figyeljünk – és főként hogyan kell fellépni ellenük?

Gyomor-bél influenza: könnyen fertőz, hamar múlik

A gyomor-bél influenzát általában vírusok, például noro- vagy rotavírusok okozzák. A jellemző tünetek közé tartozik a hányinger, hányás és hasmenés, de jelentkezhet has-, fejfájás és izomfájdalom is. Egészséges felnőtteknél orvosi kezelésre ritkán van szükség, általában néhány nap után magától elmúlik. Lássuk, milyen házi szerek segítenek!

Vírusok, gombák, baktériumok – reszkessetek!

Egyre több érdekes tapasztalat, visszajelzés érkezik a cseppek hatékonyságáról. Egyik ENERGY klubtagunk vásárlás közben arra panaszkodott, hogy fáj, kapar a torka, a munkahelyén sokan betegek körülötte. Az általam használt CISTUS INCANUS FORTE üvegből 5 cseppet bekevertem egy kevéske forrásvízzel, amit kortyolgatva megivott és távozott. Két nap múlva telefonált…

Nyári vírusra is Energy

Legutóbbi nyaralásunk egyszerűen fantasztikus volt: tenger, napsütés, szórakozás, táborozás Spanyolországba. Még az AUDIRON-t és a DRAGS IMUN-t is a szekrényben hagyhattuk, mert senkinek nem fájt a füle, és senkinek sem gyulladt be a bőre. Főleg a DERMATON OIL-t használtuk a napégette sebekre, a SPIRON-t pedig illatosításra és fertőtlenítésre.