Gyógynövénykincseink: amit az ősz kínál

Az őszi kertek, ligetek és erdők számtalan értékes gyógynövényt kínálnak mindazoknak, akiknek a szíve és a lelke nyitott a természet kincseinek befogadására. Németh Imréné Éva fitoterapeuta természetgyógyász ezúttal főként a galagonya és a csipkebogyó gyógyhatásait ajánlja figyelmünkbe, és természetesen a teakészítés fortélyainak megosztásáról sem feledkezik meg.

Kertem értékes kincseinek egyike: a meggy

A meggyfa a legősibb gyümölcsfák közé tartozik. A vadmeggyet már a korai kőkorszakban és bronzkorban is táplálékként fogyasztották az emberek. Egész Európában, de a Közel-Keleten, Ázsia egyes részein és Észak-Amerikában is előfordul. Németh Imréné Éva fitoterapeuta természetgyógyász cikke a nyárnak ebben a szakaszában igencsak aktuális.

Házipatika: májusi gyűjtésű gyógynövények

A gyógynövények gyűjtésére a május ideális időszakot jelent. Ne halogassuk, mert lekéssük a természet gyorsvonatát. Milyen gyógynövényeket gyűjthetünk májusban? Íme, egy kis kínálat a tanácstalanoknak azokról a gyógyító növényekről, amelyeket májusban kereshetünk a réteken, kertekben, erdőkben. Németh Imréné Éva fitoterapeuta természetgyógyász ajánlata.

Erősítsük télen a veséket és a húgyhólyagot

Vízkeresztkor a karácsonyfa lebontásával élesen tört rám a gyermekkori telek emléke. A hóesést nemcsak meghitt szépségéért vártuk, hanem a hógolyózás, közös szánkózás, jégen csúszkálás öröméért is. Önfeledt kikapcsolódás, és főként vidámság jellemezte ezt az időszakot, amiben a felnőttek is részt vettek. Németh Imréné Éva fitoterapeuta természetgyógyász írása.

Étkezés és egészség télen – ünnepi tanácsok

A decembert Karácsony hava vagy Télelő hava néven is ismerték régen. A falu téli életét az otthoni munkák után a beszélgetések, a közösségi tevékenységek, együtt megtartott ünnepek töltötték ki. Németh Imréné Éva fitoterapeuta természetgyógyász többek között a téli vitaminforrások kiaknázásához és a megfelelő fűszerek kiválasztásához ad hasznos tanácsokat.

November: az időjós hónap fontos üzenetei

Nevezték Enyészet, Disznótor és Szent András havának is. Időjós megfigyelések kötődtek a néphagyományokhoz. Tapasztalataik szerint, amennyiben a november száraz, csapadékmentes és enyhe volt, akkor rendkívül hideg télre számítottak. Németh Imréné Éva fitoterapeuta természetgyógyász ezúttal is a népi gyógymódok széles tárházából válogatott cikkében.

Normalizáljuk a vese működését 3 hét alatt

Az egészséges vesék a fényes hajban, a rugalmas bőrben és mindenekelőtt az erős csontokban nyilvánulnak meg. A veseműködés ugyanis más szervek működését is befolyásolja. A vesék szabályozzák a testnedvek mennyiségét és az ionok koncentrációját a vérben. Hogyan állíthatjuk helyre az egészséges veseműködést étrenddel, gyógynövényekkel és melegítő terápiákkal?

Természetes egészség: amit csak az ősz kínál

Ősszel, ha lehetőségünk van rá, gyűjtsük a gyógyító növényeket! A termések és a gyökerek szedésének, feldolgozásának ez az időszaka azért kedvező, mert ekkor tartalmazzák a legtöbb gyógyító erőt. Németh Imréné Éva fitoterapeuta természetgyógyász cikkében sorra veszi mindazt, amit a természet ilyenkor kínál az egészségünk megőrzéséhez és visszanyeréséhez.

Házi fűszerpatika, izzadt láb, száraz bőr

Nyáron számos gyógy- és fűszernövény begyűjtésével magunk is kialakíthatunk egyfajta házipatikát, afféle „fűszerbázist”, amit később igen hasznosan fel tudunk használni. Emellett más időszerű témákról is szól Németh Imréné Éva fitoterapeuta természetgyógyász cikke, amelyben tanácsokat ad a nyári hőségben fokozott izzadás, bőrszárazság és leégés esetére.

Gyógynövényes tanácsok nyári betegségekhez

Nyáron gyakori panasz a visszérbetegség. Megterhelésre, a meleg hatására a visszerek kitágulnak, esetleg vizenyőssé válnak, és a megduzzadt szövetek nyomást gyakorolnak az idegreceptorokra. Fájdalom és néha éjszakai lábikragörcs is jelentkezik. Németh Imréné Éva fitoterapeuta természetgyógyász tanácsai visszerek és más nyári bajok jelentkezése esetén.