Tanácsadóink

Dr. Kopócsi Andrea

Választhat az alábbi lehetőségek közül vagy lejjebb görgetve elolvashatja a tanácsadóhoz érkezett korábbi kérdéseket, ill. az azokra adott válaszokat – amennyiben azok publikusak.

Emlődaganat

A kérdés

Kedves Andrea! A tanácsát szeretném kérni van egy 11 éves lány cocker spániel kutyám akinek emlödaganata van muteni nem akarjuk több dolog miatt sem a kora, több mutét kéne mert ivartalanitani is kellene illetve 3-4 emlöjén van már csomó az egyik labda nagyságu .1 hónapja volt mutve elszakadt az egyik lábán az inszallag nagyon megviselte öt a mutét.Akkor volt több vizsgálata is teljes vérkép, sziv amik jok voltak.Szeretném kikérni a tanácsát van e olyan alternativ gyogymód amivel nem nönek tovább a daganatai nem lesz áttét vagy netán zsugorodásnak indulna a daganata.Adtunk neki már csökkentett deutérium tartalmu vizet is de nem itta meg az adagját csak kevesebbet.szoktunk neki immunovetet ,béres cseppet multuvitamint adni felváltva .Hallottam a c.vit jó a daganatra illetve hallottam a vetri dmgröl is hogy megakadályozza a novését a daganatnak.Kérem irja meg mit javasol mit adjunk neki milyen lehetöségek vannak amik segithatnek a daganatok további növekedésének a megakadályozásában. Segitségét elöre is köszönöm szilvi

A tanácsadó válasza

Kedves Szilvi!

Van többféle lehetőség is a műtéten kívül, hogy a daganat növekedése megálljon, esetleg visszafejlődést is el lehessen érni, de az elérhető eredmény nagyban függ attól, hogy a szervezetnek milyen és mennyi tartaléka van még, amiket adott esetben mozgósítani tud a gyógyulás érdekében.
Fontos, hogy kellőképpen ellássuk a szervezetet olyan biológiailag aktív hatóanyagokkal, amiknek a segítségével a szervezete fel tudja venni a harcot a szabadgyökökkel, amik valójában testi szinten elindítják a daganatok fejlődését. Ezek az anyagok az un. antioxidánsok, amiket egyrészt, mint vitaminokat ismerünk, de ide tartoznak még más fontos vegyületek is. Lényeges azonban, hogy ezen hatékony vegyületeket semmi esetre sem szabad szintetikus formában adagolni daganat esetén (pl. C-vitamin tabletta), hanem csak természetes forrásából (pl. csipkebogyó). Daganatos betegségeknél különösen jó hatást lehet elérni a céklával és a homoktövissel. Vannak nagyon jó forrásai ezen zöldségeknek, gyümölcsöknek, aminek segítségével nagy mennyiségben tudjuk bevinni a szervezetbe ezen aktív hatóanyagokat. A Vetri DMG-t is jónak tartom!
Ha elláttuk a szervezetet ezen életfontosságú anyagokal, amikkel már fel tudja venni a harcot a daganat ellen, jöhetnek például az információs terápiák (homeopátia, Bach-virágterápia), melyek segítik a szervezetet abban, hogy még eredményesebben tudja mozgósítani a rendelkezésére álló erőket.
Amint a fentiekből is látható, ez egy komplex terápia kell, hogy legyen, amit természetesen minden estben az adott egyedre kell szabni. Ha szeretné, szívesen segítek ebben.

Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének, üdvözlettel: Kopócsi Andrea.

Pánikbetegség

A kérdés

41 éves vagyok. Jelenleg xanaxot és paroxatot szedek. Nagyon szeretném kipróbálni a homeopátiás gyógymódot. Egyébként pánikbeteg vagyok, már közel négy éve. Váratlanúl meghalt egy kolléganőm, sajnos az óta ezzel küszködöm. Kérem a tanácsát.

A tanácsadó válasza

Kedves Anikó!
Jó ötletnek tartom, hogy megpróbálja a homeopátiás gyógymódot. Ehhez egy humán(!) homeopata orvost kell, hogy keressen, - úgy tudom, ezen a honlapon is lehet tanácsot kérni humán homeopatától.
Ami az egyéb gyógymódokat illeti, nagyon jó kiegészítést adhat a transzperszonális pszichológia, - amivel én magam is foglalkozom. Ezen lelki terápia segítségével saját élményeinken keresztül tudjuk megtapasztalni, hogy érzéseinket, testi érzeteinket és ezeken keresztül az életünk minden területét milyen módon befolyásolják eddigi életünk eseményei, a mindennapi legapróbb gondolataink, hogyan alakulnak ki a negatív élményeinkből energia-blokkok, az energia-blokkok hogyan vezetnek az élet különböző területein nehézségekhez (párkapcsolat, család, munka, pénz, stb.), és/vagy pszichés, majd fizikálisan megjelenő betegségek kialakulásához.
Ezen folyamatok felismerésével a transzperszonális pszichoterápia során az energia-blokkok feloldhatók. Ennek eredményeképpen fokozatosan egyre inkább harmóniába kerülünk önmagunkkal, környezetünkkel, így a pozitív változások törvényszerűen bekövetkeznek.

Ha szeretné kipróbálni ezt a terápiát is, kérem, időpont-egyeztetés céljából hívjon fel a megadott telefonszámon.

Mielőbbi gyógyulást kívánok: Andrea.

Fekélyes fülgyulladás

A kérdés

Tisztelt Doktornő!5 éves németjuhász kan kutyámat 3 éves korától (kb. 1 éven keresztül) allergiás bőrproblémákkal (szőrhullás, folytonos vakaródzás) szteroidokkal kezelték. Végül a problémát egyszerű tápváltás, és a szárnyasok étrendből való törlése oldotta meg. Az utóbbi évben mindkét fülében gennyes fekélyek keletkeztek, azóta folyamatosan kezeljük (napi szintű fültisztítás, betadine-os kezelés), most vagyunk túl egy 10 napos Dalacin-C kúrán (tenyészés ismeretében választotta állatorvosunk). Kutyusunk kevésbé rázza a fejét, fülét már nem lógatja, de amikor rázza a fejét, továbbra is gennyes váladék jön. Állatorvosunk szerint ennél többet nem tudunk tenni. A kutya nagy termetű, erőteljes, öntörvényű, "antiszociális" . Kérem segítségét, mivel tudnám elősegíteni gyógyulását. Előre is köszönöm válaszát. Tisztelettel: Kovácsné

A tanácsadó válasza

Kedves Kovácsné!

Az Ön által leírtakból arra gondolok, hogy a régebbi bőrproblémák megszűntek ugyan, de a szervezetből nem tudtak távozni azok a méreganyagok, amik a bőrön keresztül régebben a viszketést és a szőrhullást okozták. Most a fülön keresztül próbál a kutya szervezete megszabadulni ezektől. Első lépésben fontosnak tartanék egy alapos méregtelenítő kúrát (Sulphur C12 vagy D30-cal), majd ezután lehetne a megmaradó tünetekre koncentrálva tüneti kezelést alkalmazni, esetleg alkati szer is szóba jöhet! Ehhez a komplex kezeléshez mindenképpen ajánlatos lenne egy homeopata állatorvos segítségét kérnie.
Még egy javaslatom lenne: Érdemes volna vérvizsgálattal megnézni, hogy a kutyus veséje rendben működik-e, ugyanis a krónikus fülproblémák hátterében gyakran húzódhat meg tünetmentes csökkent / zavart veseműködés.

Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének!
Üdvözlettel: Andrea

Szőrhullás

A kérdés

Kedves Dr. Kopócsi Andrea!Arra a kérdésemre szeretnék választ kapni, hogy van nekem egy 5 és fél éves csivavám, akinek kb. 1 éves kora óta folyamatosan hullik a szőre. Tudna erre ajánlani valamit vagy ezzel együtt kell élni, ha ezt a fajtát választom?Köszönettel:Jutka!!!

A tanácsadó válasza

Kedves Jutka!

Tavasszal és ősszel egészséges dolog a szőrhullás / szőrváltás a természetben élő állatoknál. Az ún. civilizált környezetben (lakásban) élő kutyák esetében felborul ez a természetes ciklus, mivel a lakásban nincs a kutya olyan hőingadozásnak kitéve, mintha a szabadban élne egész évben; ilyen esetben folyamatos szőrváltást tapasztalhatunk.
Ennek persze nem szabad kóros méreteket öltenie. Leveléből nem derül ki, hogy ez a folyamatos szőrhullás a kutyusánál milyen mértékű. Alább leírok néhány gyakori esetet, amikor a kórós mértékű szőrhullás, - mely ilyen esetekben mindig valamilyen anyagcserezavarra vezethető vissza -, homeopátiás szerekkel kezelhető.

- Ha a szőrhullás korpásodással jár együtt, ami különösen az ágyék és deréktájon feltűnő, akkor Sulphur D6 indokolt napi 3x.
- Azoknál az állatoknál, melyek sok tápot esznek, és ebből kifolyólag az egész évben hullik a szőrük, akkor Natrium muriaticum D12-t adjunk napi 3x, legalább 3 héten át. Kihullik a szőre, amint csak hozzáérünk (ráadásul szomjas, hirtelen harap, minden apróság haragra gerjeszti és könnyen elfárad).
- Az idősebb nőnemű állatoknál láthatunk egy körülírt, szimmetrikusan jelentkező szőrhullást az ágyék- vagy a háttájékon, ilyenkor a Sepia D6 hozza egyensúlyba a megzavart hormonháztartást.
- Kövér állatok, melyek lusták, szomorúak, fázósak, félősek, szorulástól szenvednek és keveset mozognak, és ezen felül száraz, repedezett a bőrük (testnyílások berepedései) - a Graphites D8 kiválóan gyógyítja a szőrhullást, napi 3x.

Ha nem találunk jelentősebb támpontot a terápiához, akkor Thalium aceticum D12-t adjunk napi 2x, három héten át, esetleg tovább is.

Ha a javasolt szerek nem hoznak hathatós javulást, akkor a vér Kreatinin szintjét határoztassuk meg. Ha ez magas, akkor - a szőrhullás kivételével - ez egy tünetmentes vesebetegség jele is lehet, ez esetben a vesebetegség kezelésére van szükség.

Olykor egy adag Sulphur D30 fénytelen bundájú állatoknál nagyon erősen serkenti az anyagcserét, és visszaadja a szőrtakaró csillogását.
Egy másik módja a táplálkozás kiegészítésének, hogy friss élesztőt adunk heti 3-4x egy cseresznyényit a táplálékba keverve, ezáltal a bél baktériumflórája előnyösen (költség-takarékosan) megváltozik, és a szőrnövekedés javára válik.

A szőrhullás természetes oka lehet még a túlfűtött helységek és a száraz levegő, ilyenkor javulást eredményez friss levegőre és hűvös környezetbe való helyváltoztatás.

És végezetül még néhány fajtája a szőrhullásnak:
- Szőrhullás súlyos betegség után: China D6, Ferrum metallicum D5.
- Szőrhullás a martájékon szőrtöredezéssel: Lycopodium D12.
- Szőrhullás különösen az aljszőrzetnél: Silicea D6-D12.
- A szakáll/bajusz szőrök hullása: Kalium phosphoricum D6.
- Szőrhullás ellés után: Sepia D12, Lycopodium D12.

Remélem, megtalálja a felsoroltak között a megfelelő szert / szereket.
Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Andrea

Macska ekcéma és rühösség

A kérdés

Tisztelt Andrea!Abban kérnék segítséget, hogy felnőtt és gyerek cicának ekcémát hogyan, mivel lehet kezelni.Valamint a rühösség ellen mit tehetünk, ha már elkapták és az eddigi kezelés nem lett eredményes? Köszönettel:Kecskemétiné Kati

A tanácsadó válasza

Kedves Kati!

A cicáknál előforduló ekcémás bőrtüneteknek többféle okai lehetnek:
Paraziták (pl. rühösség!), gombák, krónikus gyomor-bél megbetegedések, egyoldalú táplálkozás, anyagcserezavarok, allergiák, cukorbetegség.
Az sem mindegy, hogy milyen jellegű az ekcémás elváltozás. Néhány jellegzetes formáját alább leírom, mivel ahány féle formája van az ekcémának, annyi féle homeopátiás szer jöhet szóba:

Nedvező felszínű ekcéma -> Graphites D6
Ragacsos váladék különösképpen az ízületi hajlatokban, - rothadó szag kísérheti.
Ezt a szert igénylő cica túltáplált, kövér, lusta, sokat alszik, mindent megeszik, ami tápláléknak néz ki.

Váladékozó ekcéma -> Mercurius solubilis D6
Kipirult, gyulladt bőr.

Varas, pörkösödő ekcéma -> Mezereum, esetleg Petroleum D6-tal váltogatva.

Ekcéma, mely repedezett, megvastagodott bőrrel jár -> Petroleum D6
A repedéseknél és a bőr-nyálkahártya átmeneteknél nedvező kiütések (orrtükör, fülek, végbélnyílás). A hideg és a hideg évszakok rontják az állapotot; ekkor szoktak a tünetek is megjelenni.

Száraz ekcéma
- sápadt, fakó bőrrel -> Arsenicum album D6
Viszket, ég a bőre, gyér szőrzet, szőrhullás, apró (púderszerű) korpa. Gyakran, de keveset iszik, éjszaka erőteljesebbek a tünetek, a meleg javít a cica állapotán; legszívesebben a kály-hába bújna!
- koszosnak tűnő, kipirult bőrrel -> Sulphur D6
Rossz szagú kipárolgások, nagy lemezes korpa. Kipirult testnyílások (szemkörnyék, szájüreg, a fül belseje, végbélnyílás környéke). Bélsárproblémák: kezdetben kemény, majd hasmenéses - egy ürítésen belül. Kerüli a meleget, a hűvöset keresik, - melegük van.

Elfertőződött ekcéma -> Silicea D6
A karmoknál a lábujjak közötti bőr megvastagodott és sokat nyalogatja. Hosszabb ideig tart a gyógyulása!

Ha ezek alapján nem tudja beazonosítani a cicák tüneteit, mindenképpen javasolt felkeresni egy homeopata állatorvost.

A rühösség ellen a Sulphur D6 javasolt napi 3x-i adagolásban, amíg egészségessé válik a bőr. Azonban, ha 2-3 héten belül nem enyhülnek a tünetek, szintén érdemes homeopata állatorvost felkeresni.

Mielőbbi jobbulást kívánok kedvenceinek: Andrea.